Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Evim, Evim Güzel Evim

Evim, Evim Güzel Evim Ev hakkında tüm dekorasyonlar

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.04.2020, 00:51   #11
Kartal
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Buhar Destekli Ankastre Fırın tavsiye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Supernatural Mesajı göster
Teşekkür ederim, bakalım bir servis çağıracağız gibi görünüyor, siz de iyice düşünüp öyle karar verin sık sık alınacak alet değil çünkü bunlar.

Coronadan, olmasa bir türlü göçeceğiz, merdivenleri aşağı doğru inmeye başladık bari keyfimizi yapalım, yeterki paramızın hakkını versin, fiyata biraz katlanmaya razıyım.. Mutfak meraklısı olduk çıktık, şu an en büyük hobimiz oldu
5 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.04.2020, 01:13   #12
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Neticede pişirme sırasında pişirilenin altına üstüne bakıp, eti ya da tavuğu ya da her ne ise onu tersine çevirme alternatifi var. Tabi aynı anda bir raf daha kullanılacaksa bunu da başından hesaplamak lazım... Pişirmenin ortasında ne bileyim et olan tepsi üst rafa, patates, domates, biber olan tepsi alt rafa taşınabilir.

Ha hepsi yani et, patates, biber falan aynı rafta pişecekse ben fırının durumunu bildiğim için üstün kızardığın görünce hepsini ters çevirir yaniden aynı raftan fırına bir daha sokarım.

Ama bu durum Miele' de bile olabilir. Miele dayanıklı ve ortalama ömrü 20 yıla yakın bir marka olduğu için çok kazık. Hatta valla eminim Miele' de bile bu eşitsiz ya da orantısız kızartma ya da pişirme durumu olabilir.

Ya abi; çamaşır makinesi gibi...

Normal bir çamaşır makinesi al mesela o kadar çetrefilli yıkama programları olmasın...

Valla 3 kat fazla para verip 72 programlısı kadar iyi yıkıyor sonuçta. Yani o kadar çetrefilli o kadar detaylı ve sen o detay programları hiç kullşanmıyorsun...

Yani çoğu zaman 5000 liraya çamaşır makinesi alıp onu ıskartaya çıkana kadar 1500 liralık çamaşır makinesinin özelliklerinde kullanıyoruz.

Abi, bence bu beyaz eşyalara çok fazla para saçmamak lazım. Dayanıklı ve enerji tasarruflu olsun fazlasıyla yeter.

Bosch fırını kötüledik ama çamaşır makinasını aldım 2 yıl önce orjinal alman üretimi, ithal olanından çok ama çok menunum.
enerji tasarufu sağlayan zaten kullandıkları teknoloji. Çamaşır ağırlığına, kirine göre deterjan ve su kullanıyor, yanından geç çalıştığı zor hissediliyor, sadece sıkarken, dengesiz yükte ise sıkarken dengeye gelene kadar sağa sola çamaşırları yerleştirip sonra sıkmaya geçiyor falan.
Çamaşırlarıda iyi yıkıyor ve yıpratmıyor, daha aklıma gelmeyen faydalı özellikleri mevcut .. Şu an aldığım fiyatın 2 katına satılıyor. Zaten ben böyle ürünler alırken önce marka model araştırması yapıyorum daha sonra kampanyasını takip ediyorum öyle alıyorum
Samsung'u da öyle gözüme kestirdim şimdilik..
Eski 18.04.2020, 01:17   #13
Rosebud
Müdavim

Çamaşır makinesi bizim de iyi çıktı, ne pahalı ne de ucuz olan bir model aldım çok memnunum.

TEARS AND SOUVENIRS

5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.04.2020, 01:19   #14
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Supernatural Mesajı göster
Çamaşır makinesi bizim de iyi çıktı, ne pahalı ne de ucuz olan bir model aldım çok memnunum.

Bende aldığımda 3 model daha pahalısı, 4 modelde daha ucuzu vardı. Orta seviye sayılır benimkiside.
Eski 18.04.2020, 02:21   #15
Rosebud
Müdavim

Gece gece uykum kaçtı, fırının klavuzunu sakin kafayla bir okudum, şöyle bir ayrıntı var, yemeklerinizin eşit pişmesi için 100 dereceyi geçen 3 boyutlu ve alt üst pişirmelerde hızlı ısıtma fonksiyonunu seçin diyor, hızlı ısıtma fonksiyonunda fırın tam anlamıyla ısındığında sinyal veriyormuş yemeği o zaman koyuyorsun fırına, anladığım kadarıyla fırının önce tam olarak ısınması gerekiyor bu da dediğim gibi sanırım alt resistansın kapalı üstün ise açık olmasından dolayı gerekiyor, biz eski fırınımızda yaptığımız gibi fırını açıp 1 dakika içinde böreği fırına veriyorduk, galiba ısı önceden pik noktaya varmadığı için oluyor, bakalım yarın bu şekilde bir börek denemesi yapmaya karar verdik sonuçları paylaşırım burada.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.04.2020, 20:28   #16
Rosebud
Müdavim

Yahu boşuna Bosch'un günahını almışız adamlar yazmışlar, ben aslında okumuştum ama fırını çalıştırmakta acele ettiğim için o kısmını anlamamışım.
Bugün ön ısıtmayı çalıştırdım 5 dakika kadar ısıttıktan sonra sesli uyarı verdi hemen böreği fırına koydum(alttan 2. raf) ve fonksiyon seçme düğmesini de sıcaklığı hiç değiştirmeden alt üst ayarına getirdim, mükemmel oldu aynı derecede pişti iki tarafı da, hatta belki pişmez diye altan 2. rafa koymuştum ama tam ortaya da koyulabilirmiş.
Sorun çözülmüş oldu küçük bir ayrıntı olduğu için muhtemelen herkes bunu es geçti, umarım bu sorundan muzdarip başkaları da faydalanır, aslında servisten gelen elemanlar şikayet eden müşterilere nasıl pişirdiklerini sorsalardı sorunu çözmüş olurlardı, klavuz çok anlaşılır değil, Bosch'un daha anlaşılır bir klavuz hazırlaması lâzım.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 18.04.2020, 21:14   #17
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca kendim için araştırdığım zamanlarım aklıma geldi.
Evet bosch hepsinden iyi ama çok pahalı e bende ankestra almam lazım.
Araştıra araştıra bosch un yan ürünü olan ferre diye bir marka buldum.
Kurulumunu sevisini bosch üstlenmiş üçlü set halinde gayette uyguna aldım
2 sene oldu kullanıyorum çokta memnunum.
Altını üstünü nar gibi kızartıyor.Aygazında vog özelliği var kuvvetli kızartma yapıyor.
Yeterince iyi olmasa bosch servisini üstlenmezdi diye düşündüm haklıda çıktım gayet iyi.

4 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.04.2020, 22:11   #18
Kartal
Müdavim

@Supernatural

Senin namına sevindim. Konuyu açmam vesile oldu iyide oldu
Güle güle iyi günlerde kullan. Bosch servisler dediğin hatayı neden yapıyor anlamak güç diyeceğim ama aklıma tek birşey geliyor haksız kazanç.

@NaNaNe

Bir araştırayım o modeli,inşallah buhar destekli model bulurum ama benim istediğim buhar desteği kendinden üflemeli olanlar, bir kısmı içerisine su koyuyorsun fırın sıcaklığı ile buhar yapıyor, bir ksımı ayrı buhar üretip içeri üflüyor makbul olan 2. dediğim. Diğer yöntem normal bir dayanıklı kaba su koy her fırında yapılan işlem.
Güle güle kullanın.
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.04.2020, 23:14   #19
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal Mesajı göster
@Supernatural

Senin namına sevindim. Konuyu açmam vesile oldu iyide oldu
Güle güle iyi günlerde kullan. Bosch servisler dediğin hatayı neden yapıyor anlamak güç diyeceğim ama aklıma tek birşey geliyor haksız kazanç.

@NaNaNe

Bir araştırayım o modeli,inşallah buhar destekli model bulurum ama benim istediğim buhar desteği kendinden üflemeli olanlar, bir kısmı içerisine su koyuyorsun fırın sıcaklığı ile buhar yapıyor, bir ksımı ayrı buhar üretip içeri üflüyor makbul olan 2. dediğim. Diğer yöntem normal bir dayanıklı kaba su koy her fırında yapılan işlem.
Güle güle kullanın.
Hakikaten çok iyi oldu sevgili Kartal, 4-5 satırlık bir bölüm ama büyük iş gördü, ısıınıyor olup pişirmemesi tuhaftı zaten, gece sakin kafayla okuyunca anladım.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 18.04.2020, 23:54   #20
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bu büyük markaların yan ürünleri (!) beni acayip korkutuyor. Birincisi o kadar ülkede bulundum ama tanınmış bir firmanın yan ürünü diye bir ürüne rastlamadım. Bu ''yan ürün'' denen ürün bir tek Türkiye' de var. Dünyanın başka hiç bir ülkesinde olduğunu da sanmıyorum.

Ben bundan 3 sene önce çok büyük bir toptancı firmasından yazlığa normal kızartma fırını almıştım. Çalıştırdıktan 10 dakika sonra yani ısı artarken şak şak sigorta atıyordu. Daha güçlü sigorta olan fişlere taşıdım yine aynı; devamlı sigorta atıyor.

Kullanamadım da şehre gidip değiştirme durumu da olmadı. Kısa zamanda Ankara' ya dönmem gerekti. Fırını arabaya attım Ankara' ya geldim. Aynı! Ankara' da fırın ısınmaya başlayınca sigorta atmaya devam etti.

Ben de fırını kaldırıp attım.

Ertesi sene Kipa' dan Arçelik' in yan ürünü (!) diye bir fırın aldım. O da sigorta attırmaya başlayınca 20 amperlik fişte denedim. Ama olmayınca olmuyor işte...

Biraz elektrikten falan anlarım. Ama kendim beceremeyince çok iyi bir elektrikçiye yazlığın tüm elektrik sistemini tepeden tırnağa değiştirdim. Sanırım iki defa normal çalıştı ama sonra sigortalar yeniden atmaya başladı. Bütün elektrik çeken ne varsa; klima, buzdolabı, kombi, televizyon falan hepsini kapatıp sadece fırını çalıştırdım yine şak şak şak sigorta atıyor hem de ana sigorta...

Bu yaz bir deneme daha yapacağım ve olmazsa onu da atacağım.

''Yan ürün'' şans işi gibi...

Hayatta iki defa yan ürün aldım, ikisi de başıma dünyanın işini çıkardı.

Dilerim senin ki yıllarca kullanılabilir.
İki sene oldu gayet iyiler hiç sorun yaşamadık.

İkinci fırında sigorta atırıyorsa tesisatın kablosu zayıftır,
Senin tesisatta ya topraklaman yetersiz yada fırında kaçak var kablo,fişini yada prizi deyiştir.Pirizin orda rutubet varsada attırır sigortayı.

4 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ankastre, buhar, destekli, fırın, tavsiye

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler