Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Kadınlara Ait Güncel Konular

Kadınlara Ait Güncel Konular Bizimle olmuyor demeyin. Biliriz biz olmadan hiç olmaz

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 07.11.2013, 02:57   #1
Liaaa
Geciken gözyaşı hiçbir şey çözmez...

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 6 Çeşit Anne Tipi Var

6 Çeşit Anne Tipi Var

Çocukla Çocuk

Bunlar en sevgi dolu ve en oyuncu olanları. Yani oğluyla oğlan, kızıyla kız, bebeğiyle bebek, yetişkiniyle yetişkin olma yeteneğine sahip ve bu kılıklara bürünen anneler.

Çocuğu küçükken onun oyuncaklarıyla oynayan, büyüdüğünde ise beraber iPhone ya da Facebook'ta takılan türden anneler yani.

Anne Değil, Diktatör

Çocuklarının hayatta güçlü ve başarılı olmak zorunda olduğunu düşünüyor, çünkü onun için hayatın kuralı basit: İki tür insan var; güçlüler ve zayıflar.

Televizyon, bilgisayar ve video oyunları çocuklara neredeyse yasak, çünkü bu alışkanlıklar çocuğu annenin belirlediği hedeflerden saptırıyor. Çocuk okulda, kursta, sporda ya da müzikte tam not almak zorunda.

Abartılı Düşkünler

Bu anne türü de çocuğuna biraz fazla düşkün. Ama disiplinli ve zorlayıcı değiller. Bu anneler, kangurular gibi bebeklerini bir türlü bırakamıyorlar. Yani bir tek keseleri eksik...

Hayatlarını çocuklarının steril ve mutlu bir ortamda yaşamasını sağlamaya adamışlar. Bu anne türü, ülkemizde oldukça yaygın. Çocuklarıyla olan diyaloglarında sertlik yok, ceza yok ama bol şefkat var.

Aklı Fikri Gezmede

Anne kategorileri içerisinde en ilgisiz olanlara bu isim veriliyor. Yumurtladıktan sonra denize açılan dişi penguen geri dönene kadar iki ay boyunca kuluçkaya yatma ve yavruyu besleme görevi erkek penguene düşer. Penguen gibi, sorumluluğu erkeklerin üstüne atan anne adayları var.

Korumak İçin Her Şeyi Yapabilir!

Gözükara fedailiğin, koruyuculuğun sembolü olduğu için bu tür annelere 'ayı' ismi yakıştırılıyor. Bu tanımlamada Alaska'nın Grizzli ayılarının etkisi çok. Çünkü yavruları tehdit altında olan bir Alaska ayısından daha tehlikeli bir şey yok!

Hesap Soran Anneler
Bu annelerin evlat koruyuculukları bazen insaf sınırlarını zorluyor. Çocuğu kırık not aldığı zaman soluğu doğru okulda alıp öğretmenden hesap soran, gerektiğinde onun yerine ödevlerini yapan anneler...
Kaynak
Eski 07.11.2013, 07:58   #2
Ekin
Başına Buyruk

Standart Cevap: 6 Çeşit Anne Tipi Var

Bazen çocuk , bazen diktatör , her zaman koruyan , hep soran ve bize çok abartılı düşkün bir annaye sahibim.
Ne mutlu bana
Allah babadan yana yüzümü güldürmedi ama anneden yana herşeyin fazlasını verdi
Eski 07.11.2013, 09:26   #3
Türkü
...> Ata'm İzindeyiz <...

Aklı fikri gezmede hariç tanımlamaların hepsinden aldığımı söyleyebilirim. Yeri, zamanı geldiğinde gezme etkinliği elbet yaparım ama öyle penguen misali değil. Oğlum ve eşim uygun durumdaysa onlarla gitmeyi tercih ederim bir yerlere. Onlar olmadan tat alamam zaten.

İphone ve facebook şimdilik hayatımızda yok, ileride olur mu bilinmez. Yaşı daha 11 Ata'nın, oyuncak yaşını geçti biz genelde zeka-beceri oyunları oynuyoruz ödevlerden vakit kaldıkça tabii.

Teşekkürler Liaaa
Eski 07.11.2013, 09:34   #4
Hasat
Uzman Üye

Bu tanımların hiç birini kendime uyduramadım

Kızlarımın tanım:
Anne dediğin başında yazması üstünde büzgülü eteği olan temizlik yapan pasta börek işine dalan boş zamanlarında esra erol seyreden bir tip olmalı.Kandırılması kolay olmalı mesela netten anlamamalı ama nerdeee bizimki tam bir bela nette cirit atar pc nin gözatma geçmişini inceler gripin duman dinler wat sap kullanır akıllı telefon kullanır gizli bir yere gidemezsin iş arkadaşları sokaklarda olduğu için sen eve varmadan onun haberi olur.Tam baş belası abii yaaa.
Benim kızların hakkımdaki yorumu

Birde hiç unutmam bir dizi seyrediyoruz adam mayınlı alana girdi yürüyor anasıda kenarda bağırıp ağlıyor gel oğlum öleceksin diye.

Benim küçük kız dediki ;ben böyle mayın tarlasına giricem annemde peşimden girer ölürüm falan demez sürüye sürüye çıkarır ordan ama çıkıncada ne b.k işin var orda diye kemiklerimi kurar demişti
13 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.11.2013, 10:40   #5
Buketçe
Üye

Çocukla çocuk olan bir anneyim sanırım Paylaşım için teşekkürler Liaaa...
Eski 07.11.2013, 11:09   #6
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Hasat öldüm gülmekten mesajına

Ben, Otizmli bir çocuğun annesi olduğum için korumacıyım bazen de aşırıya kaçar; kendi annemle bile kavga ederim kızım için Onunla çoğu zaman yüzgöz olsam da sert, despot olduğum zamanlar da var, özellikle ona öğretmeye çalıştığım birşeyler varsa. Hiçbir zaman kendi keyfim için kızmamışımdır ona.

Bazen de çok acımasız olurum. Kimsenin söylemesine gerek yok kendim de farkındayım. Mesela, düşer canı acır, gelir hemen bana sarılır ağlayarak. Ben de onu kendimden uzaklaştırırım: hiç ağlama, avanak avanak yürüyeceğine önüne baksaydın derim Aslında kızdığım, kendisi değil, canının acımış olması kızdırıyor beni o an, canının yanmış olmasına sinirleniyorum

Biraz antikayımdır
12 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.11.2013, 23:57   #7
Basakca
Müdavim

Hangi tipe giriyorum diye baktım ama bu annelerin hiç biri tipim değil. Gerçi oğlan benim tipim ama... çene dersen aynı çene, dil desen aynı dil, yetenek, ağız, göz, burun vs. sadece boy farkı var.

Annem bu yüzden şaka yollu kızar "bunun arpasını suyunu az ver. Ne bu boy? Kızlar uzanamayacak öpmek için" derler. Bende kolayı var. Merdiven dayarlar" diyorum benim sıpa hemen "gerek yok merdivene işimi bilirim"deyip olayı kapatır.

İnsan her zaman kendini geliştirmelidir. Her şeye açık olmalıdır ve zamanın gerekliliği olan her konuda az çok da olsa bilgi sahibi olmalı ki, çocuğuna bir şeyler verebilsin.

11 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.11.2013, 01:41   #8
M.Özen
Uzman Üye

Benimki demek 6 anne gücünde
Eski 08.11.2013, 02:05   #9
Canan
Çiçekci kız

İyi bir durum olmadığını bile bile, koruyucuyum. Bir de , abartılı düşkün sayılırım

Konuda, herkes kendinden bir şeyler buldu Liaaa teşekkürler...
Eski 23.11.2013, 23:38   #10
Lodos1
Üye

Çocukla çocuk kategorisine giriyorum ben de. Diğerlerinin hiiiiiçççç bir noktası uymuyor.
Çocuk dediğini bana göre özgür bırakacaksın. Korumayacaksın öyle ki kendi kendini korumayı bilecek. Okul hayatında da iddiam yok. Yaptıkları kadar yapamadıkları canları sağolsun.İlla öğrenecekler. Yok disipline etmek için diktatörlük yapmak hiç bana göre değil. Ben sevgimi gösterip onların annem üzülür yapmayalım diye uzak durmalarını tercih ettim hep. Öyle çocuklarımsız gezmelere de gidemem aklım kalır onlarda. Ben nereye onlar oraya. Hem yazın kumdan kale yapmak da güzel oluyor yeni çıkan oyuncaklarıyla oynamak da keyifli Onlar bize verilen hediyeler. Saygı gösterdiğimi ve onları çok sevdiğimi bilseler yeter.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
anne, anneler, çeşit, Çünkü, tipi, yani

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)