Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Spor Dünyası > Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.11.2009, 23:10   #11
**EMEL**
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Eskişehirspor

Hadi hayırlı olsun yeni arkadaş Yeni moderatör nihayet muradına ermişsin konunu açıp sabitlemişsin

Güzel hazırlanmış emeğine sağlık her ne kadar ilgimi çeken bir konu olmasada sunum hoş olmuş ...

Teşekkürler Aşk-ı Virane ....
Oysaki;
Hayatın seni erittiğini çay bitince anlarsın..

3 Üyemiz **EMEL**'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.11.2009, 23:14   #12
ReaL
Deniz Sevengillerden

Söke söke aldı valla...

Bu kadar becerekli olabileceğini de tahmin etmemiştim doğrusu...

* * *

Eskişehirspor'u da gıcık oluyorum, sürekli Galatasaray'a köstek oluyor...

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.11.2009, 23:24   #13
Aşk_ı Virane
Tam Üye

Keşke her hafta Gs ile oynasak, Her sene şampiyon olurduk

[media]http://parkingmusic.com/files/eskisehir marsi.mp3[/media]
2 Üyemiz Aşk_ı Virane'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.11.2009, 23:27   #14
**EMEL**
Müdavim

aha kavgada söylenmez valla
Oysaki;

Eski 18.11.2009, 23:29   #15
Aşk_ı Virane
Tam Üye

Ya ben sanırdımki Yönetici ortamı sakinleştirir. Burada tam tersi ortaya taş atıyo sanki
Eski 18.11.2009, 23:31   #16
**EMEL**
Müdavim

burda ne, diğer yerlerde zannettiğin gibi ki buda öyle olsun

aramıza hoşgeldin
Oysaki;

Eski 18.11.2009, 23:36   #17
ReaL
Deniz Sevengillerden

Burada herkes eşit...

Tartışma çıkınca ayıracak kimse de yok ona göre...

* * *

Bu sene şeytanın bacağını kıracağız ama...

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
Eski 18.11.2009, 23:40   #18
Aşk_ı Virane
Tam Üye

Abi öyle diyorsunda, deplasmanda yine yenemediniz bizi
Sıradaki maç içerde. bi 4-2 faciası daha gelirmi )
Eski 19.11.2009, 19:33   #19
Aşk_ı Virane
Tam Üye

Maçtan 2 saat önce takılıyoruz...

Sevilla belgeseli 1. Bölüm

Sevilla belgeseli 2. Bölüm

Tribün Hayata Gider Yapmaktır !

Tribünde olmak hayata gider yapmaktır..
Bazen bir bardak suyu 10 kişi içmek
Bazen kol kola girip amacın uğrunda yürümektir..
Otobüste 2 kişilik koltuğa 3 kişi binmek..
Deplasmanlarda koltuk yerine yerde yatmak..
Sırf arma için Kilometrecelerde yol katetmek..
Sesin kısık olduğu halde bağırmaya çalışmak..
Karşındaki döner bıçağına kemer ile yanıtma vermek..
Kızdan ayrıldığında tribündekki arkadaşına sarılıp ağlamaktır..
Hani bazen büyüklerimiz derler ya..
Ya oğlum ne işin var maçlarda..
Ev de yok mu televizyon ordan izle..
Hani orda olaylar çıkıyor ya..
Hani orda sanki serseriler yetişiyor ya..
ama bilmediler hi. Bilemediler..
Tribünün bir yaşam biçimi olduğunu anlayamadılar..
Ne arkadaşlıklar doğdu o soğuk havalarda..
Yapmur tanecikleri yüzüne düşerken sen arkadaşınlaydın..
Bağırıyordun o yağmurda.. o çamurda..
Hani Arabistan sıcağı derler ya..
Millet denizlere gider..
Sen Side'ye gidiyordun maç için..
Yanında arkadaşınla..
O arkadaşın senin kardeşin olmuştu..
Sanki ailenden biriydi..
Üzüntün üzüntüsü
Sevinci sevincin olmuştu bir kere..
Neydi sizi bu kadar birbirine bağlayan?
Yoksa aranızda çıkar muhabbetimi vardı?
Yoksa bir bardak su mu?
Aynı tastan çorba içmek hiç bu kadar güzel olmamıştı..
Kardeşim dediğin adam yanından ayrılmamıştı..
Onla yürümüştün tabiri caizse alayına..
Ve onla yürüyeceksin sen daha güzel yarınlara..
Öyle bir yerdi ki tribün..
Sürekli kavga eden sağcı solcu muhabbeti yoktu orda..
Zengin,fakir, kültürlü,kültürsüz ayrımı yoktu orada..
Her ne olursa olsun beraberdin sen onunla..
Başka hangi şey bir araya getirebilirdi bu değişik insanları?
Bir parti mi?
Bir sosyal örgüt mü?
Üniversiteler mi?
Boş versene sen ya..
Dedik ya.. Tribün bir yaşam biçimidir diye..
O yaşamdan feyz almaya bakın siz..
Bu yaşam biçimi, bu kardeşliği hala arıyorsanız..

