Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Spor Dünyası > Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 24.12.2009, 14:45   #71
Aşk_ı Virane
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Eskişehirspor

-''BEN OLDUĞUM SÜRECE YOULA BURAYA GİREMEZ''-

Rıza Çalımbay, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bana karşı sarf ettiği sözler nedeniyle Youla hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Youla'nın peşini bırakmayacağım. Youla'ya bir milyon liralık dava açacağım. Bu davayı kazanmak her şeyimi ortaya koyacağım. Ben Rıza Çalımbay'ım, 30 yıldır futbolun içindeyim. Kimse bana öyle bir kelime kullanamaz.

Milli Takım ve Beşiktaş'ta kaptanlık yaptım. Kimseye saygısızlık yapmadım. En çok üzüldüğüm şey Türk medyasının böyle insanlara prim vermesi. Böyle insanlara prim verilmemeli. Türk futbolunun içine girmemesi gerekir. Başkana, yönetime yalancı, bana sahtekar diyor. Taraftar böyle şeylere prim vermesin. Sonuna kadar davanın peşine gideceğim. Davadan kazanacağım parayı hayır kurumlarına bağışlayacağım.

Ben olduğum sürece Youla buraya giremez. Takıma ihanet eden, başkana ve bana hakaret eden adam giremez. Ersun Yanal ve Mesut Bakkal gibi teknik adamlar bana Youla ile nasıl başa çıktığımı soruyor. Biz insanları kazanmaya çalıştık. Bu konuyu burada kapatıyorum. Çünkü daha önemli işlerim var. Camiaya sorumluğum var, başarıya ve çalışmaya ihtiyacım var. Youla gibi tiplerle, kendini bilmez insanlarla, arkadaşlarına saygısı olmayan insanlarla uğraşacak durumda değilim. Beni bilen biliyor.''
Aşk_ı Virane'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 24.12.2009, 14:46   #72
Aşk_ı Virane
Tam Üye

"Artık mahkemede konuşacağım"
Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, ''Bugün bir internet sitesinde benim ağzımdan yer alan (Youla, Eskişehir'in yarısını kendisine sevgili yaptı) sözleri gerçeği yansıtmamaktadır'' dedi. Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, Youla'nın Eskişehirspor'dan olaylı ayrılışının ve teknik direktör Rıza Çalımbay ile ilgili sözlerinin kamuoyunu yeterince meşgul ettiğini kaydetti.

Youla ile ilgili hukuki sürecin başladığını ifade eden Ünal, şunları kaydetti: ''Hem hocamız Rıza Çalımbay hem benim tarafından kendisine maddi ve manevi tazminat davası açılmıştır. Ancak bugün bir internet sitesinde benim ağzımdan yayınlanan (Youla Eskişehir'in yarısını kendisine sevgili yaptı) sözleri gerçeği yansıtmamaktadır. Ben geçtiğimiz sezon oynadığı iyi futbol ile Youla'nın taraftarların sevgilisi olduğunu ve taraftarın onu çok sevdiğini söyledim. Hatta her maçta kendisine (Allah, Allah Youla) diye tezahürat yapıldığını dile getirdim. Ancak, Youla bu yıl hem istikrarsız oyunu hem de disiplinsiz davranışlarıyla kulüple ilişkisini bitirmiştir. Bundan sonra Youla ile ilgili sadece mahkemede konuşacağım.''
Eski 28.03.2010, 12:13   #73
Süperman
Uzman Üye

Mesele 2-0 geriye düşmek değil yeğen
Mesele 2-0 geriye düşüpte maçı 3-2 kazanmak
Şimdi anladın mı yeğen mesele neymiş
3 Üyemiz Süperman'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.2011, 13:43   #74
Aşk_ı Virane
Tam Üye

Konunun tekrardan sabitlenmesini rica ediyorum. Sabitliği neden kaldırıldı onuda anlamış değilim
Eski 22.02.2011, 13:56   #75
Aşk_ı Virane
Tam Üye

Son dakikada gelen mutluluk!
Spor Toto Süper Lig'de 22. haftanın açılış maçında Eskişehirspor sahasında Sivasspor'u son dakika golüyle 2-1 mağlup etti.

Spor Toto Süper Lig'de 22. haftanın açılış maçında Eskişehirspor sahasında Sivasspor ile karşılaştı. Eskişehir Atatürk Stadı'nda oynanan mücadeleyi ev sahibi ekip 2-1 kazandı.
Eskişehirspor'a galibiyeti getiren golleri 16. dakikada Serdar Özbayraktar ve 90+3. dakikada Pele kaydetti.
Sivasspor'un tek golünü ise Diego 19. dakikada kendi kalesine kaydetti.
Bu sonucun ardından Eskişehirspor puanını 32'ye yükseltirken; Sivasspor ise 16 puanda kaldı.
Önümüzdeki hafta Bucaspor ile Bursaspor, Sivasspor ile Manisaspor karşı karşıya gelecek.

BAŞLAMA DÜDÜĞÜ ÖNCESİ HASRET GİDERDİLER
Seremoni öncesinde Ümit Karan haricindeki bütün Eskişehirsporlu futbolcular yedek kulübesinde ziyaret ettikleri takımın eski teknik direktörü Rıza Çalımbay ile hasret giderdi.
ES-ES EVİNDE YENİLGİYİ UNUTTU
Eskişehirspor, Bülent Uygun yönetiminde evinde oynadığı 8 lig maçında 5 galibiyet ve 3 beraberlik alarak hiç mağlup olmadı. Bülent Uygun'un teknik direktör olarak göreve geldiği ilk maçta 8.haftada sahasında B.Belediyespor'u 1-0 yenen kırmızı-siyahlı takım, daha sonra evinde oynadığı karşılaşmalarda Ankaragücü ve M.P.Antalyaspor ile 0-0, Bursaspor ile 1-1 berabere kalıp Manisaspor'u 2-1, Beşiktaş'ı 2-0, Sivasspor'u 2-1 ve Konyaspor'u 1-0 mağlup etti.
MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)
16. dakikada Eskişehirspor defansının Sivasspor ceza sahası içine doğru attığı uzun topla Sivasspor oyuncuları meşin yuvarlağa dokunamadı. Bunu fırsat bilen Serdar, kalecinin üzerinden topu filelere gönderdi: 1-0
19. dakikada Erman'ın kullandığı korner atışında Eskişehirspor defans oyuncusu Diego topa dokundu. Diego'nun ters vuruşunda meşin yuvarlak Eskişehirspor ağlarıyla buluştu: 1-1
38. dakikada Grosicki'nin sol kanattan ceza sahası içine yaptığı ortada Mehmet topa kafayla vurdu. Meşin yuvarlak az farkla auta çıktı.

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)
53. dakikada Grosicki'nin sol kanattan yaptığı ortada Eskişehirspor defans oyuncularını geçen topa Suarez vurdu. Suarez'in şutunda kaleci Ivesa tehlikeyi önledi.
69. dakikada Sezer'in sol kanattan ceza sahası içine yaptığı ortada Doğa'nın kafa vuruşunda top kalenin üzerinden auta çıktı.
89. dakikada Pele'nin serbest atışında kaleci Koray topu bloke etti. Dönen topa vuran Volkan'ın şutunda meşin yuvarlak auta çıktı.
90+3. dakikada Pele'nin Sivasspor ceza sahası önünden kullandığı serbest atışta kaleci Korcan'ın müdahalesine rağmen top filelerle buluştu: 2-1
Stat: Atatürk
Hakemler: İlker Meral, Cem Satman, Asım Yusuf Öz
Eskişehirspor: Ivesa, Sezgin, Nadareviç (Dk. 76 Koray), Diego, Volkan, Alper, Erkan (Dk. 61 Pele), Tello (Dk. 35 Doğa), Serdar, Sezer, Ümit
Sivasspor: Korcan, Ziya, Sedat, Kadir, Mehmet, Erman (Dk. 79 Mehmet Nas), Jakup, Grosicki (Dk. 68 Kamanan), Suarez (Dk. 62 Eneramo), Uğur, Tomas
Goller: Dk. 16 Serdar, Dk. 90+3 Pele (Eskişehirspor), Dk. 19 Diego (kendi kalesine) (Sivasspor)
Sarı kartlar: Dk. 42 Diego, Dk. 90+2 Sezer, Dk. 90+3 Pele (Eskişehirspor), Dk. 19 Sedat, Dk. 53 Tomas, Dk. 64 Erman, Dk. Eneramo (Sivasspor)
Eski 02.12.2012, 23:04   #76
Monotros
Üye

Eskişehir'de gollü kapışma! Gülen yok
Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında Eskişehirspor ile Kasımpaşa'yı karşı karşıya getiren zorlu maçta gülen çıkmadı.

Spor Toto Süper Lig'de 14. hafta maçında Eskişehirspor ile Kasımpaşa karşı karşıya geldi. Eskişehir Atatürk Stadı'nda oynanan maç 2-2'lik beraberlikle sona erdi.

Eskişehirspor'un gollerini 43. dakikada Diomansy Kamara ve 79. dakikada Burhan Eşer kaydetti. Kasımpaşa'nın golleri ise 72. dakikada Kalu Uche ve 84. dakikada Adem Büyük'den geldi.

Maç boyunca karşılıklık birçok pozisyonun olduğu maçta Eskişehirspor ve Kasımpaşa puanları paylaştı. Bu beraberliğin ardından Eskişehirspor ve Kasımpaşa puanını 22'ye yükseltti.

Spor Toto Süper Lig'de gelecek hafta Eskişehirspor, Beşiktaş deplasmanına konuk olacak. Kasımpaşa ise Gençlerbirliği'ni ağırlayacak.

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)

3. dakikada Eskişehirspor atağında Kamara'nın sağ kanattan Kasımpaşa ceza sahası içine ortaladığı topa arka direkteki Necati, kafayla vurdu. Necati'nin kafa vuruşunda dikkatli davranan Kasımpaşa defans oyuncuları, meşin yuvarlağı kaleci Isaksson'a verdi.
6. dakikada Kasımpaşa atağında Hakan'ın pasıyla topla buluşan Sancak, çalımlarla Eskişehirspor ceza sahası içine girdi. Sancak'ın şutunda kaleci Boffin, meşin yuvarlağı bloke etti.
21. dakikada Necati'nin ara pasında hareketlenen Erkan, topla buluştu. Erkan'ın şutunda Kasımpaşa savunma oyuncularına çarpan top, taca çıktı.
33. dakikada Özer'in kullandığı serbest atışta Eskişehirspor ceza sahası içindeki Hakan, topa kafasıyla dokundu. Hakan'ın kafa vuruşunda kaleci Boffin, meşin yuvarlağı bir hamlede kontrol etti.
43. dakikada Tello'nun sol kanattan Kasımpaşa ceza sahası içine yaptığı sert ve yerden ortaya Kamara ayağıyla dokundu. Kamara'nın dokunduğu meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 1-0

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)
54. dakikada Sancak'ın sol kanattan yaptığı ortada topu Eskişehirspor ceza sahası içindeki Uche ile buluşturmak istedi. Bu sırada araya giren Servet, meşin yuvarlağı taca attı.
67. dakikada Tello'nun pasında Kasımpaşa ceza sahası içindeki Erkan, topu göğüsüyle önüne indirdi. Erkan'ın şutunda kaleci Isaksson, meşin yuvarlağı bloke etti.
69. dakikada Hürriyet'in pasında hareketlenen Kamara topla buluştu. Kasımpaşa ceza sahası önüne gelen Kamara'nın şutunda Kasımpaşa defans oyuncularına çarpan top, kaleci Isaksson'u da yanıltarak kornere gitti.
72. dakikada Mora, topu Eskişehirspor ceza sahası önündeki Adem'e iletti. Adem de meşin yuvarlağı Eskişehirspor ceza sahası içindeki Uche'ye verdi. Uche'nin şutunda top, kaleci Boffin'in sağından ağlarla buluştu: 1-1
76. dakikada Necati'nin pasında topla buluşan Kamara'nın şutunda, meşin yuvarlak kale direğinin üzerinden auta çıktı.
79. dakikada Kamara'nın pasında, Erkan topla buluştu. Kasımpaşa ceza sahası içine giren Erkan'ın pasında Burhan, meşin yuvarlağı filelerle buluşturdu: 2-1
84. dakikada Kasımpaşa defans oyuncusu Yalçın'ın uzun pasında Adem, topla buluştu. Adem'in sert ve düzgün şutunda top, ağlarla buluştu: 2-2

Stat: Atatürk
Hakemler: Ali Palabıyık, Mehmet Şahin Yılmaz, Serkan Akal
Eskişehirspor: Boffin, Diego, Dede, Alper (Dk. 78 Burhan), Erkan, Tello, Kamara, Necati, Hürriyet (Dk. 90+1 Nuhiu), Servet, Veysel
Kasımpaşa: Isaksson, Yalçın, Sancak, Sarmov, Uche, Özer (Dk. 90 İlhan), Ernst, Hüseyin (Dk. 71 Mora), El Yasa, Abdurrahman, Hakan (Dk. 67 Adem)
Goller: Dk. 43 Kamara, Dk 79 Burhan (Eskişehirspor), Dk. 72 Uche, Dk. 84 Adem (Kasımpaşa)
Sarı kartlar: Dk. 46 Servet, Dk. 77 Alper (Eskişehirspor), Dk. 22 Ernst, Dk. 90+3 Sarmov (Kasımpaşa)
Eski 28.01.2013, 23:30   #77
Monotros
Üye

Eskişehir - Orduspor maçı. Tarih; 28.01.2013
Sayıların dili;

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
eskişehirspor

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)