Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Özel > Benim Bölümüm | Yazarlarımız > Banemin

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.09.2012, 22:16   #21
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Güvercinim...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SuLTaN Mesajı göster
Öyle deme Lale, onları da mıncırabilirsin. Bizim bir kanaryamız vardı, 2 haftalıkken aldık 8 sene yaşadı. Kafesin kapısını açardık, evde bizimle birlikte dolaşırdı. Yemek yerken sofraya gelip babamın ağzından ekmek yer bir de bıyıklarını yolardı. Her sabah gelip yastığıma konardı ve öterek uyandırırdı beni. Serenad yapıyordu, yani bana âşıktı.

Yaz boyunca yalnızdım evde. Her gün bir kelebek geliyordu benim de yanıma.

Güvercinin çok güzelmiş Banemin. Koltuğun da çok güzelmiş, eski oymalı koltuklardan; pek severim.

Yağmurlar başlayınca sığınır belki güvercin yine sana.

Tamam işte tek yapabildikleri uçmak, kafaya konmak sonra da rast geldiği yere bir güzel salmak

Köpeğin olacak evde, haşince bir çocuğu sever gibi seveceksin. Yatacak önünde açacak keyiften karnını, ön patilerini kaldıracak sev beni der gibi. Tv izlerken gelip kucağına kafasını koyacak, sen film izlerken onun uykusunda çıkardığı sesleri duyacaksın. Uzun süre masa başında oturduğunda gelecek yanına, başını dizine koyup gözlerini tepegöz gibi yapıp sana bakacak 'hadi sıkıldım, gel oynayalım'' der gibi. Sen uyurken yatak odasının kapısı açıksa eğer, yavaşça yatağa atlayıp ayak dibine yatacak. Bazen de başını yastığına koyacak. Sabah uyandığunda sana dönük yatmış bir surat göreceksin, hafiften de patisinin biri kolunda olacak, sarılmış gibi. Sen üzüldüğünde hafiften mırıldar gibi ses çıkartacak, üzülme ben buradayım 'en iyi arkadaşın' der gibi

Tüm bunları yaşayabileceğim bir hayvanım olmalı, hem de siyah beyazından tıpkı benim uzun kulaklı kızım gibi
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.09.2012, 23:21   #22
Mediter
Uzman Üye

Harika bir kanatlı arkadaş, harika çekimler ve harika şiire döküş, harika bir Banemin.
Tevekkeli dememiş, ‘’Sevgi Kuşun Kanadında’’ diye Ahmet Çuhacı, Banemin Yüklemiş olmalı, kuşun kanadına sevgiyi, dağıtsın diye, cümle aleme...

http://www.youtube.com/watch?v=jK4EhJtBxXU

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
O güvercin bizim camdan içeri girseydi, ben dışarı çıkardım Banemin. Birileri gelene kadar da eve girmezdim.

Hımmm! Anlaşıldı bir yerlere not etmem gerek. ‘
Not: Güvercin veya büyükçe bir kuş alınıp beslenecek. Ne olur ne olmaz diye!

Alıntı:
Tamam işte tek yapabildikleri uçmak, kafaya konmak sonra da rast geldiği yere bir güzel salmak

Köpeğin olacak evde, haşince bir çocuğu sever gibi seveceksin. Yatacak önünde açacak keyiften karnını, ön patilerini kaldıracak sev beni der gibi. Tv izlerken gelip kucağına kafasını koyacak, sen film izlerken onun uykusunda çıkardığı sesleri duyacaksın. Uzun süre masa başında oturduğunda gelecek yanına, başını dizine koyup gözlerini tepegöz gibi yapıp sana bakacak 'hadi sıkıldım, gel oynayalım'' der gibi. Sen uyurken yatak odasının kapısı açıksa eğer, yavaşça yatağa atlayıp ayak dibine yatacak. Bazen de başını yastığına koyacak. Sabah uyandığunda sana dönük yatmış bir surat göreceksin, hafiften de patisinin biri kolunda olacak, sarılmış gibi. Sen üzüldüğünde hafiften mırıldar gibi ses çıkartacak, üzülme ben buradayım 'en iyi arkadaşın' der gibi

Tüm bunları yaşayabileceğim bir hayvanım olmalı, hem de siyah beyazından tıpkı benim uzun kulaklı kızım gibi
Tüm hayvanları seven ben, kedi ve köpeği tek geçerim.
Kuşları özgürlük timsali görürüm, bu nedenle evde, kafeste beslemek bana ters geliyor, diyecekler ki, ‘’Muhabbet kuşları doğal ortamda yaşayamazlar, evde beslenmeleri gerek!’’
''Olsun, acı gelecek ama ölecekse insan (kuş) özgür ölmeli.'' (tartışılabilir ama gereksiz, tartışmak istemiyorum)

Hayvanın sevgisini göstermesi açısından, Lale’ye katılıyorum (kuşun kafana konması,kaşını, kulağını, gözünü gagalaması, üç-beş sözcük ezberlemesi) yeterince sevgi paylaşımı gibi gelmiyor bana. Kedi ve köpeğin (bir insanın gösterebileceği bütün) duygularını gözlerinden, tavrından anlayabilirsiniz, işaretle, gözleriyle konuşur sanki seninle...
Kedi ve köpeğin her ikisini de besledim çok severim.
Köpek sadıktır, sahibini ölümüne korur. (diyelim ki sahibine aslan, kaplan,ayı saldırdı. Sahibi boğuşuyorsa o kaçmaz.) Ölür ama kaçmaz. Sadıktır, sahibi dövse, ezse sesini çıkarmaz, adeta köledir.
Sahibine sürekli sırnaşır, yaltaklanır, öleceğini hissedince köpek; mutlaka sahibinin görebileceği yakınına gider onun yanında ölür.

Kedinin bir şahsiyeti vardır. Canı isterse gelir sevdirir. İstemezse dokundurmaz, yakalatmaz kendini, kendi canı isterse şakalaşır, oynar seninle... Ama istemezse, rahatsız edersen ön pençeleriyle kavrar elini, dişlerini de hafiften geçirir (ama sıkmaz kesinlikle) arka ayaklarının tırnaklarını da dayar ellerine , bakar gözlerinin içine(sıkıysa rahatsız et) bu bir uyarıdır, ‘’Yapma !’’diye.
Ben,( her zaman) üç kuruşluk yardım yaptı, diye sonsuz minnet ve sadakat gösterilmesine (el-ayaköpülmesine) karşı olmuşumdur hep, İnsanın da , hayvanın da onurlusunu severim...
Kedi, öleceğini hissedince, sessiz sakin, kimsenin bulamıyacağı, kimsenin kendini rahatsız edip acımıyacağı ısızlıkları seçer. Bu nedenle kedi sahipleri (kolay kolay) kedilerinin ölüsünü görmez, kaybolur kediler. Onurlarıyla, gururlarıyla...
Köleleşmemeli ( bence) insan da, hayvan da...
Eski 15.09.2012, 23:31   #23
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Köpek sadıktır, sahibini ölümüne korur. (diyelim ki sahibine aslan, kaplan,ayı saldırdı. Sahibi boğuşuyorsa o kaçmaz. Ölür ama kaçmaz. Sadıktır, sahibi dövse, ezse sesini çıkarmaz, adeta köledir.
Sahibine sürekli sırnaşır, yaltaklanır, öleceğini hissedince köpek; mutlaka sahibinin görebileceği yakınına gider onun yanında ölür.
Duygulandım...

Çok hasta köpeğim... Kısa bir süre sonra bizi terk edecek. Gözlerimin içine, derinliklerine bir bakışı var, sanki 'yakında gideceğim, beni oraya sakla ve unutma der gibi.

Konuyu dağıttım biliyorum... Mazur görürsün umarım Banemin
4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.09.2012, 23:34   #24
Mediter
Uzman Üye

Alıntı:
Duygulandım...

Çok hasta köpeğim... Kısa bir süre sonra bizi terk edecek. Gözlerimin içine, derinliklerine bir bakışı var, sanki 'yakında gideceğim, beni oraya sakla ve unutma der gibi.

Konuyu dağıttım biliyorum... Mazur görürsün umarım Banemin
Evet, çok acı ama köpek öleceğini bilir!
Sahibinin yanına gider, inler, yardım ister, yalvarır gibi...
Ama kedi, yalvarmaz, yardım istemez, (sanki görünmesin ister o hazin hali) göstermek istemez ölüm anını...
Her iki acıyı da yaşadım...
Hatırlatıp duygulandırdıysam, özür...
Eski 15.09.2012, 23:37   #25
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Estağfurullah Sevgili Mediter,

biz bir süredir bunun bilinci ile yaşıyoruz zaten.
Eski 15.09.2012, 23:40   #26
ReaL
Deniz Sevengillerden

Demek öyle he..

Benim köpek hayvanı ne yaparım ben şimdi.. Küçük bir tıkırtı da kaçacak delik arıyor..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.09.2012, 23:45   #27
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

O bir türlü büyüyemedi babası, zamanla alışır

Sese karşı çok hassaslar, normaldir.
Eski 16.09.2012, 00:36   #28
SuLTaN
Fosforlu

Valla köpeği ben de tek geçerim. Kocaman sarılıp öpünce patilerini sımsıkı tutunca gıdışını okşayınca nasıl da sevimli oluyorlar. Ama kuşceğizlerime de kıyamam.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
güvercinim

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)