---------------------------------------------------------------------------

Deplasman : Sen ve Ben

Öylesine bir gündü, yeni değilde sanki geçmiş günlerden biriydi, öyle gibiydi...
Gözümü açıyorum sen, kapıyorum sen... Hiç bitmeyen serüven..Günümün en keyifli anı, uykumun en tatlı rüyası..Uyanıyorum..
Sebep....?"Bugün deplasmana gidiyoruz"diyorum içimden..Gözler açılmamakta ısrar ederken annenin sesi mutfaktan geliyor.
"Hadi Kahvaltı Hazır". Bir bardak çay iki dilim ekmek yeterli geliyor o an.En önemli hazırlık şimdi başlıyor..
Telefon çalıyor "Hadi Olm, Biz Stadın Önündeyiz" lafını duyduktan sonra acilen kapatılıp mavinin en güzel tonu kot pantolonu giyiyorum
üst tarafa ateşi kıskandıracak kırmızılıkta bir forma -çubuklu- arkasında 26 yazanından..Bir sürü atkıdan en güzeli seçilerek okula yeni başlayan
küçük kız çocuğunun boynuna taktığı yakanın heyecanını yaşar gibi oluyorum.Apar topar kendimi dışarı attıktan sonra camdan annenin sesi duyuluyor
"Kendine Dikkat Et.."
Stadın önündeyim.Ortalık bayram yeri gibi.Arkadaşların yanına gidiyorum "Nasılsınız ?" diyorum Buz Gibi Efes Uzatıyorlar "Bu Saatte mi ?" diyorum
Eses le iyi gidiyor diyorlar.Kimi şimdiden sarhoş olmuş, yoldan geçen ablalara yeşilleniyor.Onlara Gülüp dalga geçerken otobüslerimiz geliyor...
Zar zor sıkıştık.Sanki Düğüne gidiyoruz.Daha yola çıkalı 2 saat olmadan polisler ikinciye durdurdu bizi.Sinirler iyice bozuldu.."Ne yapıyorsunuz abi maça
geç kalıyoruz" sesleri yükselmeye başladı.Her şeye rağmen sevdik seniGüçlüydük, aşamayacağımız hiçbir zorluk yoktu.Koca bir kente, koca bir ülkeye kafa tutabilirdik.
Maç başlayalı 15 dakika olmuş.Gözler skorboard da.Daha şimdiden 1-0 yenik durumdayız, kimin umurunda ki ?Zafer şarkıları söyleyerek coşmaya başlıyoruz.
Daha 5 Dakika olmadan ikinci golü görüyoruz kalemizde.Önemli değil belki yeneriz diyerek kendimizi avutuyoruz.Futbol adına hiçbir güzellik görmeden ilk yarı bitiyor.,
Köfte-Ekmek molası."Karnı aç olan var mı beyler ?" sesleri yükseliyor ekmekler yarıya bölünüp dağıtılıyor..
Ikinci yarı başladı ses tellerimiz koparcasına senin adını haykırıyoruz "Eskişehir".Zaman ilerliyor "Ruhsuz Bizimkiler, Bizim İçin Oynayın Bari" sözleri artık kısık
sesle yükseliyor.Dakika 90 bir bu eksikti.Hakem penaltı verdi.Bittiğimiz an üçüncü golü de yedik.Maç bitti staddan çıkarken senin adın heceleniyor dudaklarda
Es es es...
Otobüslere doluştuk.. Kimse konuşmuyor.Ey Sevgili sözcüklerin bittiği yerde gözlerimize bak, onlar bu sevgiyi çok daha iyi anlatacaklardır sana..Otobüsle sessizliği
bozan bir ses yükseliyor."Hadi Beyler Uyanın Eskişehire Geldik!"Vedalaşma faslından sonra herkes usulca evlere dağılıyor.
Gecenin bir vakti..Karanlık sokakta bir kedi bir de ben...Onu ürkütmeden sokakta yürüyerek usulca eve giriyorum.Üstümdekileri çıkarıp bir kenara atıyorum. yatağa uzanıp battaniyeyi üzerime çekiyorum..
Üzgünmüyüm peki ? Hayır ! Çünkü bir takımı tutkuyla, beklentisiz, delice sevmenin ne anlama geldiğini biliyorum.Bir takımı böyle seveceksem bu sadece
sen olmalısın..
Şimdi başımı çevirip geriye bakmıyorum bile.O yol yüründü ve bitti, artık seninle yürünecek bambaşka bir yol var önümde.Yorgunluk nedir bilmeyeceğim hiç
şikayet etmeyeceğim ve bir tek adımda bile tökezlemeyeceğim.. Çünkü Aşk Dolu bir yol bu..
Şimdi bu sevdayı bana yaşattığın için kendimi şanslı hissediyorum."Ya Sen Olmasaydın" diye düşünmüyorum.Çünkü sen varsın..Çünkü içimdesin..
Çünkü sen benim hayat kaynağımsın..
Gözlerim Kapanıyor...
Yorgunum...

