Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İşletim Sistemleri > Windows İşletim Sistemi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.08.2012, 18:27   #1
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Exclamation Win8 kurduğunuz her programı Microsoft'a bildiriyor!!

Windows 8, indirip kurduğunuz her programı Microsoft'a bildiriyor!

Bunun gibi haberlere zaman zaman denk gelip "hadi oradan" edasıyla geçebilirsiniz ancak bu sefer durumlar biraz daha gerçek gibi görünüyor.

Nadim Kobeissi adındaki bilgisayar meraklısı (sitesinde kendisiyle ilgili çok bir bilgi yok), Windows 8'in arka planında yer alan SmartScreen'in indirip kurulan her programı Microsoft'a haber verdiğini yazmış, hem de kanıtlarıyla.

İleride Microsoft tarafından neler açıklanır, durum nasıl izah edilir bilemem ama, tamamını okumadığımız EULA'lar yüzünden bu tip saçmalıklara denk gelmemiz hiç de anormal değil.

Söz konusu Link - http://log.nadim.cc/?p=78

Bir TrGamer Yorumcusundan konu ile ilgili yorumada yer veriyor kendisine burdan teşekkür ediyorum

Alıntı:
Kesinlikle doğru! Eğer "8" Mikropsoft'un şımarıklıklarıyla dolu bir işletim sistemi olacaksa "7"den ileri gitmemek çok daha mantıklı. Bildiğiniz gibi yaklaşık 15 - 16 aydır bütün dünyadaki sayfalarda "8 şöyle hızlı", "8 7'ye toz yutturdu", "8 çok gösterişli şekilde geliyor" "8 mikrosoft'un bu güne kadarki en başarılı ürünü olacak" "8 rekorlara taklalar attıracak" "Kullanıcıların başını döndürecek" "Yeni ara yüzüyle devrim yapacak" vesaire haberler yayımlandı. Bu durum onlarda "Rüzgarı tamamen arkamıza aldık" algısını oluşturdu. Böylece 3 konuda çok ileri gitmekte bir sakınca görmediler;

1 - Pencereler 8 kurulu bir bilgisayarın bios'una müdahale ederek başka işletim sistemi kurulmasını engellemek. 3- 4 adet birbirinden bağımsız sabit diskin bileşen olduğu bir bilgisayara bile 2. bir işletim sistemi kurdurmamak.

2. Steam gibi 3. parti firmaların, pencereler 8 üzerine kurulup satış yapmasına engel olmak. Varolan pazarı tamamen ele geçirmek. "Madem İşletim sistemi bana ait, o zaman burada benden başka hiçkimse kullanıcılara oyun , yazılım vs. satamaz! 8'i çıkarırım ve başta steam olmak üzere hepsini bitiririm. Bu iş bu kadar basit"

3. "Kullanıcılar madem benim yeni işletim sistemimi kullanacaklar. O zaman bütün hareketlerinden haberim olmalı. Neler kuruyorlar, neler yapıyorlar herşeyi görmeli, bilmeliyim" garabeti.

Bu 3. uygulama elbette ki en "oha!" olanı (daha ince bir tabir ve ifade kullanmak isterdim ama ne yazık ki, yapmaya çalıştıkları şey en hafif bu şekilde yazılabiliyor. Mikropsoft adına özür dilerim) Buna rağmen ister inanın ister inanmayın, bir çok internet sayfasında bu uygulamayı savunan şapşal (ya da sempatizan mı diyelim?) insanlar ile dolu. Kolaylıkla tahmin edeceğiniz gibi "Mikropsoft bunu sizin iyiliğinizi düşündüğü için yapacak. Bilgisayarlara virüs vs bulaşsın istemiyorlar" şeklinde kendilerinin de inanmadığı yalanlarla yapmaya çalışıyorlar.

Özetlersek; Eğer mikropsoft bu 3 noktayı namus meselesi yapar ve 8'in içine gömülü olarak satma konusunda inatlaşırsa, çok güzel bir ders almaya doğru gidiyor demektir. Steam kullanıcısı en azından 10 milyon oyuncu 8'e vista muamelesi yapacaktır. Bunda da şaşılacak hiç bir şey olmayacaktır. Nokta!
Kaynak - TrGamer

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bildiriyor, kurduğunuz, microsofta, programı, win8

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)