Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Özel > Benim Bölümüm | Yazarlarımız > Never Give Up

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.04.2022, 11:04   #1
Never Give Up
Gerçek Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Exclamation Uç Noktalar

Uç Noktalar

Her lafı siyasete bağlayan insanlara eminim siz de rastlamışsınızdır.

Bu ülkede çok sık gördüğüm tablodur. Ben parti konuşmayı pek seven biri değilim. Ancak bir sohbete başlıyorsun, yandaş ya da muhalif, seven ya da nefret eden bir şekilde olayı siyasete ve kişi putlaştırmaya veya şeytanlaştırmaya bağlıyor. İnsanların birbirlerine karşı bu kadar uç noktalarda olması gerçekten üzücü bir durum. .Elbette bunda siyasilerin söylemlerinin etkisi olsa da, ben olayı o kadar basit görmüyorum. Bu her şeyden önce cahilliğin ve hayata tek tip pencereden bakmanın sonucu olsa gerek.. Üstelik bu cahillik, kalitesizlik, basitlik sadece siyaset değil hayatın her alanına sıçramış durumda..

İnsanlarla bir, iki sanat, kültür, tarih, din, bilim üzerine sohbet etmeye gelmiyor. Onu mutlaka bir şekilde ucuz siyasete bağlıyorlar. Zaten gözlemlediğim birçok insan günü kurtarma derdinde. Gelecek kimsenin umurunda bile değil. Tamam siyaset de konuşulur insanlarla, ancak hiçbir insan hayatta tek konuşacağı şey siyaset ve partiler olacak kadar cahil olmamalıdır. Partizan insanlardan, basit düşünen insanlardan artık bıkkınlık geldi. Biraz da hayata pozitif değer katan konulardan sohbet edilse kötü mü olur?

Kalitesiz ve ön yargıların, keskin kutupların peşinden giden sabit bir sürünün parçası olmak yerine, özgür düşünen, durumlara gerçekten kopmadan nesnel yorumlar yapabilen, kaliteli, bilinçli bir birey olmak daha iyi değil midir?

Coolumsu

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
noktalar

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)