--------------------------------------------------------------------------

Sabahın körü ortalık sizden 100lerce..Kimilerinin " ENAYİ " dedigi..Kimisinin işşiz güçsüz adamlar napsın be abi dedigi insanlar..Öylemi aslında Öyle..Yok işimiz gücümüz nolsunki hiçbirşey umurumuzda degil...O an aklımızdan geçen tek şey OTOBUSLER..Nerde kaldı ya sesleri..Arkası arkadaşınız sesi..Biralar geldimi Arka Beşli Bellidir.. Otobuse binmedende ne güzel gidiyor hani..Ordan Abilerimiz çıkar gelir..Fazla içmeyin maçta bagıramazsınız..He abi deyip devam..Otobusler gelir..Bi karmaşa..Şu otobus güzel gibi bunamı zıplasak..Yok be garam onda Radyo yok..Zar Zor bindik birine..Atladık arka beşliye..Başladık makaraya..Ankaradan çıkmadan kısıldı sesimiz..Olsun 2 bira çakarız geri gelir sesimiz..Ses gelmeden çiş geldi nasıl olcak..Kaptan Çiş Çiş Çiş ! indik tarlaya yan yana herkes ip gibi..Anlaşmışız sanki..Geri atladık otobuslere..Petrole geldik..Eee piiz varmı aha var lan gördüm gördüm..Kaç paramız var..5 Lira 30 Kuruş..Olsun ya ödünç alırız olum nolcak..Bir takım dümenler felanlar filanlar..Ekmekler bölüşülüyo belkide hayatında ilk defa bi insan Muz ne billiyim Enerji içecegi felan içiyor yiyiyor..Varamadık ... k.... amma uzakmış lan sesleri..Bi kasabayı hedef sanıp herkesin geldik lan geldik hazırlanın sesleri..Arkası önden abilerimiz..Daha var lan oturun..Şehre yaklaştık..Odane çevik kuvvet jandarma ittifakkı..İnsin herkes arıycaz..Bekle bakalım..Otobusler aranır zulalar patlar veya patlamaz..Arkası bir telaş..Herkes Tek sıra olsun..Kimlikleri çıkarın..Bunlar yaşanırken memurla , Askerle makara..Abi nerelisin..Felan filan..Onlarda işiniz yokmuda geldiniz hesabı biraz sitemli..Olsun abi sizi yormayız sesleri..Kahkahalar derken atladın otobuse..Vardın stadın oralarda evsahibi taraftardan el-kol işaretleri bilmemneler..Cama atkı takmalar felan..Maksat biz geldik ayık olun..İndik aşşaa..Hop hemen... Amir gelir hop hop sakin tamam bilet alın hadi şurdan..Hadi bekle bakalım..Herkes girer içeri tayfa kalır dışarda..Son ana kadar beklemeceli...Heh başkan geldi..Tamam içerdeyiz..Girdik içeri..Astık pankartımızı tellere..Üstümüz başımız tellere takılsın farketmez..Pankart yırtılmasında...Neyse aldık yerimizi..Önce takımı gelsin görsün bizi kaç km gelmişiz bak bi alkışla.." ALEMİN KRALI BURAYAA " Arkası maç başlıcak..Hadi kalksın eller..Üçlüye giricez..OOooOoo 1 - 2 - 3 Kırmızı ŞaK Şak Şimşekler.... O da ne takım güzel oynuyo ümidimiz yoktu..Noldu bunlara.. " SaLdır EsEs'im SaLdır EsEs'im.." Kısa sürdü be hikaye..Al yedik işte..Olsun.. " Saldırın Durmadan "..Devre arası mağlubuz..Susamışız..Dayan musluga..O da ne..Su akmıyor..Vay **** cocukları sularıda kesmişler..Neyse az kaldı..Alalım şu maçı..Döndük yerimize verdik destegimizi..Maglup olduk gene olsun..Makaraya başlayalım nabalım **** olmuyor işte olmuyor..EsEs ne zaman güldürdü yüzümüzü...Evsahibi takımın taraftarlı çıktı..Eee biz niye bekliyoruz hala..Ulan Eskisehirde ilk deplasman takımını çıkarırlar sesleri..Ordan Amir girer mevzuya.." İşimizi Öğretmeyin bize.." içten edilen küfürler..Hadi kapılar açıldı hucum..Sıkış tepiş attın dışarı kendini..Otobusler geliyor aldın yerini..Herkes hazır..Şimdi taşlarlar bak hazır olun.. Kaptan taş gelince hemen aç kapıları..Camın kırılmasın.. O da ne şehri geçtik hala taşlamadılar..Neyse şimdi çıkarlar derken uyumuşsun..Arkadaşın dürtüyo..Kalk hadi lan çorba içem..İçiyoruz çorbayı bakıyoruz yolumuza..Otobus tamtakır..Sigara dumanı gören atlıyor hemen hacım bi tane bagla..Yok olum valla son tek...Uykuya daldın..Gözünü açıyosun EskisehirdeSin..Uff aklımı ...... bok var gidiyosun bidaha gitmicem deplasmana...2 hafta sonra tekrar otobusdesin…

Eski 19.11.2009, 19:40   #20
Lilium
Müdavim

Ne Es-Es sevdasıymış böyle
Teşekkürler Aşk-ı virane
Çalan marş güzel ama

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
eskişehirspor

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler