Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 01.02.2013, 04:01   #11
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Havalimanında yaşanan çarpıcı bir gericilik hikayesi...

Teşekkürler Daphlane..

* * *

Bence sorun, manevi inanç ile ilgili değil, insanlık ile ilgili..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.02.2013, 09:54   #12
Sami
Düz Adam

Tüm dünya insanlarının inanç dağılımını merak ettiniz mi hiç.Şöyle:

% 48 Dinsiz+Putperest vs
% 32 Hıristiyan
% 20 Müslüman

Yani,Dünyada insanların % 80'i inanç konusunda sizinle aynı düşüncede değil.

Sizin inandıklarınıza inanmıyorlar.

..
7 Üyemiz Sami'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.02.2013, 10:29   #13
Muradyum
...Çevre dostu...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sami
Tüm dünya insanlarının inanç dağılımını merak ettiniz mi hiç.Şöyle:
% 48 Dinsiz+Putperest vs
% 32 Hıristiyan
% 20 Müslüman
Yani,Dünyada insanların % 80'i inanç konusunda sizinle aynı düşüncede değil.
Sizin inandıklarınıza inanmıyorlar.
Teşekkürler Sami,önemli bir istatistik.
''Herkes benim gibi düşünecek;herkes benim inandığıma inanacak''diye bir şey olamaz elbet.
Olayımıza gelince:doğru veya uydurma;ama pek te uzak ihtimal değil.
Deniz kenarında el ele gezen geçlere tahammül etmeyen,IV.Murat yasakları ile içkiyi ruhsatlı yerlerde yasaklayan,haşema ile denize girmeyene fahişe gözü ile bakan ben miyim?.
Şurası bir gerçek ki:Herşey artık dünkü gibi değil.

*
Eski 09.02.2013, 17:08   #14
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Sen son zamanlarda cüppeli insanların İzmir sokaklarında, parkta kız arkadaşı ile oturan gençlerin yanına gidip, günahtır v.s. diye fetva verdiklerini okumadın sanırım Martin.

Bu ülkede artık herşey olur, insan inanmak istemese bile mümkündür.
Bu olay yeni birsey değil ki Lale,hatta bu tip uyarıları yapanların illa cüppeli olmasına bile gerek yok topluma açık yerlerde bu tip uyarılar zaman zaman olur,olmuştur,olacaktırda..

Ayrıca benim ne yazdığımı ya tam okumadın yada ben anlatamadım benim anlatığım olay ile senin söylediğin olay çok farklı bir durum.

Ben o vatandaşın, hac vazifesi için havaalanında olan hacı adaylarıyla yaşadığı olaya karşılık bende havaalanındaki atmosferi anlattım.

Birgün olurda hac uğurlamasına gidersen yada denk gelirsen anlarsın.İddaa ediyorum havaalında görmüş olduğunu iddaa ettiği heryer karaçarşaflı kaynıyordu lafı yalanın daniskasıdır.
İzmir sokaklarında karaçarsaflı ne kadar denk gelirse, hac sırasında havaalanında o kadarı denk gelir..
Aksini iddaa eden varsa hac zamanı gitsin görüntülesin koysun buraya..

Googleden yazın bakın bu vatandasın dediği gibi herkes simsay giyinmişti lafı olayın tamamen yalandan ibaret olduğunu gösterir.Kimse kafasına göre giyinemez.kılık kıyafet tektir...

Eski 10.02.2013, 00:06   #15
ala'turka
Yasaklı Üye

Zırtaboz bir sözlük yazarının marifetlerini gerçekmiş gibi algılamak hiç doğru değil,
Çamur at izi kalsın taktikleri bunlar,
Basında daha önceleride okuduk, vay efendim mini eteklilere kezzap sıkıyorlar, oruç tutmayanları dövüyorlar, buna benzer çoğu haberlerin yalan olduğu daha sonradan öğrenildi,
Bu tür olaylar hiç yaşanmıyor demiyorum, yaşanıyor ama çok az ve münferit olaylar,
Bu olaylar çok ciddi meseleler, bir tarafı suçlarken vicdanlı olacaksın iftira atmayacaksın,
delilin ispatın olacak, bir kişinin suçlamasıyla darağacı kurulmaz.
3 Üyemiz ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.02.2013, 00:33   #16
Subutay
Eflamor

Bence;
Tek taraflı bir yazı ve anladığım kadarıyla bom boş bir sünepenin yazısı. Daha Türkiye yazarken büyük harf kullanmaya bile özen göstermiyor. Kaldı ki 4 gün geldiği ülkemde yaşadığı bir sorun ne kadar bana gerçekçi gelmese de bir daha gelmem diyebilecek kadar içinde vatan sevgisi olmayan bir insanın gelmemesi daha iyi. Açıp bir iki gazete okusa ülkemin zaten içine düştüğü durumu bilir ve yaşadığı olayın süreci hakkında bilgis sahibi olarak daha bilinçli cümleler kurardı. Ama onun yerine "Marquis de Sade" denen pis sapığın (Bknz : Sodomun 120 günü) kitabını okumayı tecih etmiş.

Hiç kimse kusurabakmasın ama hijyen yüzünden lavaboyu kullanamayacak kadar titiz bir insan buram buram alkol kokarak toplum içine çıkıp toplu taşıma aracı olan uçağa bu şekilde binmemesi gerekir. Şahsım adına dışarıda alkol aldığım vakit ben değil uçak otobüse bile binmem. Umre'ye gidişler kafileler halinde yağıldığı doğrudur ama her kafilenin başında diyanetten sorumlu olarak atanan tecrübeli bir personel bulunur. O yüzden böyle anlık tepkiler ile önü alınamayacak bir olaya müsade edileceğini sanmıyorum. Çünkü orada bir olay çıktığı anda bütün kafile uçağı kaçırabilirdi.

Olay gerçek bile olsa bütün konunun müslümanlığa bağlanması ayrı bir saçmalık. Ben okuduğum bir çok haberde buna çok dikkat etmişimdir bu tür olaylar yurt dışında müslüman olmayan ülkelerde gerçekleştiği zaman olaya karışan kişilerin dini kimlikleri gün yüzüne çıkmıyor. Bizde ise olay direk dine bağlanıyor. Bizim yaşlılarımız, büyüklerimiz cahil veya çok kültürlü olabilirler ama asla büyüklerinin yanlarına alkol kokarak çıkmamışlardır. Bazı konular sadece dinsel olarak algılanmamalı kültürel ve toplumun dinamikleri üzerinden değerlendirilmelidir.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
7 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.02.2013, 00:42   #17
ala'turka
Yasaklı Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Bence;
Tek taraflı bir yazı ve anladığım kadarıyla bom boş bir sünepenin yazısı. Daha Türkiye yazarken büyük harf kullanmaya bile özen göstermiyor. Kaldı ki 4 gün geldiği ülkemde yaşadığı bir sorun ne kadar bana gerçekçi gelmese de bir daha gelmem diyebilecek kadar içinde vatan sevgisi olmayan bir insanın gelmemesi daha iyi. Açıp bir iki gazete okusa ülkemin zaten içine düştüğü durumu bilir ve yaşadığı olayın süreci hakkında bilgis sahibi olarak daha bilinçli cümleler kurardı. Ama onun yerine "Marquis de Sade" denen pis sapığın (Bknz : Sodomun 120 günü) kitabını okumayı tecih etmiş.

Hiç kimse kusurabakmasın ama hijyen yüzünden lavaboyu kullanamayacak kadar titiz bir insan buram buram alkol kokarak toplum içine çıkıp toplu taşıma aracı olan uçağa bu şekilde binmemesi gerekir. Şahsım adına dışarıda alkol aldığım vakit ben değil uçak otobüse bile binmem. Umre'ye gidişler kafileler halinde yağıldığı doğrudur ama her kafilenin başında diyanetten sorumlu olarak atanan tecrübeli bir personel bulunur. O yüzden böyle anlık tepkiler ile önü alınamayacak bir olaya müsade edileceğini sanmıyorum. Çünkü orada bir olay çıktığı anda bütün kafile uçağı kaçırabilirdi.

Olay gerçek bile olsa bütün konunun müslümanlığa bağlanması ayrı bir saçmalık. Ben okuduğum bir çok haberde buna çok dikkat etmişimdir bu tür olaylar yurt dışında müslüman olmayan ülkelerde gerçekleştiği zaman olaya karışan kişilerin dini kimlikleri gün yüzüne çıkmıyor. Bizde ise olay direk dine bağlanıyor. Bizim yaşlılarımız, büyüklerimiz cahil veya çok kültürlü olabilirler ama asla büyüklerinin yanlarına alkol kokarak çıkmamışlardır. Bazı konular sadece dinsel olarak algılanmamalı kültürel ve toplumun dinamikleri üzerinden değerlendirilmelidir.
Mükemmel bir yorum olmuş tebrik ederim,
2 Üyemiz ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.02.2013, 01:25   #18
Subutay
Eflamor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Valla bazı arkadaşlar ne derse desinler ben hikaye(!) olduğuna ama masal(!) olmadığına eminim.

Çok mu şaşıtıcı bu yazılanlar bugünün Türkiye' sinde? Ya da gerçek olsa hayrete düşer misiniz?

Sayın Aristo öncelikle hoşgelmişsiniz. İkinci kere yorum yapma gereğini duymuşsunuz. Bazı arkadaşlar olarak müsadenizle cevap verebilirim. Aklım yettiğince hikaye ve masal arasında ki farklı bilirim/z. Ama şuna asla katlanamam. 3 günlüğüne ülkeme gelip yaşadığı bir olay yüzünden "lan türkiye" diyen bir insanın yazısının altına asla imza atamam. Sizin ve diğer arkadaşların bahsettiği bir çok olay yaşanmıştır bu ülkede. Hatta daha ağırlarıda. Amma velakin bu olayların ardından insanların verdiği tepkiler çok önemlidir.

Bizim burada toplanmış insanlar olmamızda ki en büyük etkenlerden birisi farklı yorumlarla aynı ortak paydada buluşmamızdır. Burada ki hiç bir üye Atatürkçülükten, vatan sevdasından, demokrasiden ödün vermez.

Eline iğne battı diye çuvaldızı fırlatıp, ülkem hakkında hoş olmayan cümleler kurulursa ben ciddiye almam. Ama velakin eline değil iğne çuvaldız bile batsa bu ülkenin değerlerinden ödün vermeyen sevdasını daha yüksek sesle haykıran her insanın yazısının altına gözüm kapalı imza atarım. Elma ile armutu bir tutmamak gerek. Bu sözlük yazarı belki çok iyi bir iş adamıdır yada çok iyi bir aile ferdi yada çok iyi bir dosttur. Ama çok vatansever bir insan olarak gelmedi bana.

Bu yüzden eleştirilerimiz herşeyin günlük gülistanlık, yazılanların masal olduğu gibi algılanmasın. Tam aksine bu yazılanlar hergün her yerde olabilir ama Atatürk'ün bizlere emanet ettiklerini asla ardımızda bırakıp kaçmamalıyız diye düşünüyorum. Bu yüzden yazıya tepkim çoktur.

Saygılar.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
5 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.02.2013, 01:30   #19
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Zırtaboz bir sözlük yazarının marifetlerini gerçekmiş gibi algılamak hiç doğru değil,
Çamur at izi kalsın taktikleri bunlar,
Basında daha önceleride okuduk, vay efendim mini eteklilere kezzap sıkıyorlar, oruç tutmayanları dövüyorlar, buna benzer çoğu haberlerin yalan olduğu daha sonradan öğrenildi,
Bu tür olaylar hiç yaşanmıyor demiyorum, yaşanıyor ama çok az ve münferit olaylar,
Bu olaylar çok ciddi meseleler, bir tarafı suçlarken vicdanlı olacaksın iftira atmayacaksın,
delilin ispatın olacak, bir kişinin suçlamasıyla darağacı kurulmaz.

Bir dakika yahu. Sen nerede yaşıyorsun?
Alıntı:
vay efendim mini eteklilere kezzap sıkıyorlar, oruç tutmayanları dövüyorlar, buna benzer çoğu haberlerin yalan olduğu daha sonradan öğrenildi,
Bunları hangi basın yalanladı..

Senin daha bilmediğin neler var biliyor musun?

Ramazan ayında ne kadar açık lokanta varsa, camları kırıldı, ne kadar alkollü içecek satan büfe türü yer varsa molotof kokteyl atılarak aynı gece aynı saat dilimi içerisinde yakıldı.

Bayanlar diz üstü etek bile giyemiyordu, maket bıçağı ile bacaklarına kesi atılıyordu..

Ben bunları birebir yaşayan, tanık olan kişiyim.. Neyin yalanı?

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
amca, çarpıcı, diye, gericilik, havalimanında, hikayesi, yaşanan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler