Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Alemi Gel kuçu kuçu...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 07.06.2021, 23:43   #841
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Evet şimdi gördüm, yalnız o vitaminlerin hepsini mi veriyorsun!
Şunun için sordum; şimdi dikkatimi çekti kalsiyum yazan beyaz olanda da D vitamini var eğer kırmızı olan supravit'te de varsa ve hepsini veriyorsan çok gelmesin sonra!

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 07.06.2021, 23:52   #842
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Ah inşallah canım
Yürümesi tamamen düzelmeyebilir ama çişinin geldiğini anlayacak kadar olsa yavrum altını bağlarken nasılda sakin yatıyor.
Kıyamam.

Elinden gelenin en iyisini yaptığın için o da herşeyin farkındadır ablacım.

Hem yemesi içmesi de iyiymiş, bu bence çok güzel birşey.

İkinizinde güçlü oluşuna bayıldım.

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.06.2021, 23:59   #843
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Yok hepsi birden ağır gelir.
Kırmızılı olanı veteriner vermişti zaten tamamı 10 gün verdim 6 günü antibiyotikle verdim.

Peyrodik aralarla Kasılıp kıramp şeklinde ataklar olunca acaba mağnezyum eksikliği olur mu diye birde toprak yemeye çalışıyordu kalsiyum eksikliğinden olabilirmiş diye o şurubu aldım en son veterinere gittiğimde gösterdim 3 gün falan içirmiştim veteriner onu kes içirme büyük ihtimalle fip dedi onu içirmedim.

Şimdi ikisini de kestim sadece son aldığımı veriyorum belki etkileşim yapar olur ya birde dokunmasın yavrucağa.

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 08.06.2021, 01:56   #844
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Gün boyu uyukladık ama şimdi keyfimiz yerinde az önce çektim maşallah sanki daha da iyimiyiz ne.

Dikkatte sorun yok dengesinde var inşallah oda düzelir.

youtube.com/watch?v=T8Cs6xFmOZw

youtube.com/watch?v=73gY2uQQ-68

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.06.2021, 02:06   #845
Rosebud
Müdavim

İlk haline göre çok iyi görünüyor nanane, çok şanslıymış Fıstık senin gibi bir sahibi olduğu için.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.06.2021, 13:40   #846
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

@NaNaNe

Bu hastalık genelde barınaklardan alınan yavrularda çıkma ihtimali çok yüksek oluyor. Yanılmıyorsam barınaktan almıştın galiba:/ Güneş görmemekle yada sürekli evde olmalarının bağışıklıkla ilgisi yok. Tam tersi sokağa çıkan kedilerin dışarıda temasta bulunacağı diğer kedilerden kapacağı coronavirüs varyantı yüzünden bile fip'e yakalanabiliyorlar. Bu ihtimal biraz az tabi. Kaç kediyle temasta bulunduğuna bağlı. İki corona pozitif olan kedinin birbiriyle temas etmesi farklı bir kedinin 10 tane pozitif taşıyan kediyle temas etmesi çok farklı. Ne kadar temas o kadar risk.. Tabi bunun oluşması için kedinizde felinecoronavirüs pozitif şartı var.

Doğal olarak nerede çokluk varsa orada hastalık mutasyona uğrama riski yüksek oluyor.

Buda doğal olarak barınakları akla getiriyor. Sonuçta orada yedikleri içtikleri aynı kaptan oluyor aynı kuma tuvaletlerini yapıyorlar.

Sokaktan sahiplendirilen bir canda ise durum farklı. Çok temas olmuyor. Genelde 10 sokak kedisinden 6'sında bu feline coronavirüs var. Benim sahiplendiğim çirkin'de test yaptırmıştım. Feline coronavirüs negatif olarak çıktı. Lakin bağışıklığı düştüğünde kedi nezlesi gibi bir durumu var.

Onu sokaktaki çöp tenekesinin yanından aldığımda ölecek gibiydi burnu gözleri akıyordu. O gün vete götürdüğümde kedi nezlesi teşhisi koydu. Oda virüssel bir hastalık bağışıklığı düştüğünde burnu akarak kendini belli ettiriyormuş.

Mama seçiminin de bağışıklığa elbet etkisi var. Taurin içeriği az olan mamalar tercih edilmemelidir. Tavuk yiyorsa alerjen etkisi yoksa ver ablacım sıkıntı olmaz.
Eski 08.06.2021, 14:47   #847
OkyanusunKalbi
WoodStock

Yerim ya ne güzel oynuyor. Örtünün altındayken böcek, sinek var sanıyor galiba.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.06.2021, 22:38   #848
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Bu içten yorumlarınız için hepinize çok çok teşekkür ederim.
@Heliosaga ,@Rosebud @OkyanusunKalbi

Bir günü bir gününe tutmuyor bugün pek iyi değil.Denge kaybı çok fazla zor yürüyor düşüp duruyor,iştahıda pek yok.
Ooof ne çekecek çilesi varmış yavrucağın.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.06.2021, 22:53   #849
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Bu içten yorumlarınız için hepinize çok çok teşekkür ederim.
@Heliosaga ,Rosebud @OkyanusunKalbi

Bir günü bir gününe tutmuyor bugün pek iyi değil.Denge kaybı çok fazla zor yürüyor düşüp duruyor,iştahıda pek yok.
Ooof ne çekecek çilesi varmış yavrucağın.
Hava çok sıcaktı bugün abla belki içi geçmiştir.

Kötü birşey aklına getirme canım.

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.06.2021, 23:12   #850
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Hava çok sıcaktı bugün abla belki içi geçmiştir.

Kötü birşey aklına getirme canım.

Sağolasın canım.

O oynadığı kırmızı battaniye susturucu gibi altına girip yatıyor sakinleştirici etkisi var.Çok seviyor o battaniyeyi.Ne soğuk ne Sıcak hiç fark etmeden hep altında.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
acaba, beslediği, cevap, deneme, ekler, evinde, hayvanının, isteyen, köpüş, mavi, resmini, İsteyen

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)