Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 03.02.2019, 19:33   #71
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Mustafa Kemal İzdihamı… Telefonlar ve Site Kilitlendi

CEPTEN GÖNDERİLDİ

Nilgün MARMARA
5 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2019, 19:36   #72
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tntcool Mesajı göster

CEPTEN GÖNDERİLDİ

Ben burada küfür göremiyorum...

Nilgün MARMARA
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2019, 19:44   #73
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
''Basın gidin'' ile ''bastır git'' arasında çok fark var...
Sert olmuş diyebilirsin ama bir küfürü adres gösterecek kadar eğip bükmek pek de iyi niyetli olmasa gerek.
Kaldı ki TNTcool arkadaşımıza karşı yapılan anlaşılmaz ve çok da iyi niyet içermeyen açıkça haksız tutum karşısında Aristo'nun söyledikleri hafif bile kaçmış, emin ol ben çok daha sert cümleler seçerdim bu açık linç kampanyası karşısında.
Daha önemlisi Aristo ile beni sürekli karşı karşıya getirme eğilimin...
Ne Aristo benim ile ne de ben Aristo ile birebir aynı düşünmek zorunda değiliz, şu Yılmaz Özdil konusundaki fikir ayrılığımız seni yanıltmasın, biz Fetö ile iktidarın kavgası ve 15 temmuz konusunda da aynı fikirde değildik halâ da değiliz ama bu gibi fikir ayrılıkları hiçbir zaman birbirimizden soğuduğumuz anlkamına gelmez çünkü biz sözde dost değiliz, ben yeri geldiğinde ablamla, annemle kavga da ediyorum ama hiçbir zaman onlardan uzaklaşmıyorum, Aristo'yu kardeşim gibi severim ne Yılmaz özdil ne de bir başkası aramızı açabilir.
Diyorum ya yanlış yoldasınız bu olayı bu kadar dramatize etmeniz, bir uzay mekiğinin yakıt tankını bırakması gibi TNTcool ile başlayıp ondan sıyrıldıktan sonra Aristo ile yolunuza devam etmeniz işin anlamını değiştiriyor.

"Basın gidin", "bastır git"den, "bastır git" de "... git"den gelir.

Arada çok fark görüyorsan ben daha fazla bir şey demek istemiyorum.

Foruma yeni üye olmuş birisine, üstelik bir hanıma, "bas git" diyecek kadar kabalaşan birisini "arada çok fark var" diyerek yeterince savunamazsın.

"İçmiş, kendinde değil, yapmış bir hata" deseydin daha çok faydan dokunurdu.

Tntcool'a haksızlık yapılmadı. "Linç kampanyası" demen ise komik ötesi olmuş.

Tntcool bana karşı biraz kabaca yazdı ve sonra Rapi'nin mesajı üzerine efendice özür diledi ve mesajlarının silinmesini talep etti. Sonra da konu kapandı. Kapanmıştı...

Sonra senin can yoldaşın geldi. Gelmedi, kapıya tekme atıp içeri daldı. Dandunlu bir üslupla konuşmaya başladı. Sorun yeniden alevlendi.

Düşün; Rapi rahatsızlığını ifade edince Tntcool olması gereken tavrı takınıp özür diliyor ve çekiliyor. Ama Aristo devreye giriyor.

Ben bu konuda ilk mesajımı kendi fikrim olarak ifade ettim. Bilimsel bir konunun dahi güncel politik muhabbetle dağıtılmasını eleştirdim ve bunun doğru olmadığını söyledim.

Bu benim fikrim. Kimseye silah çekip susun demedim. Fikrimi ifade ettim. Bu da benim en doğal hakkım.

Yine devam edilebilirdi aynı muhabbete. Hatta Tntcool bana "sana mı soracağız" tarzı cevap verdikten sonra da, hatta Rapi'nin rahatsızlığını ifade etmesinden sonra bile...

Ama Aristo o şekilde dalınca sanırım Rapİ ayrılma kararını o an verdi. Çünkü adamın tarzı, üslubu gerçekten kötüydü.

Sen "sert olmuş diyebilirsin" diyorsun ama bu apaçık kabalık.

Ölçü önemlidir. Bunu unutmayın, bunu bilin ve dikkate alın.

Aristo'yla seni niye karşı karşıya getirmeye çalışayım? Dediğim gibi, sadece ufak bir espri yapmıştım o zaman. Ama rtık espri yok. Çünkü kötü niyet görüyorum.

Arito'yu sen yine sev. Ben kişisel ele almam. Ben bir tavrı tartışıyorum burada. Ben apaçık eleştirilmesi gereken bir tavrı eleştirirken sen savunmaya kalkıyorsun.

Oysa yine severdin, yine can yoldaşı bilirdin; ama o tavrı eleştirebilidin. Ama kol kırılır yen içinde kalır tarzını benimsedin.

Bu da seni ona daha da yakın bir yere getiriyor.

Bertrand Russell
3 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2019, 20:31   #74
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
"Basın gidin", "bastır git"den, "bastır git" de "... git"den gelir.

Arada çok fark görüyorsan ben daha fazla bir şey demek istemiyorum.

Foruma yeni üye olmuş birisine, üstelik bir hanıma, "bas git" diyecek kadar kabalaşan birisini "arada çok fark var" diyerek yeterince savunamazsın.

"İçmiş, kendinde değil, yapmış bir hata" deseydin daha çok faydan dokunurdu.

Tntcool'a haksızlık yapılmadı. "Linç kampanyası" demen ise komik ötesi olmuş.

Tntcool bana karşı biraz kabaca yazdı ve sonra Rapi'nin mesajı üzerine efendice özür diledi ve mesajlarının silinmesini talep etti. Sonra da konu kapandı. Kapanmıştı...

Sonra senin can yoldaşın geldi. Gelmedi, kapıya tekme atıp içeri daldı. Dandunlu bir üslupla konuşmaya başladı. Sorun yeniden alevlendi.

Düşün; Rapi rahatsızlığını ifade edince Tntcool olması gereken tavrı takınıp özür diliyor ve çekiliyor. Ama Aristo devreye giriyor.

Ben bu konuda ilk mesajımı kendi fikrim olarak ifade ettim. Bilimsel bir konunun dahi güncel politik muhabbetle dağıtılmasını eleştirdim ve bunun doğru olmadığını söyledim.

Bu benim fikrim. Kimseye silah çekip susun demedim. Fikrimi ifade ettim. Bu da benim en doğal hakkım.

Yine devam edilebilirdi aynı muhabbete. Hatta Tntcool bana "sana mı soracağız" tarzı cevap verdikten sonra da, hatta Rapi'nin rahatsızlığını ifade etmesinden sonra bile...

Ama Aristo o şekilde dalınca sanırım Rapİ ayrılma kararını o an verdi. Çünkü adamın tarzı, üslubu gerçekten kötüydü.

Sen "sert olmuş diyebilirsin" diyorsun ama bu apaçık kabalık.

Ölçü önemlidir. Bunu unutmayın, bunu bilin ve dikkate alın.

Aristo'yla seni niye karşı karşıya getirmeye çalışayım? Dediğim gibi, sadece ufak bir espri yapmıştım o zaman. Ama rtık espri yok. Çünkü kötü niyet görüyorum.

Arito'yu sen yine sev. Ben kişisel ele almam. Ben bir tavrı tartışıyorum burada. Ben apaçık eleştirilmesi gereken bir tavrı eleştirirken sen savunmaya kalkıyorsun.

Oysa yine severdin, yine can yoldaşı bilirdin; ama o tavrı eleştirebilidin. Ama kol kırılır yen içinde kalır tarzını benimsedin.

Bu da seni ona daha da yakın bir yere getiriyor.

Bak halâ aynı nifaki davranışını devam ettiriyorsun, Aristo'ya yakınmışım falan, ben Aristo'ya hep yakındım senden sonra yakınlaşmadım, yakınlığımdan da memnunum merak etme.
Mesele bas git, bastır git meselesi değil, mesele senin bas git sözünü bastır git gibi küfür çağrıştıran bir söze endekslemen ki bunun iyi niyet içermediği.
Tutturamayınca sorunu bayana söylenir mi gibi başka mecraya havale ediyorsun bunu farketmiyorum sanma.
Kelimelerden çıkardığın anlamı da son derece zorlama buluyorum bas git, çek git hepsi aynı anlamda sözler, çek arabanı git veya bas gaza git den türemiş bir kovma kalıbıdır ikisi de, gideceğim deyip gitmeyerek verip veriştirene iyi gider.

Ben kendi adıma söyleyeyim Rapİ'nin bayan olduğunu bilmiyorum bile, muhtemeldir ki Aristo'da bilmiyordur, şimdi çıkıp bayana bu lâf edilir mi diye zemini kaydırmaya heveslenme ben de senin bayan olduğunu 15-20 gün sonra öğrendim, foruma gelenleri bayan mıdır erkek midir diye incelemiyoruz insan olmasına bakıyoruz.
Sen çıkıp da TNTcool'u hedef göstermeseydin siyaset yapıyor diye, ne rapi o anlamsız çıkışı yapacaktı ne de Aristo devreye girecekti, sizlerin birbirinizle dayanışması, alacaklar ağızlarının payını diye tehditler savurması, birbirine övgüler düzmesi mübah ama bize gelince bir gerçeğin altını çizmemiz, birbirimizden yana olmamız günah...
Ne alâ memleket.
Konu düpedüz siyasi bir konudur ve bunu başlatan da ne TNTcool ne Aristo ne de benim.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2019, 20:47   #75
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Foruma yeni üye olmuş birisine, üstelik bir hanıma,
Nerden biliyorsun? Profilinde cinsiyeti belirtili değildi.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2019, 20:48   #76
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Nerden biliyorsun? Profilinde cinsiyeti belirtili değildi.
Yanılmış olabilirim. Avatar resminde bir kadın figürü vardı. Üslubu da bir kadın kibarlığını ve nezaketini taşıyordu.

Bertrand Russell
3 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2019, 20:56   #77
Rosebud
Müdavim

Oooofffff, oofffffffff !..

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2019, 21:14   #78
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Yanılmış olabilirim. Avatar resminde bir kadın figürü vardı. Üslubu da bir kadın kibarlığını ve nezaketini taşıyordu.
Yüzde 50 doğru söyleme olasılığın var.

@Rosebud'u da hatta @Tura'yı da kadın sananlar var idi.

Neyse arkadan pek konuşmayayım ben.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
izdihamı…, kemal, kilitlendi, mustafa, site, telefonlar, İzdihamı…

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)