Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Bekir Coşkun

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 13.06.2016, 00:11   #21
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Tom da Cenazedeydi… | Bekir Coşkun

Bekir Coşkun genelde imalı yada benzetmeli cümlelerle yazmayı iyi biliyor. Bekir ağabeyi sayarım..

En azından bir Yılmaz Özdil kaleminde değil.. İşte bak yılmaz'ı sevmem iki tuş enter sonra bir daha iki satır yine enter..

Bu durumda benim full akpli olmam lazım @ReaL ağabey.. Ama bu akpliler beni görse anında terörist belleyip 9273784 yıl hapis cezası vermeye kalkarlar anasini satim.. Kırmızı fularlı kızın başına gelen benimde başıma gelebilir şaşırmam..

Dibine Not - Kırmızı fularlı kız ergenliğini yapıpta pkk'ya katılmam tepkiden değil tamamen prensip meselesi piyonlarla işimiz olmaz..
Eski 13.06.2016, 00:20   #22
Taner
Tam Üye

"UĞUR MUMCU BU YAZI YÜZÜNDEN Mİ ÖLDÜRÜLDÜ

UĞUR MUMCU BU YAZI YÜZÜNDEN Mİ ÖLDÜRÜLDÜ

Uğur Mumcu, 24 Ocak1993 günü bir suikaste kurban gitti. Bugün Mumcu’nun ölümünün 17. yılında onu hatırlıyoruz. Uğur Mumcu cinayeti halen aydınlatılamayan ve kamuoyunda akıllarda pek çok soruyu bırakan bir cinayetti.
Mumcu yaşamının son günlerinde Kürt sorunu üzerine çalışıyordu. Mumcu, suikastten iki hafta önce önemli bir yazı yazmıştı. Yazıda Barzani ailesi ile MOSSAD ilişkisi anlatılıyordu. Eğer Mumcu öldürülmeseydi bu konudaki araştırmasını derinleştirerek yayınlayacaktı.

İşte Uğur Mumcu’nun 7 Ocak 1993 tarihinde Cumhuriyet’te yayınlanan “Mossad ve Barzani” başlıklı yazısı:

Ortadoğu'nun karanlık bir kuyu olduğu her gün biraz daha anlaşılıyor. Kanıtlanan son ilişkiMOSSAD-Barzani ilişkisidir. MOSSAD,İsrail 'in gizli istihbarat örgütüdür. Bu örgütün, Kürt lideri Molla Mustafa Barzani ile ilişkileri olduğu söylense daha önce kim inanırdı?

Barzani 'nin CIA ile ilişkisi artık belgelendi. Kimse bu ilişkiye, "Hayır olmadı" diyemiyor. CIA-Barzani ilişkileri biliniyordu da MOSSAD-Barzani ilişkileri bilinmiyordu.
MOSSAD' ın Barzani ile ilişkileri Londra ve Sydney'de yayınlanan "Israel 's Secret Wars-A History of Israel's Intelligence Services" adli kitapta sergileniyor. Kitap, İngiliz The Guardian gazetesinde 1984 yılından bu yana Tel-Aviv muhabirliğini yapan Ian Black ve Washington'daki Brooking Enstitüsü'nde çalışan öğretim üyesi Benny Morris tarafından yazılmış. Kitapta MOSSAD-Barzani ilişkileri, İsrail Dışişleri Bakanlığı ve MOSSAD yazışmalarına dayanılarak açıklanıyor.
Önsözde, kitabın yayından önce İsrail ordu yetkilileri tarafından da incelendiği yazılıyor.

* * *

Kitapta 1967 Arap-İsrail Savaşı 'ndan sonra, MOSSAD 'ın Kürtlerle ilişki kurduğu (sayfa.327), Mısırlı ünlü gazeteci Hasan el-Heykel'in İsrailli subayların Kürtler aracılığıyla Irak 'tan radyo bağlantıları kurduğunu 1971 yılında açıkladığı anlatılıyor.

1969 yılı Mart ayında Kerkük petrollerine yapılan saldırının da İsrail tarafından yapıldığı açıklanıyor. 1972 yılında imzalanan Sovyet-Irak Dostluk Antlaşması 'ndan sonra İran Şahı ABD Başkanı Nixon ile gizli görüşme yapıyor; bu gizli görüşmeden sonra CIA tarafından "Kürdistan Demokratik Partisi"ne üç yıl içinde 24 milyon dolar gönderiliyor.

Barzani 'nin Irak rejimine karşı ayaklandığı yıllarda, ABD-İsrail-İran üçlüsü bu ayaklanmayı destekliyor. Barzani-ABD ilişkileri, ABD Dış işleri eski bakanı Henry Kissinger eliyle yürütülüyor.

MOSSAD-Barzani ilişkileri de İsrail 'in Tahran 'daki askeri ateşesi Yaakov Nimrodi (MOSSAD Ajanı) aracılığı ile gerçekleşiyor.

Nimrodi 'nin üstlendiği görev ilginç: Nimrodi Sovyet silahlarının Barzani 'nin eline geçmesinde rol oynuyor. (sayfa. 328-329) Kitapta, MOSSAD'dan Kürtler 'e 50 milyon dolar para verildiği, ABD kaynaklarına dayanarak açıklanıyor. (sayfa.328)

* * *

70 'li yıllardaki bu ilişkiler bugün sürüyor mu?
Kitaba göre sürüyor. "Körfez Savaşı sırasında Irak 'ın attığı Scud füzelerinin Tel-Aviv'e düşmesi üzerine bu ilişkiler yeniden başladı. (sayfa.521) Baba Molla Mustafa Barzani ile kurulan ilişkiler, simdi de oğul Mesud Barzani ile sürüyor.
MOSSAD, Barzani'ye Avrupa kahvelerinde çekler vererek bu desteği sürdürüyor. Kitapta, Mesud Barzani'nin İsrail 'e gizlice giderek yardım istediği yazılıyor. Bu ilişkiler sürüyor ve anlaşılıyorki daha da sürecek...Gizli yollarla sürecek, açık yollarla sürecek...
İlgi belli...
Ilişki de belli...
Kürtler sömürgeciliğe karşı bağımsızlık savaşı yapıyorlarsa ne işi var CIA ve MOSSAD 'ın Kürtler arasında?
Yoksa CIA ve MOSSAD, antiemperyalist savaş veriyorlar da dünya bu savaşın farkında değilmi?

Uğur MUMCU( Cumhuriyet, 7 Ocak 1993)"

Bu gerçekleri Rahmetli Uğur Mumcu yazdığı zamanlar milliyetçi kürt hareketine ilerici geçinenler laf söyletmiyorlardı. Ama bu gün çok şey değişti. Ülkedeki ayrımcılığı etnik farkları kışkırtan bu günkü iktidar kendine sanatçı diyen birkaç salağı bile yanına çekti. Ki bir çoğunuz bunları hala sanatçı zannediyorsunuz. Bu kadar savunduğunuz kişiler konusunda bir gün fikrinizi değiştirebilirsiniz.
Eski 13.06.2016, 00:36   #23
alkanaga
Uzman Üye

Değerli @Taner, doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Uğur Mumcu Suikastı faili meçhul olarak duruyor önümüzde... İşin içinde İsrail, ABD felan varsa hep de faili meçhul olarak kalır...
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.06.2016, 00:38   #24
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Taner Mesajı göster
Bu kadar savunduğunuz kişiler konusunda bir gün fikrinizi değiştirebilirsiniz.

Kendimi bildim bileli hiç yalpalamadım. Maddiyata zerre kadar önem vermedim. Burada ne isem, gerçek hayatta da aynısıyım.

Bekir Coşkun'un yazılarında hiciv vardır. Herkes bir okuyuşta anlayamayabilir. Bir "Paşa" yazısı vardı. Pazar yazısı. O yazı nedeniyle davalar açıldı. Hoş sadece o değil. Bir sürü davalar açılmış durumda. Paşa dedim, zira bu yazı da ona benziyor. Tom... Niye Tom? Tabi ki anlayana...

Beğenmediğiniz gazeteci mesleğini bile tehlikeye atarak safını belirlemiş, elini taşın altına sokmuştur.

* * *

@SerseriGezgin sana zaten birşey demiyorum, sana her şey serbest...

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.06.2016, 00:47   #25
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Taner Mesajı göster
"UĞUR MUMCU BU YAZI YÜZÜNDEN Mİ ÖLDÜRÜLDÜ

UĞUR MUMCU BU YAZI YÜZÜNDEN Mİ ÖLDÜRÜLDÜ

Bu gerçekleri Rahmetli Uğur Mumcu yazdığı zamanlar milliyetçi kürt hareketine ilerici geçinenler laf söyletmiyorlardı. Ama bu gün çok şey değişti. Ülkedeki ayrımcılığı etnik farkları kışkırtan bu günkü iktidar kendine sanatçı diyen birkaç salağı bile yanına çekti. Ki bir çoğunuz bunları hala sanatçı zannediyorsunuz. Bu kadar savunduğunuz kişiler konusunda bir gün fikrinizi değiştirebilirsiniz.
Mumcu'nun bu yazısında bana yabancı olan, bilmediğim birşey yok, altına imzamı atarım da...
Sevgili @Taner bizi tanımıyorsun maalesef, keşke bizleri, fikirlerimizi biraz daha inceleseydin de ondan sonra suçlasaydın...
Biz ne Kürt milliyetçiliğini savunuyoruz, ne liboşları, ne de AK sanatçıları...
Bizleri Altan kardeşlerle karıştırıyorsun sanırım, bak hemşehrinim ben senin üzme beni...

TEARS AND SOUVENIRS

6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.06.2016, 01:02   #26
nurideniz34
Uzman Üye

Thumbs up Cevap: Tom da Cenazedeydi… | Bekir Coşkun

Türkiye'de o zaman içinde tam 22 şehit cenazesi kalktı…
Camilerde şehitler uğurlanıyordu, ülkenin Cumhurbaşkanı gitmiş Amerika'da bir boksörün cenaze törenine, okuyacak…
Onca masraf, para, pul önemli değil, Türkiye'yi bitirdiler, lafı edilmez?…
Ama imamlardan devlet kurarsan, bu kadar olur….
Rezil olduk dünyaya…
..............................................
Aynen üstat aynen..
İmamlardan ne olur ki...Ezanı dahi makamında okuyamazlar...okuyamıyorlar da...
Eski 13.06.2016, 01:19   #27
Taner
Tam Üye

Basın Bekir Coşkun’dan mı İbaret?

dunya48 | Kemalist Devrimci Siyasi Site. - Zahide UÇAR - Basın Bekir Coşkun

Bekir Coşkun’un işine son verildi ya, birilerinin aklına birdenbire basına yapılan faşizan baskı geliverdi. Alkış… Alkış…

2007 yılında “Hepimiz Suç Ortağı Değil Miyiz?” başlıklı bir yazı yazmıştım.

http://www.internetajans.com/default...id=18&aid=1489

O günden sonra birçok gazeteci daha işinden oldu. Ortalarda TGC diye bir cemiyet göremedik. Banu Avar yabancı konsolosların isteği ile işinden olurken de TGC ortalarda yoktu. Zannedersiniz ki TRT’nin giderleri Türk Halkı’nın vergileri ile değil, yabancı konsolosların paraları ile karşılanıyor.

Banu Avar işinden olduğunda Rahmetli Kemal Çapraz destek vermeleri için TGC’ye gittiğinde kendisine “destek olamayız ama salonu veririz” demişler. Ne büyük lütuf(!)..

Vedat Yenerer tutuklandığında da kimselerin sesini duyamadık. Arkadaşım dediği basın mensupları bile lal olmuştu. Hatta yazı yazdığı Yeniçağ gazetesi bile sahip çıkmadı. Gene rahmetli Çapraz gidip TGC’de Ekşi’ye “niye Yenerer’e sahip çıkmıyorsunuz” dediğinde verdikleri cevap utanç vericidir. Demişler ki; “tutuklanmadan bir-iki gün önce televizyonda hükümete çok ağır sözler sarf etti.” Ne demek bu? Yani, hak etti mi demek istenmişti?

Sonra öğrendik ki; Konrad Adenauer vakfı, British Council gibi istihbari kuruluşlar TGC’ye yardım ediyormuş. Bu durumda tavırlarının nedeni de ortaya çıkmış oldu. Para alan emir de alır mantığı… Bu durumda; milli, hiçbir dış güçle bağı olmayan gazetecilerin ortada kalması yadırganacak bir durum değildir.

Ne zaman ki baskı onların mahalleye de uğradı, işte o zaman konuşmaya, basın özgürlüğünü hatırlamaya başladılar. İlk kıpırdanma rahmetli İlhan Selçuk sorguya alınınca başladı, Bekir Coşkun işinden olunca, yani kendi mahallelerine girilince cıyaklamaya başladılar. AB fonlarından para alan Mine Kırıkkanat ta işsiz kaldı.

Önce antiemperyalistler işinden oldu, AB’ciler seyretti. Ülkemizde ABD merkezli küresel sermaye adına operasyon yapıldığına göre, demek ki sıra AB’cilere (Mine Kırıkkanat gibi) gelmiş. AB ülkeleri adına yazdığı için ulusalcı sanılan birçok yazar var, içimizde ki İsveçliler misali(!)..

Ülkemizde muhalif birkaç basın organı kaldı. Yeniçağ gazetesi, Sözcü, Cumhuriyet, Aydınlık gibi… Ümit Zileli Bekir Coşkun ve Mine Kırıkkanat’a “köşem sizindir” diyor. Ben de soruyorum? Banu Avar daha birikimsiz, daha az milli bir gazeteci mi ki, hiç biriniz tarafından köşe verilmedi? Yoksa istenilenden daha milli, daha mı ilkeli(!)?

Bir de yandaş-yalakadaş-yalancı matbuata bakın, nasıl kenetleniyorlar birbirlerine. Oysa Banu Avarlar kolay yetişmiyor bu ülkede.

28 Şubat sürecinde Yenişafak gazetesi işsiz kalan gazetecilere sayfalarını açmıştı. Banu Avar gibi bir gazeteciye Yeniçağ Gazetesinde niye yazdırılmaz? Veya Sözcü’de… Kaldı ki Yeniçağ Gazetesi Vamık Volkan gibi “açılımın mimarı” bir isimle kitap yazan Nuriye Atabey’e gazetesinde yazı yazdırıyor.

Değerli okur, her milliyim diyene de, ulusalcıyım diyene de sakın inanmayın. Milliyetçi-ulusalcı olmak aynı zamanda ilkeli ve ahlaklı olmak demektir. Kendi halkına “kıllı bacaklı diye” küçültücü yazı yazan aydın olmaz. Olursa o halk onu dışlar, en doğru kelimeler bile artık o halk tarafından ciddiye alınmaz. Doğru sözler bu tür kalemler yüzünden itibarsızlaşır, inandırıcılığını yitirir. Bir de tacizci yazar, yayın yönetmenlerimiz, haber müdürlerimiz var. Hem stajyer öğrencileri taciz edeceksin, hem de millete ahlak dersi vereceksin. Hem herkese tepeden bakacaksın, hem de tatil yaptığın otelde yat gezisi için kendine özel(!) rehber kız isteyeceksin. Durumun ne anlama geldiğini anlayan kız itiraz edip, yatı terk ederek işinden istifa etmek zorunda kalacak. Sen ne yazarsan yaz, artık o kız için ahlaksız, gücüyle her dar gelirli genç kızı kiralayabileceğini sanan bir aşağılıksındır. Temsil ettiğin fikir de senin karakterinle özdeşleştirilir.

Cumhuriyet Gazetesinde 68 kuşağından önemli bir isim var. Bakanlık yapmış bir isim. Bu zata arkadaşı olan Ödemişli bir vatandaşımız açmaya çalıştığı altın madeni işletmesine simgesel ortak yapar. Altın maden yatağını yabancılardan kurtarıp bu millet adına açmaya çalışan vatandaşımız, bu önemli yazarımız tarafından satışa getirildiğini anlattı. Yerli ortakla işletmeye açmaya çalıştığı maden şirketine paravan isimle Yahudi şirketlerini ortak etmeye kalkmış. O paravan şirket ve Cumhuriyet yazarı olan eski arkadaşı ile mahkemeleri devam ediyor. O maden şirketinin etrafı küresel madenci Rio Tinto tarafından çevrilmiş durumda.

Bu ülkede kimin eli kimin cebinde gerçekten belli değil. Bu ülkenin gerçek evlatları ise hep sahipsiz kaldı çünkü para başkalarında.

Eylül ayının 16’sında mezarı başında Rahmetli Kemal Çapraz anıldı. Tanımaktan mutlu olduğum aziz hemşerim… İşsiz kaldığında bin bir zorlukla Ufuk Ötesi adlı aylık gazete çıkarmaya başlamış. TGC’nin bu durumunu görüp Basın Birliği Derneğini kurarak işsiz gazetecilere sahip çıkmaya çalışmıştı. Sağlığında kendisi sıkıntı içinde iken orta ölçekli iş adamları için bir panel düzenlemişti. Küresel sermaye karşısında yerli işletmelerin kendi öz varlıklarını koruyup sürdürebilmeleri için ne gibi tedbirler alınabilir diye tartışılmıştı. Rahmetli sadece yazmadı, ülkemizde eksiz gördüğü her alanda büyük bir özveriyle aydınlatıcı, yol gösterici çalışmalar yürüttü. O milliyetçi kesimde yetişmiş bir yazardı ama Banu Avar’ın güzel yakıştırmasıyla “köprü”ydü. Peki ne kadar insan tanıyor Kemal Çapraz’ı? Birçok cüce, mason, ajan devleştirilirken, Anadolu’nun bu gerçek çocuklarını kaç kişi hatırlıyor?

Şimdi Oktay Ekşi’yi bir telaş sarmış. Durumu “en son beni almaya geldiler ama artık bana sahip olacak kimse yoktu” diyen Alman aydınına ne kadar benziyor değil mi?

Bir sitem de okurlara: Peki sizler, çok az kalmış milli-ulusal basına ne kadar sahip çıkıyorsunuz? Kendini satmayan basının tirajına bakın, biraz da kendinizi sorgulayın.

Ahmet Özal’ın Yumurtası…
Barzani’nin pabucunu anası ile birlikte yalayıp geldi. Barzani zat-ı muhteremi irşat etmiş olmalı ki; “babam öldürüldü” deyiverdi(!).. Belki de adamı sizin rezillikleriniz kahrından öldürdü kim bilir(!)?

Bak Ahmet Efendi, baban Evren ile bozuşunca istifa edip ABD’ye gitti. Geldiğinde parti bile kurulmadan rahmetli Adnan Kahveci ve Hasan Celal Güzel’e; “Hükümet kuruyoruz, iktidar olacağız, sizlere de bakanlık vereceğim” dedi. Şayet baban öldürüldü ise izlerini babanı iktidara taşıyan güçte ara. CİA ve arkasındaki güç bir mafya mantığı ile çalışır. Mafya ile anlaştıysan, anlaşmaya uymadığın an yok edilirsin. Menderes onlarla anlaştı. Baban onlarla anlaştı. Gül ve RTE’de onlarla anlaştı. Küresel mafyayla ne kadar anlaşırsanız anlaşın kendi ülkenizde vereceğiniz tavizlerin bir sınırı vardır. İşte o sınıra dayandığınızda verdiğiniz sözü bozmuş olursunuz. Söz bozulunca da kalem kırılır. Özeti; “su testisi su yolunda kırılır”. Yani katili abdest bozduğunuz yerde arayacaksınız. Ayrıca hatırlatalım; ANAP Genel Başkanlığı için babana rağmen anan Mesut Yılmaz’ı desteklemişti.

Meriç Trakya’ya;
“Son Turuncu Darbe” başlıklı yazımda oğlunun yemin törenine örtüsü nedeniyle alınmayan anneyi yazmıştım. Benim bile kandırıldığım konusunda yorum girmişsiniz. Sevgili Meriç Trakya, inanın kandığım için yazmadım. Bakınız, ordu ile halkın arasına en büyük fitne 28 Şubat sürecinde sokuldu. Peki 28 Şubat döneminin o kudretli Çevik Bir’i nerede? Bugün bulunduğu konum size pis bir oyunu düşündürmüyor mu? Ordu içine düşen ateşi söndüremezken, bir de bu pis oyunu beslemeye gerek var mı? Atilla Kıyat, hani şu asker diye sözüm ona yandaşların karşısına çıkarılan zat… Kıbrıs stratejik değil demişti değil mi? Aynı zeka başka bir gün de, “Kıbrıs İngiltere için stratejiktir” demişti. Burnumuzun dibindeki ada bizim için stratejik değil ama İngiltere için stratejik(!).. Sonra ne dedi? Faili meçhul devletin o dönemdeki uygulamasıydı dedi. Yani Kandilde ki PKK’nın deyimiyle “TARİHE NOT BIRAKTI”. Ordu orduya sokmayacaksa, bu devşirilmiş beyinleri sokmasın. Bir de Kıbrıs’ta cami yaktık diyerek Rum’un ekmeğine yağ süren Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu ortaya çıktı.

10 Nisan 2008 Günü Ankara’da Deniz Kuvvetleri Komutanlığında “Değişimin Dinamiği(!)” adlı bir toplantı düzenlenir. Toplantıya Nevin Dölek(psikolog), Akın Öngör (World Wild Foundation Tr şubesi başında ve bir sürü karışık işle meşgul eski Garanti Bankası müdürü!!), İclal Aydın ve Banu Avar konuşmacı olarak davetlidir. Banu Avar konuşmacı olarak davet edildiğinde diğer katılımcıların ismini öğrenince o isimlerle katılmak istemediğini söyler. Kendini arayan asker “Banu Hanım lütfen gelin, sizin isminizi zaten zor kabul ettirdim” der. Banu Hanım da bu rica üzerine katılır.

Ben de diyorum ki; Banu Avar dışında diğer isimlerin DKK’lığına gidip küresel bir isimle düzenlenen oturumda konuşma yapmasında bir sakınca yoksa, bu isimler kendilerini aydınlatıyorsa, bırakalım o kadınlar da oğlunun yemin törenine katılsın.
Bilmem anlatabildim mi?

Zahide UÇAR - 27.09.2010 - İnternetajans
Eski 13.06.2016, 01:32   #28
ReaL
Deniz Sevengillerden

Konu ile hiç ilgisi olmayan başka yazarların yazılarını ekleyerek ne anlatmaya çalışıyorsun?

Basın Bekir Coşkun’dan ibaret diyen oldu mu?

Bilakis, Bekir Coşkun'un aydın olmadığını söyleyerek zaten en son diyeceğini baştan deyip, sınıfta kaldıydın.
Kaydet

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.06.2016, 01:59   #29
Rosebud
Müdavim

Zahide Uçar ulusalcıyım ayaklarıyla bütün gerçek ulusalcılara her fırsatta giydirir durur, Doğu Perinçek'in bayan versiyonu...
Bir aralar İlk Kurşun gazetesinde yazıyordu, aslında ilk kurşun gazetesinde bunlardan tonla var, ulusalcılığı faşistlik sınırına yaklaştırıyor bu tipler.
Zaten bu ülkenin başına ne geldiyse ulusalcılığı yanlış anlayan bunun gibiler yüzünden geldi.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.06.2016, 02:02   #30
Taner
Tam Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CeMKaN Mesajı göster
@Taner bu iktidarin yaptigi ve dedigini herkes gördü ve kanitladi. Zira gazetecilikte kanitsiz konusamaz ve yazamazsin. Haaa akp yandas gazetelerinde yaparsin konusan ********dir derler ve tükürdüklerini sapir sapir yalarlar sonrada ne tatliymis derler. Erkek adam konustugunun ve yaptiginin arkasinda durur, sizin eleman gibi degil yani. Bosuna kürek cekme selaleden asagiya ucar gidersin. El uzatip yardim edenin olmaz esine dostuna rezil olursun. Kuyuya inerken eline saglam ip al.
Fanteziye devam diyorsunuz yani hepinize kolay gelsin. Birileri yazsın çizsin bizi rahatlatsın diyorsun Arkadaşlar emeksiz hiç bir şey olmaz. Gelecekteki yeşil çimenler ve kutsal su ırmakları sadece kutsal kitaplarda vaad edilir. Beni anlamanız için ön yargılarınızdan arınmanız gerekiyor.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bekir, cenazedeydi…, coşkun

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)