Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > İlginç Haberler

İlginç Haberler Sık rastlanılmayan haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 29.11.2022, 17:14   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Sahte doktor Ayşe Özkiraz'dan sahte doktor ihbarı

Sahte doktorun annesi konuştu: Biz de yeni öğrendik

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde sahte şekilde doktorluk yaptığı ortaya çıktıktan sonra gözaltına alınan Ayşe Özkiraz'ın annesi Semra Arslan açıklama yaptı. Anne Arslan, kızının sahte doktor olduğunu yeni öğrendiğini söyledi. Arslan, kızının kendisini çalıştığı hastaneye götürdüğünü belirterek, "Doktor arkadaşımızın arkadaşı diye bana ilgi gösteriliyordu. Doktor ikinci sınıf öğrencisini nasıl ameliyata aldı? Hiç araştırmadı mı? Kim yardım ve yataklık ettiyse bulunmasını istiyorum" diye konuştu.

Doktor olmadığı halde doktorluk yaptığı ortaya çıkan Ayşe Özkiraz'ın annesi açıklamalarda bulundu.

Tekirdağ'da Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde 4 aydır 'pratisyen hekim' sıfatıyla görev yapan Ayşe Özkiraz’ın lise mezunu sahte doktor olduğu ortaya çıkmıştı. Kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından başlatılan soruşturma devam ediyor.

Özkiraz'ın annesi Semra Arslan, ATV'ye yaptığı açıklamalarda kendisinin de durumu yeni öğrendiğini iddia ederek, "Ben büyüyünce doktor olacağım derdi. 'Anne sen çok çektin, ben seni kurtaracağım' derdi. Doğru söyleseydi, beni kurtarmasaydı. Bu kartları nasıl çıkarttı? Ben arıyorum, arkadaşları ile Çapa'da yemek yiyor. O güne kadar bilmiyorduk" dedi.

ARSLAN: TERCİH YAPTI 'BEN ÇAPA'YI TUTTURMUŞUM' DEDİ

Semra Arslan, kızı Ayşe Özkiraz'ın, bir sabah "Anne ben Çapa'yı tutturmuşum" diyerek geldiğini belirtti.

Arslan, "Gece saat 23.00'te tutuklandı denildi. Maaş almış olsaydı, paraya heves etti derdim. Ama bu da yok. Bir sabah bağırarak uyandı. Korktum. Ne oldu dedim. Anne ben sınavdan 496 puan almışım dedi. Tercihlerini yaptı. Bir hafta on gün sonra, anne 'Ben Çapa'yı tutturmuşum' dedi" ifadelerini kullandı.

"HATTA 'BİR ARKADAŞIM DAHA VAR' DEMİŞTİ"

Anne Arslan, "Kayıt olmaya gittiğinde iki tane kimlik getirdi. Biri fakülte kimliği, biri de tıp fakültesi kimliği. 'Anne bunu bana zimmetlediler' dedi. Yurda yerleştirdik. Yurt müdürünün numarasını aldık. İlk defa ayrılıyorduk kızımızdan. Kazanmış kızımız dedik. Rabbim her anneye, babaya bunu nasip etmezdi. İstanbul'da bir yıl kaldı, geri geldi. 'Dekanlıktan bulunduğunuz yerlerdeki hastanelerde ve sağlık ocaklarında ders görün dediler' dedi. Bir çocuk cerrahisi var. Ben onun yanında çalışacağım dedi. Hatta bir arkadaşım daha var dedi. İki kişi geldik dedi. Haftada iki gün nöbete kalıyor. Doktorla birlikte fotoğraflar çekiliyor. Görüntülü arıyorum, hemşirelerle odada oturuyor. Bunların hepsi mi yalan olur? Hiçbir şey anlayamadık biz" dedi.

Kızının kendisini de hastaneye götürdüğünü belirten anne, "Doktor arkadaşımızın arkadaşı diye bana ilgi gösteriliyordu. Doktor ikinci sınıf öğrencisini nasıl ameliyata aldı? Hiç araştırmadı mı? Kim yardım ve yataklık ettiyse bulunmasını istiyorum. Benim çocuğum asla böyle bir şeye kalkışmaz" diye konuştu.

SAHTE DOKTOR AYŞE ÖZKİRAZ'DAN 'BAŞKA SAHTE DOKTOR' İHBARI

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, hastanede ameliyat masasında fotoğrafları ortaya çıkan Özkiraz'ın, ifadesinde arkadaşı olduğunu söylediği kendisini 'beyin cerrahı' olarak tanıttığı öne sürülen S.U. adlı kadın da İstanbul'da yakalanarak ilçeye getirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.U, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ayşe Özkiraz’ın evinde yapılan aramalarda birçok kimlik bulundu.

MÜFETTİŞLER ÇERKEZKÖY’E GİTTİ

Bakanlığın görevlendirdiği 2 müfettiş de Çerkezköy'e gelerek çalışmalarına başladı. Müfettişlerin, Özkiraz'ın hastanede kendisine gözlemci olarak izin veren doktorlar başta olmak üzere hastanedeki doktorlar ve personelin bilgisine başvuracağı belirtildi.

https://www.birgun.net/haber/sahte-d...grendik-411734
Eski 29.11.2022, 17:16   #2
KeReM @
Üye

Standart Cevap: Sahte doktorun annesi konuştu: Hepsi mi yalan olur

Yalnız ben kadını tebrik ediyorum, böyle bir sahtekarlık, organizasyon ancak filmlerde olur. Bu tür yetenekleri kaybetmemek lazım, değerlendirmeli

Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...
KeReM @'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 29.11.2022, 17:37   #3
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Sahte doktor Ayşe Özkiraz'dan sahte doktor ihbarı

‘Sahte doktor’ ameliyata girdi, dikiş attı

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde sahte doktorluk yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Ayşe Özkiraz’ın ifadesi ortaya çıktı. Özkiraz'ın hastalara ameliyattan sonra dikiş attığı öğrenildi. Ayrıca sahte doktorun, yaşı da dahil olmak üzere birçok konuda ailesi ve çevresindekilere yalanlar söylediği anlaşıldı.

Özkiraz, 2021 yılı eğitim dönemi bittikten sonra 2022 yılı haziran ayı içerisinde Çerkezköy'de ailesinin yanına geldiğini belirterek, Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde çocuk cerrahı olan Dr. M.K.’den hastaneye gelmek için izin istediğini Doktor M.K.’nin kendisine yanına gidip gelebileceğini söylediğini aktardı.

Özkiraz, "Bu şekilde Çocuk Cerrahisi bölümüne gidip gelmeye başladım. Burada muayenelere katıldım. Doktor M.K. ile kurmuş olduğum ilişkiye istinaden Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki tüm cerrahi branşların doktorlarıyla iletişim kurdum, birçok kez ameliyatlara izleyici olarak katıldım. Doktor M.K.’nin hastalarının ameliyattan sonra yapılan dikiş işlemini bizzat kendim yaptım. Birçok kez muayene ve ameliyata katıldım” ifadelerini kullandı.

Eski 29.11.2022, 17:42   #4
Canan
Çiçekci kız

Sahte doktor, hastaneye 'Çapa'nın gururu' yazılı çelenk yollatmış

Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diplomalı 20 yaşındaki Ayşe Özkiraz'ın, hastaneye doğum gününde "Çapa'nın gururu seni seviyoruz" yazılı çelenk yollattığı ortaya çıktı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan 20 yaşındaki Ayşe Özkiraz'ın hastaneye doğum gününde, "Çapa'nın gururu seni seviyoruz. İyi ki doğdun Dr. Ayşem" yazılı çelenk yollattığı ortaya çıktı.

Özkiraz'ın yollattığı çelengin üzerine de "Sağlık dolu yıllara canım dostumuz seni çok seviyoruz. Doğum günün kutlu olsun doktorlar tayps" notu yazdığı belirlendi.

Çiçekci Onur Demirbağ, 20 Ekim günü Ayşe Özkiraz'ın kendilerini telefonla arayarak hastaneye çiçek siparişi verdiğini söyledi. Demirbağ, "20 Ekim’de, online web sitemizden bir sipariş oluşturuldu, doktor Ayşe adına. Üzerine de 'Çapa'nın gururu seni seviyoruz. İyi ki doğdun Dr. Ayşem' diye bir not düşüldü. Biz siparişi hazırladıktan sonra Çerkezköy Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniğe teslimatını sağladık. Teslimatını sağladıktan sonra bu şekilde çıkan haberleri de duyunca sahte doktor olduğunu duyunca şoke olduk. Böyle bir şey beklemiyorduk, ilk kez böyle bir şey yaşadık. Çiçek için 350 TL kredi kartından ödeme yapıldı. Sipariş doktor Ayşe hanımın kendi telefonundan oluşturuldu" diye konuştu.

Eski 05.12.2022, 22:41   #5
Never Give Up
Gerçek Üye

Türkiye zıvanadan çıktı artık..
Never Give Up'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
annesi, doktorun, hepsi, konuştu, olur, sahte, yalan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)