Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Necati Doğru

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.08.2016, 10:48   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Gitti Fethullah! Geldi Kim!

Gitti Fethullah! Geldi Kim!

Allah büyüktür. Tokat atmadan da insanın zihnini açabilir. Niçin bekliyor? Aklını yitirmiş kullarının tokat atma noktasına kadar gelmesine neden izin veriyor?

Ben din alimi değilim.

Soruya cevap veremem.

Konu da zaten bu değil. “Allah'ın tokadı” diye bir yerleşmiş deyim var.

Bu deyimin anlatmak istediğine ve siz okurların ferasetine (anlayışına) sığınarak yazıyorum: Bir ordu kendi halkına kurşun, bomba yağdırdı. İşte bu bize Allah'ın tokadıydı.

Allah bekledi.

Kulları uyanır.

Gidişi durdurur.

Uyanmadılar.

Allah da tokadını indirdi.

İki İslamcı; Tayyip Erdoğan ile Fethullah Gülen, Türkiye'nin laik demokratik cumhuriyetini İslamcı cumhuriyete dönüştürmek için ayrı ayrı çıktıkları yolun sonunda iktidar olunca birbirine düştüler.

Kutulardan dolar, ağızlardan FETÖ çıktı. CIA maşası Fethullah Gülen, Tayyip Erdoğan'ı öldürmek hedefiyle orduya sızdırdığı subaylarla kanlı kalkışmaya girişti.

Ordu, savaş uçağı ile kendi halkına bomba yağdıran cinnete düştü. Türkiye bugün en geri Afrika ülkelerinde bile rastlanmayan geriliğin en dibinde ülke lekesiyle lekelendi.

100 yıl uğraşsak.

Bu naleti silemeyiz.

Allah'ın tokadıdır.

Uyanın diyor.

Uyanmazsanız.

Daha kötüye; koyu kara din faşizmine gideceksiniz.

* * *

Bana göre, uyanıp uyanmadığımızın ilk göstergesi; İslamcı Fethullah'ı ve onun CIA maşası örgütünü (FETÖ) kazıdığımız (ki kazınması gerekiyor) Türkiye toprağına ne ektiğimizdir.

Toprağı kazdık.

Temizledik.

Yerine ne ektik!

Gitti Fethullah tohumu!

Geldi neyin tohumu?

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, TV'de söyleşi yaptı. Bir yandan ordudan FETÖ temizlenirken, diğer yandan da “Türkiye'nin Yeni Savunma Konsepti”nin ne olacağını anlattı. OHAL kalkanı arkasına gizlenerek çıkarılan KHK ile askeri liselerin kapatıldığını ve yeniden açılmayacağını söyledi. Gerekçesini de şöyle açıkladı: “Lise birinci sınıfa başlayan çocuk, 13-14 yaşında…

Daha sosyalleşmemiş. Kendi kimliğini ve kişiliğini tam anlamıyla tamamlamamış. Bu yaşta çocuğu alıyorsunuz askeri lisede yetiştiriyorsunuz. Askeri liselerde verilen ise “indoktrine (fikri beyin yıkama)” bir eğitim. Çocuğu; “bir gün bu ülkenin sana ihtiyacı olduğunda yönetime el koyacaksın” anlayışıyla yetiştiriyorsun.

Eline de bir silah veriyorsun. Gelişmiş ülkelerde lise çağındaki çocuktan asker yetiştirme yok. Demokratik ülkelerin tercihi; liseyi bitirmiş, kişisel gelişimini tamamlamış, sosyalleşmiş, demokratik anlayışı benimsemişlerden subay yetiştirmek. Biz de böyle yaparak darbe anlayışının değişeceğine inanıyoruz”

* * *

Peki Sayın Bakan!

Tespitleri doğru.

Çok güzel konuşuyor!

İmam hatip okullarına da 13-14 yaşında; daha sosyalleşmemiş, kendi kimliğini ve kişiliğini tam anlamıyla tamamlamamış çocuklar alınıyor. İmam hatipde de “indoktrine (fikri beyin yıkama)” bir eğitim var.

Askeri liseleri kapatıyorsunuz fakat İmam hatipleri kapatmıyorsunuz. O yaşlarda din eğitimine başlatılıp fikri beyin yıkamadan geçirilmiş olarak İmam hatipten mezun olanların, harp okullarına subay yetiştirmek üzere alınması kapısını açık tutuyorsunuz.

Bu ölümcül çelişki!

Sayın Bakan!

İmam hatiplerin de kapatılması, kimliğini, kişiliğini, demokratik anlayışını bulduktan sonra din adamı olmak isteyenlerin liseyi bitirdikten sonra ilahiyat fakültelerine alınması gerekmez mi?

Sayın Bakan!

Allah'ın ikinci tokadı mı var? Bize ikinci tokadı mı attıracaksınız?

Kazındı gitti Fethullah! Geldi toprağa ekildi kim!

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.08.2016, 10:59   #2
Efruz
Dost Nâzım

Standart Cevap: Gitti Fethullah! Geldi Kim!

Olur mu öyle ama, dindar nesil nasıl yetişecek imam hatipler kapanırsa. İmam hatip liseleri dışında hepimiz kindarız, kafiriz.

Sakın sen kuş vurma yavrum,
En engin bir kardeşlikte uçar kuşlar gökyüzünde.
Tüfekle oynama yavrum,
Şakacığı bile çirkin bir canlıyı öldürmenin.

10 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.08.2016, 11:14   #3
Rosebud
Müdavim

Atatürkçülüğü fikri beyin yıkma kapsamında değerlendirmek beyinsizliktir, bunlar anayasanın da ideolojisiz olmasını savunuyorlar oysa bütün dünyada anayasalar en büyük ideolojik metinlerdir, ülkenin kimliğidir varoluş felsefesidir.
Atatürkçülüğü ordudan, anayasadan çıkarırsanız geriye kişiliksiz, kimliksiz kalabalıklar çıkar, kalabalık diyorum çünkü ona halk demek imkânsızlaşır sürüye döner, oligarşinin elinde oyuncak olur, tıpkı şimdi olduğu gibi.
Kaldı ki askeri liselerde çocukların ihtiyaç olunca ülkenin yönetimine el koyacaksın anlayışıyla yetiştirildiği düşüncesi tam bir paranoyadır, geçenlerde HaberTürk'de bir konuşmacı darbelerin Atatürkçülük ile beslendiğini bunu Kemalistlerin yaptığını ve Kemalist ile Atatürk'çülüğün ayrılması gerektiğini söylüyordu, oysa bu ülkedeki bütün darbeleri yapanlar ne Atatürk'çü ne de Kemalistti, hepsi ABD uşağı takiyecilerdi, Kenan Evren Atatürk'çü ve Kemalist miydi! hangi darbe Atatürkçülük adına yapılmıştı! Atatürk'ü karalamak için darbeleri ona maleden bu insanlar çok açık söylüyorum tıpkı yurtta sulh konseyi gibi Fethullahçıdırlar.
15 Temmuzu Atatürkçü söylemlerle yapanların terörist olduğunu görmezden gelip bütün darbeleri de Kemalistlerin üzerine yıkmaya çalışanlardan demokrat değil ancak terörist çıkar.

TEARS AND SOUVENIRS

10 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.08.2016, 11:21   #4
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
İki İslamcı; Tayyip Erdoğan ile Fethullah Gülen, Türkiye'nin laik demokratik cumhuriyetini İslamcı cumhuriyete dönüştürmek için ayrı ayrı çıktıkları yolun sonunda iktidar olunca birbirine düştüler.
Konunun özü bu... Ha ak hasan, ha beyaz hasan.

* * *
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.08.2016, 18:26   #5
nurideniz34
Uzman Üye

Thumbs up Cevap: Gitti Fethullah! Geldi Kim!

Tüm Askeri okullar tez vakitte açılacaktır...Bu işin şakası yoktur....
Kapatmak istiyorsun tecavüzcü vakıf ve dernekler ile İmam bayıldıları kapatıver....
Eski 15.08.2016, 19:16   #6
Rosebud
Müdavim

Bir kuruma Fetöcü sızdı diye o kurum kapatılır mı!
Üstelik de sızmamış yerleştirilmişken.
Cumhurbaşkanı Fethullahla kavgalı da zihniyeti farklı mı! Açık söylüyorum Fethullah zihniyeti Cumhurbaşkanlığı makamından yürütülmeye devam ediyor herkes cambaza bakarken...
Bunu anlamak için 15 Temmuzdan sonra yapılanlara bakmak yeterli.

TEARS AND SOUVENIRS

7 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.08.2016, 22:57   #7
Rosebud
Müdavim

Bir de tatlı su Kemalistleri var, Perinçek'ler gibi...
Amerika ile Rusya arasında pingpong topu olmuşuz adamlar zil takıp oynayacaklar neredeyse.
Sanki bütün sorunumuz Türkiye'nin Rusya'ya açılamamasıydı o da oldu ya artık, ölselerde gam yemezler...
ABD Türkiye'nin kanını emdi Rusya da kalan posayı kuşlara yem yapar herhalde.
E5'e çıkıp müşteri bekleyen hayat kadınlarına döndürdüler ülkeyi.
Bir bağımlılığı, başka bir bağımlılıkla ikame etmek tam da çapsız, ufuksuz, ilkesiz insanların işi olsa gerek.

TEARS AND SOUVENIRS

6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.08.2016, 23:23   #8
ReaL
Deniz Sevengillerden

Yorumları okuyunca gardım düştü, canım sıkıldı.

Amannn, allah tan ümit kesilmez

* * *
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.08.2016, 01:02   #9
Rosebud
Müdavim

Sorma @ReaL içim yanıyor içim, kepaze ettiler ülkeyi, muhalefet desen başka bir sorun.
Bu heriflerin aslında en zayıf döneminde kuyruk oldular ya pesss.
Sahte birlik beraberlik şovlarıyla memleketi kurtaracaklarını sanıyorlar oysa AKP'yi kurtarıyorlar aslında.
Bazen ben de Yalçın Küçük gibi Kılıçdaroğlu'nu fethullah'ın oraya oturttuğunu düşünmüyor değilim, ben bile daha iyi muhalefet yaparım yahu, bu nedir böyle!
Sakalet akıyor her yerlerinden.
Pencereye çıkıp avaz avaz bağırmak geliyor içimden ''Midas'ın kulakları Eşşek kulakları'' diye...

TEARS AND SOUVENIRS

6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.08.2016, 02:14   #10
Insanlikarayan
Müdavim

Tüm yorumlari okudumda, AKP´ye karsi koyabilecekleri desteklemekten hala MEN edildiginin kanisina vardim.

Su son günlerde olan olaylarada, CHP´yi yeni YEDEK Lastik olarak görebilmeleri, Milletin ne kadar Depresyonun Dibinde oldugunun kanisi.

Yahu neden bir Partiyi desteklemeyip, devamli Aglanirsiniz?.

Onlarin davasi Bademlenmekse, benim Kitabimda bu yazmaz!.
Hadi su CHP´yi destekleyip, AKP´ye karsi koyabilecek Güc elde edelim!.

Pazartesi sabahindan, HalkTV´deki Misafiride dinlemeye kalktim.

Alperenlere Sövüp, ayni Yorgan altinda Fingirdesenlerden umudu kestim.

Bunlarin arasinda beni bulamazsiniz!.

Tecavüz edenler degil, Tecavüz edilenler dikkatimi ve Gücüme MUHTAC!.

Darbe ihtimalini ortaya attigi icin buna ne gerek vardi simdi?.

Sadece bir anlami labilir,
V
I
P

VIP Umrelerinde, yeni Viarga Paketlerinle Cümbüs Cemaat devam ediyorlar!.

Hadi Hepsi yalanda, gercek olan, Üniversite Diplomasi olmamasi.

CHP bunu Parlamentoya tasimis olsada, Yedek Lastigin Oybirliginle Arastirmalari engellediler.

Buda demektirki, MHP´ye güven olamayip, gerisini Desteklemek.

AKP´nin karsisina Parlamentoda bir GÜC Mobilize edemedikce, Takla bile atsaniz BOSUNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

Meral Aksener´inde, anlattiklari, Yedek lastik gitse bile, 1981´deki anilarindan sonra, fazla birsey degiseceginin kanisinda degilim.

Kaydet

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
6 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
fethullah, geldi, gitti

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)