Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 29.09.2015, 21:27   #31
Slower
Süper Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Hac’da Facia: Mina’da Çıkan İzdihamda 717 Hacı Öldü

Taş maş satın alma diye bir şey yok orada hazır bulunduruluyor zaten istersen dışarıdan da getirebiliyorsun. Taşta sizin bildiğiniz cingi taşlardan değil tırnak ucu kadar minnacık bir taş şeytan orada göründüğü için sembolik atılır. Hiçte izdiham olacak bir yer değil dümdüz hatta orada en güvenilir yer nasıl oldu inanılır gibi değil. Ölen hacılara Allahtan rahmet diliyorum umarım bir daha yaşanmaz.

Bazı arkadaşlar için güzel geyik konusu olmuş iyi eğlenceler onlara uzaktan izliyorum.
Eski 29.09.2015, 21:38   #32
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Taş maş satın alma diye bir şey yok orada hazır bulunduruluyor zaten istersen dışarıdan da getirebiliyorsun. Taşta sizin bildiğiniz cingi taşlardan değil tırnak ucu kadar minnacık bir taş şeytan orada göründüğü için sembolik atılır. Hiçte izdiham olacak bir yer değil dümdüz hatta orada en güvenilir yer nasıl oldu inanılır gibi değil. Ölen hacılara Allahtan rahmet diliyorum umarım bir daha yaşanmaz.

Bazı arkadaşlar için güzel geyik konusu olmuş iyi eğlenceler onlara uzaktan izliyorum.

İstediğin yerden izleyebilirsin, serbest.. Konu ziyaretçilere açık zira.

Şeytanı taaa oralarda aramaya ne gerek var dimi, şeytanın yeri belli aslında. Hem de bir tane...

İzdiham olacak yer değil de, orada ölenler şehid olmak için bile bile kendilerini ezmişlerdir. Bir akp li bakan da askerler için aynı şeyi söylemişti.

* * *

Saftirik insanlar, bilmezler ki birçok şeyi... Kur'an-ı eline almayan insanlar sözüm ona hac farızasını yerine getirmeye gidiyorlar. Şeytan taşlamak nerede var??? Hangi kitap yazıyor???

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 29.09.2015, 21:53   #33
Slower
Süper Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

İstediğin yerden izleyebilirsin, serbest.. Konu ziyaretçilere açık zira.

Şeytanı taaa oralarda aramaya ne gerek var dimi, şeytanın yeri belli aslında. Hem de bir tane...

İzdiham olacak yer değil de, orada ölenler şehid olmak için bile bile kendilerini ezmişlerdir. Bir akp li bakan da askerler için aynı şeyi söylemişti.

* * *

Saftirik insanlar, bilmezler ki birçok şeyi... Kur'an-ı eline almayan insanlar sözüm ona hac farızasını yerine getirmeye gidiyorlar. Şeytan taşlamak nerede var??? Hangi kitap yazıyor???
Şeytan taşlamak farz değil zaten yani haccın olmazsa olmazlarından değil. Geleneksel bir eylem ama oraya gidipte o eylemi yapmayana hiç rastlamadım kendim de dahil olmak üzere. Sana göre cahilce olabilir öyledir de zaten.

Orada dili mezhebi milleti ne olursa olsun 700 tane insan öldü içinde Türkte var. Yok zenci gelmişte oradan amerikalıya hööd demişte bilmem ne saçma sapan geyik muhabbeti yakışıyor mu bizim gibi aklı başında iş güç sahibi koca koca insanlara ?
Eski 29.09.2015, 21:57   #34
Livan
Gerçek Üye

Bu fotoğraflara bakınca bir şey düşünüyorum. Nasıl açıklayabilsem? Şöyle ki; ölüm karşısında hayat, dolayısıyla bir bütün olarak insan hayatı sanki anlamsızlaşıyor. Ölüm hayattan daha gerçek sanki. Ölüm karşısında hayat biraz sanal bir şey. Hayat sürekli değişiyor, ölüm durduğu yerde duruyor, hiç değişmiyor.

Dini açıdan bakıldığında, ölüm bir anlamsızlık veya hiçlik değil. Bilhassa İslam dini açısından bu böyle. İnsan, 'oyun ve eğlence', 'heva ve heves' ortamından, daha doğrusu hayat gibi değersiz bir halden, daha değerli bir hale geçiyor ölümle. Aciz ve sınırlı bir varlık (hayat) seviyesinden, sınırsız ve sonsuz varlık (Allah)'a kavuşuyor. 'Ondan geldi ve ona dönüyor.' Tasavvufi bir dille, 'fena fillah (Allah'ta yok olmak, derelerin denizlere kavuşup yok olması gibi), beka billah' (Allah'la sonsuzluk kazanmak, sonlu halden sonsuz hale dönüşmek) mertebesine ulaşıyor.

Yani, İslam inancına göre, ölüm bir değersizlik hali değil, bir değer hali. Ancak, işte tam da burada, bir çelişki kendisini gösteriyor. Ölümün bir değer hali olabilmesi için, veya şöyle diyeyim, ölümün değer kazanabilmesi için, satın aldığı şeyin (hayatın) değerli olabilmesi gerekir. İnsan hayatı değerliyse ölüm değer kazanır. Değersiz ve anlamsız bir insan hayatının olduğu yerde ölüm nasıl değer kazanabilir? Örneğin, paranın değeri, satın aldığı şeyin değerinden ötürüdür.

İslam dünyasında bilhassa (bütün dünyada aslında biraz böyledir), insan hayatının bu kadar değersiz oluşu, müslümanları kendi inançlarıyla çelişkiye düşürmektedir. Mekke'de şeytan taşlarken ölenlerin sayısının veriliş biçimi bile bu değersizliği göstermeye yetiyor. Sekizyüz, sekizyüzyirmi gibi yuvarlama laflar ediliyor. Halbuki, sekizyüz ile sekizyüzyirmi arasında, yirmi insan vardır. Yirmi insan yuvarlamaya kurban gidiyor. Başka bir yerde yirmi insanın ölümü ciddi bir olaydır. Ama, sekizyüzün içerisindeki yirmi insan yuvarlanacak kadar değersizdir.

Müslümanım diyenler, insan hayatını böylesine değersizleştirdikçe, inançları da bu değersizlikten nasibini almak zorundadır.
Eski 29.09.2015, 22:00   #35
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Sana göre cahilce olabilir öyledir de zaten.
Bak kendin de açıklamışsın, doğruya da değinmişsin.

Işid terör örgütü de islam dinini tam uygulayanlar olarak görülüyordu.

* * *

Bu gibi safsatalar dinin en büyük düşmanı. Hurafeleri, örf ve adetleri islama yamamak kadar aptalca birşey yok.

* * *

Anıtkabir'i ziyaret edenlere putperest deniliyordu, halen deniliyor gerçi... (Diyenlerin de hangi zihniyetteki insanlar oldukları biliniyor)

Şeytan taşlamak neyin nesi? Asıl putperestlik bu...

* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.09.2015, 22:05   #36
Slower
Süper Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Bak kendin de açıklamışsın, doğruya da değinmişsin.

Işid terör örgütü de islam dinini tam uygulayanlar olarak görülüyordu.

* * *

Bu gibi safsatalar dinin en büyük düşmanı. Hurafeleri, örf ve adetleri islama yamamak kadar aptalca birşey yok.

* * *

Anıtkabir'i ziyaret edenlere putperest deniliyordu, halen deniliyor gerçi... (Diyenlerin de hangi zihniyetteki insanlar oldukları biliniyor)

Şeytan taşlamak neyin nesi? Asıl putperestlik bu...
Umreye de git. Anıtkabiri de ziyaret et duanı et. Ben ikisinide yapıyorum.

Kıyasladığın şeyler birbirinden çok farklı ikisini ayırt edemiyorsun bence en büyük problemin de bu zaten.
Eski 29.09.2015, 22:28   #37
Cem1907
Uzman Üye

Bu işler 1400 yıldır çözülememiş bundan sonra mı çözülecek?Hep suç insanlarda!İnsanlar hep yanlış anlarlar her şeyi!

500 sene sonra yaşamak isterdim şahsen!
Eski 29.09.2015, 22:31   #38
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Umreye de git. Anıtkabiri de ziyaret et duanı et. Ben ikisinide yapıyorum.

Kıyasladığın şeyler birbirinden çok farklı ikisini ayırt edemiyorsun bence en büyük problemin de bu zaten.

Farkli degilmi?.

Yetimin bile Hak´ini yeyip oralara gidenler.

Tanrinin Huzuruna VIP olarak cikanlar.

VIP nedir yahu?.

Neyse bir satir daha yazip, VIP´yi aciklayacaktimda, anlasilmistir oda.

Kendi Peygamberlerini Doguranlarin Hak´idir degilmi Very I Person.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 29.09.2015, 22:33   #39
Cem1907
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Farkli degilmi?.

Yetimin bile Hak´ini yeyip oralara gidenler.

Tanrinin Huzuruna VIP olarak cikanlar.

VIP nedir yahu?.

Neyse bir satir daha yazip, VIP´yi aciklayacaktimda, anlasilmistir oda.

Kendi Peygamberlerini Doguranlarin Hak´idir degilmi Very I Person.
You definetely are a good person!
Eski 29.09.2015, 22:46   #40
ReaL
Deniz Sevengillerden

@Slower son mesajını sildim...

Sabırları zorlama derim. Her türlü düşünceye ve fikre açığız. Hakaret etmeden de fikir ve düşüncelerimizi açıklayabiliriz. Yeter ki dikkate alınacak doğru dürüst düşünceler olsun.

Tekrarında yasaklanırsın. Zaten bunu biliyorsun, bilerek yaptığını da düşünüyorum.

* * *

Küfürlerin, hakaretlerin gırla gittiği forumlar var. Bilmiyorsan özelden bildireyim orada saydır.

* * *
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
Çıkan, facia, hacı, hac’da, izdihamda, mina’da, Öldü, İzdihamda

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)