Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Kültür | Sanat | Edebiyat > Vitrindeki Kitaplar

Vitrindeki Kitaplar Kitap tanıtımları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 26.09.2018, 21:50   #1
Ekin
Başına Buyruk

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Simyacı | Paulo Coelho

Sanal ortamda o kadar çok namını duydum ve geçen haftalarda bu kitabı almaya karar verdim. O kadar insan büyük bir zevkle okumuş. Çok methedilmiş. Eh bizde eksik kalmayalım dedik ve bu güzide kitabı aldık.

Genel Olarak Kitap Hakkında Bilgiler...

Simyacı , dünyanın en çok satan kitaplarındandır.

Çoban Santiago'nun hayatını anlatan kitap, hayata dair felsefi mesajlar da içeriyor.
Yazar: Paulo Coelho
Çevirmen: Özdemir İnce
Yayınevi: Can Yayınları
Simyacı, Rio de Janeiro doğumlu Brezilyalı yazar Paulo Coelho’nun en ünlü romanlarından biridir. Simyacı, dünyanın en çok satan ve okunması en çok tavsiye edilen kitaplar listelerinde yer alıyor. Bir yandan çoban Santiago'nun hikayesini anlatan, bir yandan da felsefik mesajlar veren Simyacı, kişisel gelişim öğeleri içeren bir roman niteliğindedir.

Simyacı, gezgin olmak isteyen ve mutluluğu dünyanın farklı yerlerinde bulacağına inanan çoban Santiago’nun hazine bulmak için İspanya’dan Mısır piramitlerine olan yolculuğunun hikayesini anlatıyor.

Sonuç olarak okuduğum bu kitabın abartıldığını düşündüm. Mutlaka okunması gereken bir kitap olduğundan bahsediliyor. Okunmasada birşey kaybedilmez. Biraz bizim Tebrizli Şemsin Mevlananın yanına gidiş hikayesini andırıyor. Kitapta aradığımı bulamadım...
Eski 27.09.2018, 10:06   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Simyacı | Paulo Coelho

Bu kitabın yanında Şeytan ve kadın, Veronika ölmek istiyor ve Piedra ırmağının kıyısında oturdum ağladım adlı kitaplarını da almıştım. İsimlerini açıkça belirttiğim üç kitap "üçleme" dendiği için eksik kalmasın dedim.

@Ekin 'in Simyacı için yaptığı değerlendirmeye katılıyorum ve ilave olarak isimlerini belirttiğim kitapların Simyacı'dan da beter olduğunu söylemek istiyorum (bencesi tabi)...

Yazarın tanıtım ve pazarlama işini yapanları tebrik ederim. Gerçekten ederinin çok üstünde övülüyor.

2 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
coelho, paulo, simyacı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)