Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Saç, Cilt ve Vücut Bakımı > Erkek Modası

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 01.12.2015, 18:14   #1
Cem1907
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart En İyi Erkek Kot Markaları

Dünyada kot imal eden yüzlerce firma var.Ben çoğunlukla kot giyen birisi olarak genelde 3 markayı tercih ediyorum.

-Wrangler:Kaba ve sert kotlar üretmiyorlar,çoğu yumuşak ve elastanlı(likralı) ancak fiyatları biraz pahalı

-Mavi:Amerikada da bayağı revaçta ve kotları çok rahat ve çoğu likralı,ancak likra oranları yüksek olduğu için sonraları bilhassa bel kısmı olarak bollaşıyor ve salma yapıyor.Fiyatları Wrangler'a göre daha hesaplı.

-Levis:Sanırsam kot sektöründe en eskisi.Çok çeşitli kot modelleri var ama modellerin büyük bir kısmı likrasız ve çoğu kalın ve sert ama çoğu diğer markalara göre daha uzun süre dayanıyor.Son yıllarda daha ince ve yumuşak kotlar üretiyorlar ancak tek kötü tarafları kotların uzun süre dayanması için bazı modelleri polyester karışımlı olarak yapıyorlar.Fiyatları Mavi'den pahalı,hemen hemen Wrangler ayarında.

Kuşkusuz daha fazla iyi markalarda mevcuttur.Denim kumaş imalatı Avrupada hemen hemen kalmadı zira Avrupa'nın çoğu iplik ve kumaş imalatı uzunca bir süredir Türkiyede yapılıyor.

Ancak büyük markalar maliyeti azaltmak için bilhassa ucuz modellerde kotlarını Çin,Bangladeş gibi ülkelerde yaptırıyorlar.Levis'ın bir ara Trakya tarafında fabrikası vardı,ama hala duruyormu bilmiyorum.Türkiyede imal edilen denim kumaşlar kalite ve mühendislik açısından üst düzeydedir.

Ben yaz sıcaklarında genelde kot sevmem;daha ince ve rahat olan''Chino'' tarzı pamuklu pantolon giyerim ama sonbaharla birlikte kot vazgeçilmezimdir.

Yıllardır kot ala ala evde o kadar birikti ki;herhalde beni 10 yıl daha idare ederler.
Eski 30.06.2019, 23:05   #2
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: En İyi Erkek Kot Markaları

Ben 90'lı yılların ikinci yarısında Yards'ı keşfettim kesinlikle Levi's'dan güzeldi nefis bir modeli vardı ama bir süre sonra kapandı bir daha bulamadım, sonra İstanbul'da belirli lüks semtlerde satıldığını öğrendim fakat zamanla onlar da yok oldu, gerçekten güzel pantalondu, beyaza yakın mavi bir rengini almıştım parçalanana kadar giydim, halâ Yards'dan iyisi yok bana göre, o dönem 62 kiloydum tahta gibi karnım vardı yakışıyordu, şimdi o göbek oldukça ne giysen olmuyor zaten.

TEARS AND SOUVENIRS

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
erkek, markaları

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler