Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > İnsan Sağlığı ve Hastalıklar

İnsan Sağlığı ve Hastalıklar İnsan sağlığını etkileyen faktörler ve tedavileri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 25.04.2020, 17:12   #111
Livan
Gerçek Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Sağlık İle İlgili Sorunlarımız ve Çözüm Önerileri

Anladım. Doktor demişti bana, sıfır pozitifler ülsere çok yatkındır diye. Mide şikayeti olanlara sorduğumda, genellikle evet cevabı alıyordum.

Seninki kolay tedavi edilir cinsten bir şey bence Naturel. Endoskopi korkusu daha ağır basıyorsa, şikayetlerin henüz orta seviyede demek. İleri seviyede artık endoskopi korkusu falan kalmıyo. Kuzu kuzu yatıyosun.

Yıllarca çektim, kronik ülserdi benim. Tedavi olmaz, bu ağrılar geçer mi diyordum, geçti valla. İşin ilginç yanı, üçlü bir kompozisyon verdi, adlarını hatırlamıyorum. Aldığım ilk ilaç bütün ağrımı kesti. Ben geçici bir rahatlama sandım baştan. Sonra, üç gün beş gün, bir ay derken, on yılı geçmiştir sanırım, hiç sorun kalmadı.

Bi ara uğradım doktora, hocam benim bakteri öldü galiba dedim. Yok, ölmez dedi. Bazı yerlerde öldürdüler, Türkiyede ölmüyo dedi. Kültürlere veya ırklara göre değişiyo sanırım.

Karpuzu ve domatesi gördüğümde midem ağırırdı. Bulgur pilavını görmeme de gerek yok, hayal etsem yine ağırırdı midem. Şimdi, iki tabak yesem hiç bir şey olmuyo.
Eski 25.04.2020, 17:55   #112
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Livan Mesajı göster
Anladım. Doktor demişti bana, sıfır pozitifler ülsere çok yatkındır diye. Mide şikayeti olanlara sorduğumda, genellikle evet cevabı alıyordum.

Seninki kolay tedavi edilir cinsten bir şey bence Naturel. Endoskopi korkusu daha ağır basıyorsa, şikayetlerin henüz orta seviyede demek. İleri seviyede artık endoskopi korkusu falan kalmıyo. Kuzu kuzu yatıyosun.

Yıllarca çektim, kronik ülserdi benim. Tedavi olmaz, bu ağrılar geçer mi diyordum, geçti valla. İşin ilginç yanı, üçlü bir kompozisyon verdi, adlarını hatırlamıyorum. Aldığım ilk ilaç bütün ağrımı kesti. Ben geçici bir rahatlama sandım baştan. Sonra, üç gün beş gün, bir ay derken, on yılı geçmiştir sanırım, hiç sorun kalmadı.

Bi ara uğradım doktora, hocam benim bakteri öldü galiba dedim. Yok, ölmez dedi. Bazı yerlerde öldürdüler, Türkiyede ölmüyo dedi. Kültürlere veya ırklara göre değişiyo sanırım.

Karpuzu ve domatesi gördüğümde midem ağırırdı. Bulgur pilavını görmeme de gerek yok, hayal etsem yine ağırırdı midem. Şimdi, iki tabak yesem hiç bir şey olmuyo.
Geçmiş olsun efendim. Sağlığınıza duacıyız. 10 sene sonra olsa da umarım bizde iyileşiriz.

5 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.09.2020, 02:33   #113
OkyanusunKalbi
WoodStock

Göğsümdeki ağrının nedeni bulundu. Yine lanet olasıca midem. Asit göğsüme ve sırtıma vuruyormuş. Bugün dayanamadım aile hekimime tahlil yaptırdım tahliller iyi. Ama emin olmak için özel hastaneye gittim. Kalpten şüphelendi baştan doktor çünkü sol kolum da sol göğsümle beraber ağrıyordu. Netice de orası da temiz çıktı. Ama bu mideyi söküp atacağım yetti canıma. Ne yesem dokunuyor bıktım. Su içsem kilo alıyorum diyenlere bende su içsem asit yapıyor diyorum.
Kanser mi oldum deyince adam güldü. Ciğerlerim de sağlammış. En çok korktuğum hastalık deyince adam antidepresan yazacaktı. Kanser diye gittik deli çıktık iyi mi?
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.09.2020, 11:11   #114
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: İçinden Geçeni Söyle (2020)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Göğsümdeki ağrının nedeni bulundu. Yine lanet olasıca midem. Asit göğsüme ve sırtıma vuruyormuş. Bugün dayanamadım aile hekimime tahlil yaptırdım tahliller iyi. Ama emin olmak için özel hastaneye gittim. Kalpten şüphelendi baştan doktor çünkü sol kolum da sol göğsümle beraber ağrıyordu. Netice de orası da temiz çıktı. Ama bu mideyi söküp atacağım yetti canıma. Ne yesem dokunuyor bıktım. Su içsem kilo alıyorum diyenlere bende su içsem asit yapıyor diyorum.
Kanser mi oldum deyince adam güldü. Ciğerlerim de sağlammış. En çok korktuğum hastalık deyince adam antidepresan yazacaktı. Kanser diye gittik deli çıktık iyi mi?

Geçmiş olsun Oki.
Valla ben de geçenlerde aynı sorunla acildeydim.

Suçlu: Aşure...
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.09.2020, 12:27   #115
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Geçmiş olsun Oki.

Teşekkür ederim ReaL. Sana da geçmiş olsun.
Aşureye de dayanılmıyor ki.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.09.2020, 20:18   #116
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Geçmiş olsun canım.
Bu hafta çok yoğundu pek giremedim şimdi gördüm nasıl oldun inşallah daha iyisindir.

Miden için hiç kudret narı denedin mi çok kişi onunla iyileştiğini söylüyor.

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.09.2020, 20:22   #117
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Geçmiş olsun Oki.

Geçmiş olsun ReaL

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.09.2020, 20:30   #118
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Geçmiş olsun canım.
Bu hafta çok yoğundu pek giremedim şimdi gördüm nasıl oldun inşallah daha iyisindir.

Miden için hiç kudret narı denedin mi çok kişi onunla iyileştiğini söylüyor.

İyiyim canım. Teşekkürler.

Reflü ne yazık ki ameliyatsız geçmiyor. Doktor hep ameliyat ol diyor ama ben reflü ameliyatının çok yeni olduğunu düşünüyorum.

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.09.2020, 21:37   #119
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:

İyiyim canım. Teşekkürler.

Reflü ne yazık ki ameliyatsız geçmiyor. Doktor hep ameliyat ol diyor ama ben reflü ameliyatının çok yeni olduğunu düşünüyorum.

Geçmiş olsun canım
Bendeki rahatsızlıklara göre, internette araştırmam neticesinde reflü olabileceğim kanısındayım. Ama hâlihazırda ileri boyutlarda değil.
Henüz doktora falan da gitmedim.
Eski 19.09.2020, 21:49   #120
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Geçmiş olsun canım
Bendeki rahatsızlıklara göre, internette araştırmam neticesinde reflü olabileceğim kanısındayım. Ama hâlihazırda ileri boyutlarda değil.
Henüz doktora falan da gitmedim.
Geçmiş olsun canım. Reflü bebeklerde hamililerde herkeste varmış. Bazı kişiler hafif geçiriyor ama benim ileri boyuta geldi artık sanırım. İlk zamanlar helikobakteri vardı ben de. Mide bulantısından endoskopi yaptırınca ortaya çıktı. Önceden de hiç geçmeyen öksürüklerim olurdu. Öksürmeye çalışırken midemde ne varsa çıkarırdım. Şikayetleri aza indirmek için sağlıklı beslenmek ve spor yapmak gerekiyor. Ameliyat düşünme aşamasına geldim ben. Tanıdığım birisi reflü ameliyatı olmuştu alttan üstten gaz çıkarıyormuş. Gazgirl oki olmak istemiyorum açıkçası.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cevap, çözüm, önerileri, sağlık, sorunlarımız, srunlarımız, İlgili

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)