Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Dünya Tarihi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 16.07.2009, 00:23   #11
Tanıdık
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Filistin Toprakları Nasıl İsrail Oldu

bu konuda değişik kaynaklarda değişik bilgiler var ama ana eksenini Lale hanımın yazdığı tevrat eksenli öğretiler belirliyor, yahudiler şeriata bağlı bir millet vede hakikaten sadıklar,ama eğri ama doğru öyleler,

bir zamanlar resmi portalın birinde bu konuyu uzun uzun anlatmıştım ve bazı arkadaşlar beni yahudi düşmanı olarak ilan etmişti, 1492 den ele alarak (tabiki kaynaklardan) günümüze kadar gelmeyi amaçlamıştım,genişde bir bilgi kaynağı oluşturmuştum ama hevesimi kursağımda bıraktılar,

gözü kör olası önyargılar.

neyse ister satın alsınlar,ister planlı bir şekilde göç etsinler, netice olarak lale hanımın yazdığı şeyler temelinde hhareket ediyorlar.

yeremya 50-51 dede görülebilir, tevratı didikliyenler bir çok şeye şahit olacaklar,

belki ütobik gelir bir çoğunuza, hitlerin yahudi sermaye sahiplerince finanse edilerek kısmi katliam yaptırıldığı, bununda asıl amacının yahudileri filistin bölgesine çekmek olduğu şeklinde, dediğim gibi bunlar tezdir,

asıl amaç ARZI MEVUD.

Tanıdık
Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 28.07.2009, 06:05   #12
denise
Gerçek Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
İsrailin Nihai Hedefi Arzı Mevdud..

Yani Nilden Fırata Tüm Mezopotamyayı Ele Geçirip Büyük İsrail Devletini Kurmaktır.

Bu Amaç Yahudilere Tevratta Emredilmiştir..

Tevrat:

"o Gün Rab Abramla Ahdedip Dedi: Mısır Irmağından Büyük Irmağa, Fırat Irmağına Kadar, Bu Diyarı Senin Zürriyetine Verdim."

(tekvin Bölümü, 15/18)

İsrail'in İlk Başbakanı Ben Gurion: "yahudi Halkının, Gençlerimizin Ve Yetişkinlerimizin Yerine Getirmesi Gereken Bir Başka Haritası Vardır: Nil'den Fırat'a Kadar."

Siyonist Lider Theodor Herzl: "sınırlarımız Kuzeyde Kapadokya (orta Anadolu)'daki Dağlara, Güneyde De Süveyş Kanalı'na Kadar Dayanıyor."
Lale'cim valla ben o kitabin pek gercekci olduguna inanmiyorum.
Tesniye, 34/5-8 , Tekvin, 32/24-30 ve Tekvin 19/30-38 geregi..

Peygamber hep kitap alip, hem teblig edip, hem de olumunu ve olumunden sonra olanlari mantiken yasarken yazdiramaz.

Dediginde haklisin gunumuzde bu kutsal kitap uzerinden gidiliyor neticede bir kilifa ihtiyac var, ama kendi kitaplarindaki baska ayetler, one surduklerini mantiken curutuyor.

Ilaveten son gelen kitap Kuran'da da yazilidir Hz.Muhammed dahil hicbir peygamber Allah'i gorememistir. Sadece vahyini almislardir.

Tekvin'e bakacak olursan Hz.Musa Allah'la gures tutmus ve Allah'i yenmistir.

Oysa Allah'in kolu, bacagi, dahasi insan misali bir fiziki bedeni hic yoktur. Aksi takdirde sifatlari ile celisir.

Konu denise tarafından (28.07.2009 Saat 06:17 ) değiştirilmiştir..
2 Üyemiz denise'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.07.2009, 10:36   #13
Smashmouth
Süper Üye

Kim bilir belki sonraki yıllarda güneydoğu nasıl İsrail toprakları oldu diye bi konu işlenebilir.. öyle ya mayın felan temizleniyor GAP projesi bir yandan bir yandan mülk alımları..
Smashmouth'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 28.07.2009, 10:49   #14
Güzrüzgarı
Üye

Denise sana katılıyorum aynen.

Kim bilir belki sonraki yıllarda güneydoğu nasıl İsrail toprakları oldu diye bi konu işlenebilir.. öyle ya mayın felan temizleniyor GAP projesi bir yandan bir yandan mülk alımları..

Gap projesini yanlış mı buluyorsun yani (diğerlerine bir şey demiyorum)doğuya yatırm yapılmasnmı hiç. Hiç gelişmesin mi oralar. Sence bu kadar gerilim, geriye doğru gidişin sebepleri neler? Bırakalım hepsi terörist olsun kalanlarda ne halleri varsa görsün. Doğu işte devlet niye yatırım yapıyor ki oralara yazık onun yerine daha gelişmiş yerlere yapsın. Bu mudur yani....
Eski 28.07.2009, 10:54   #15
Smashmouth
Süper Üye

Merak etme oralara yıllardır yatırımlar yapılıyor o yatırımlar sayesinde sürekli borçlanıyoruz sürekli oralara para yardımı yapılıyor bitmedimi bu yardımlar ? .. oradaki vatandaşları biliyormusun ? devlet bize baksın konumundalar.. gündüz devlet bakıyor gecede terörist olup dağa çıkıyor .. bu mu dur oraya yapılan yardım yatırım oraya verilen önem .. GAP projesini yanlış bulmuyorum ihalesini yanlış buluyorum..
Eski 28.07.2009, 11:03   #16
Güzrüzgarı
Üye

Genel için konuşmanı doğru bulmuyorum. Onların çocukları askere gitmiyor mu? Şehit olmuyor mu? Ya da doğulu zaten boşver mi diyorsun.

Her şey için borçlanıyoruz bir şey olmaz. Koskoca istanbulun bile bir sürü borcu var o kadar geliri olduğu halde.

Hep doğuyu suçluyoruz terörist onlar hep gözümüzde hiç iyisi yok ya bunların içinde. Peki bu kadar silah bu kadar kaynak nereden geliyor?
İçlerinde askeriyenin bile silahları bulunmadı mı? Kendi silahlarımızla kendi askerimiz çok öldürüldü. Ergenekonda daha neler çıkacak ortaya kim bilir, bilmediğimiz daha neler.
Eski 28.07.2009, 16:33   #17
Smashmouth
Süper Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Güzrüzgarı Mesajı göster
Genel için konuşmanı doğru bulmuyorum. Onların çocukları askere gitmiyor mu? Şehit olmuyor mu? Ya da doğulu zaten boşver mi diyorsun.

Her şey için borçlanıyoruz bir şey olmaz. Koskoca istanbulun bile bir sürü borcu var o kadar geliri olduğu halde.

Hep doğuyu suçluyoruz terörist onlar hep gözümüzde hiç iyisi yok ya bunların içinde. Peki bu kadar silah bu kadar kaynak nereden geliyor?
İçlerinde askeriyenin bile silahları bulunmadı mı? Kendi silahlarımızla kendi askerimiz çok öldürüldü. Ergenekonda daha neler çıkacak ortaya kim bilir, bilmediğimiz daha neler.
Genel konuşmam hata olabilir o topraklara gidersen oralarda biraz yaşarsan ne dediğimi iyi anlarsın onlar hep şehit asker ya da zavallıysa diğerleri napsın ? bacağı kopanlar evlenmeden ölenler çocuğu yetim bırakanlar ? İstanbul'da sanki bunlardan yok hep doğuyu suçlamıyoruz bu batıda olabilirdi kuzeyde genelde nedense yardım yapıyoruz arkadan hançeri yiyoruz sonrada vay zavallılar aç kalmışlar yok okula gidemiyorlar.. diğer illerde kim ne durumda hiç umurlarında değil.. tam kaynağını bilemem şunu biliyorum hem içten dıştan vuruluyoruz.. içten vuranlar oraya yardımda yapıyorlar oranın avukatlığınıda yapıyorlar.. ergenekonu dikkatle takip ediyoruz eminim cezalarını bulurlar.. tabi ortada dolaşanlarda var daha .. onların ne halt yediklerini bilmiyoruz...
Eski 01.08.2009, 07:27   #18
denise
Gerçek Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Güzrüzgarı Mesajı göster
Denise sana katılıyorum aynen.

Gap projesini yanlış mı buluyorsun yani (diğerlerine bir şey demiyorum)doğuya yatırm yapılmasnmı hiç. Hiç gelişmesin mi oralar. Sence bu kadar gerilim, geriye doğru gidişin sebepleri neler? Bırakalım hepsi terörist olsun kalanlarda ne halleri varsa görsün. Doğu işte devlet niye yatırım yapıyor ki oralara yazık onun yerine daha gelişmiş yerlere yapsın. Bu mudur yani....
Doguyu, diger bolgelerden bir miktar izole eden, gene dogunun kendi kulturel dokusudur.

Cumhuriyetin ilk yillarindan itibaren doguya yardim yapilmistir, ancak asiretler bunun onunu daima kesmistir. Oradaki halkin asiret sisteminden ses getirir derecede sikayetci oldugunu pek duymadim.

Bugun dogunun icinde bulundugu halin kokeninde sadece terorun rolu degil, yillardir suregelen asiret geleneginin rolu de mevcuttur. Aksi takdirde dogu, yillarin icinde, uretim anlaminda pekala bir küçük Çin olabilirdi.
Eski 01.08.2009, 15:45   #19
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Bir ilavede ben yapmak istedim.

Kurtulus savasindan yeni cikmis ülkenin özellikle bati bölgelerinde genc nüfus pek kalmamis ve verimli araziler atil durumda kalmisti. Zaten sanayi toplumuna gecememis olan Osmanlinin mirascisi Cumhuriyet, bu nedenle bu verimli topraklari tarima kazandirmanin yollarini ariyordu.

Dogunun iklim sartlari ve arazinin tarima elverisli olmadigida düsünülürek o dönemde, hem batidaki arazilerin islerlik kazanmasi, hemde dogudaki seyhlik, sihlik, agalik düzeninin degistirilmesi adina batiya bir göc baslatilmasina karar verilmisti.

Ama o dönemde (-ki günümüzdede hala pek farkli degil ) buna karsi cikan Seyhler ve agalar büyük bir ayaklanma baslatarak cumhuriyete isyan etmislerdi.

Konuyu fazla dagitmamak icin detaylara girmiyorum ama isterseniz orayada gireriz.

O dönemde batiya göc edenlere verilen topraklarda bugün torunlari yasamaya devam ediyor. Trakyada, Egede, Akdenizde bunlarin örneklerini arastirirsaniz görürsünüz.

Doguya yapil(a)mayan yardim ve yatirimlarin müsebbibleri arasinda, dogunun insaninida, kör olmayan herkes görebilir.

Bu sorunu getirip kürt-Türk sorununa dayandirmak sadece bundan sebeplenenlerin ekmegine yag sürmek olur.

Ortada bir sorun varsa bu sömürülenlerle, sömürenlerin sorunudur.

Iki taraftada ( Sömüren-Sömürülen ) esit sayida Kürt ve Türk`ü, at gözlügüyle olaylara bakmayan herkes görebilir.

GAP`a yapilan yatirima gelince. Parsayi kimin topladigina bakmak yeterli olur.

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.07.2014, 11:34   #20
Mislina
Süper Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Smashmouth Mesajı göster
Yorumu yazdığınız tarihlerde Allah Korusun derdim(Hani bazı şeylerden nem kaparsızda sonrasında kendinizi kandırırsınız.Hadi canım dersiniz, devlet buna izin vermez.Toprak kiralamaya,Özelleştirme adına kurumları satmaya v.b benzemez vatanını satmak dersiniz fakat bu gün diyorum ki "O günler"çok uzakta değil.

Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
nasıl

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler