Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Görsel ve İşitsel Sanat Yapıtları > Tiyatro Haberleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 29.12.2018, 01:18   #1
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Bizim Aile | İBB Şehir Tiyatroları

Bizim Aile

Yazan: Sadık Şendil
Yönetmen: Aziz Sarvan
Dramaturg : Hatice Yurtduru
Oyunlaştıran-Şarkı Sözleri : Sinem Bayraktar
Müzik: Mertol Şalt
Sahne Tasarımı: Ayhan Doğan
Kostüm Tasarımı: Ayşen Aktengiz
Koreografi: Özge Midilli
Efekt Tasarımı: Gökhan Suna
Işık Tasarımı: Murat İşçi
Yardımcı Yönetmen: Selçuk Yüksel
Yönetmen Yardımcıları: Ada Alize Ertem, Berk Samur
Süre: 135 Dk. / İki Perde
Oyuncular:Cihat Faruk Sevindik, Ercan Demirhan, Esra Ülger, Funda Postacı Kıpçak, Gülsün Odabaş, Hamit Erentürk, Mehmet Soner Dinç, Müge Çiçek Türkoğlu, Nevzat Çankara, Onur Demircan, Pınar Demiral, Serkan Bacak, Tankut Yıldız, Tarik Köksal, Tevfik Şahin, Yalçın Avşar, Yiğit Ali Uslu, Zeki Yıldırım, Züleyha Karyağdı

Konu: Sadık Şendil'in ölümsüz eseri "Bizim Aile"yi Sinem Bayraktar'ın uyarlamasıyla tiyatro sahnesine taşıyoruz.Sevgi,saygı,birlik ve beraberlik duygularıyla bezenen bu müzikli oyunumuzda emeğin ve sevginin gücünü gösterirken aile sıcaklığında bir yolculuğa çıkıyoruz.

Tarihler: 30 Ocak 2019 Çarşamba ~ 02 Şubat 2019 Cumartesi 30, 31 Ocak ve 01, 02 Şubat Saat:20:30 - 30 Ocak ve 02 Şubat Saat:15:00
Yer: Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi
Ücret: Tam: 27.00 TL İndirimli: 20.00 TL
Nereden Alınır: https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul
4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.12.2018, 01:26   #2
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Standart Cevap: Bizim Aile | İBB Şehir Tiyatroları

Bizim Aile

Geçen ay gittiğim mükemmel müzikal oyun. Hepimizin bildiği ve belki milyonlarca defa izlediği Bizim Aile filminin müzikal tiyatro versiyonu. Öncelikle söylemeliyim ki oyunu filmi ile karşılaştırma yapmadan izlemelisiniz. Çünkü filmde oyuncular o kadar iyi ki ne olursa olsun tiyatroyu beğenemeyiz. Filmden aldığınız keyfi tiyatrodan almayı beklemeyin daha doğrusu.

Oyunculuklar çok ama çok iyiydi. Özellikle Şener Şen rolünde ki Tarık Köksal ve Ayşen Gruda rolünde ki Müge Çiçek Türkoğlu harikaydı. Oyunun sonunda inen perde de filmin son sahnesini görmek tiyatronun yarısını ağlattı ve alkış tufanını koparttı.

İstanbul'da olanların mutlaka izlemesi gerek. Şiddetle tavsiye ederim.

*Eklenen son üç görsel kendi çekimimdir.

4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.12.2018, 01:34   #3
Yabancı
Üye

Macbeth e bilet aldik ocak ayın dokuzuna.bu oyunuda çok merak ediyordum. Sağlık sebebiyle son zamanlarda bir yere çıkamıyorum.oyunu görünce heyecanlandim.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
2 Üyemiz Yabancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.12.2018, 01:40   #4
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Yabancı Mesajı göster
Macbeth e bilet aldik ocak ayın dokuzuna.bu oyunuda çok merak ediyordum. Sağlık sebebiyle son zamanlarda bir yere çıkamıyorum.oyunu görünce heyecanlandim.

Bende Macbeth'i merak ediyorum, gittiğiniz zaman yorumlarınızı bekleriz. Ocak ayı için de Hisse-i Şayia oyununa bilet aldım. Fakat biletler çok zor bulunuyor. Umarım sağlık sorununuz düzelir sizde bu mükemmel oyuna gidebilirsiniz.

2 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.12.2018, 01:43   #5
Yabancı
Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster

Bende Macbeth'i merak ediyorum, gittiğiniz zaman yorumlarınızı bekleriz. Ocak ayı için de Hisse-i Şayia oyununa bilet aldım. Fakat biletler çok zor bulunuyor. Umarım sağlık sorununuz düzelir sizde bu mükemmel oyuna gidebilirsiniz.

Tabiki mutlaka yorum yaparim. İnşallah kısmet olur aileye de giderim.
3 Üyemiz Yabancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.01.2019, 22:59   #6
Yabancı
Üye

söz verdiğim gibi macbeth e gittim sevda ilkkez hayal kırıklığına ugradim. Kendi yorumlarını çok eklemişlerdi. Gerçek konudan kopmuslardi. Ama görsellik olarak çok güzeldi, ben görsellik için giderim dersen git. Diğer türlü hoşuma gitmedi.
Eski 15.01.2019, 19:40   #7
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Yabancı Mesajı göster
söz verdiğim gibi macbeth e gittim sevda ilkkez hayal kırıklığına ugradim. Kendi yorumlarını çok eklemişlerdi. Gerçek konudan kopmuslardi. Ama görsellik olarak çok güzeldi, ben görsellik için giderim dersen git. Diğer türlü hoşuma gitmedi.

Macbeth'in izleyici yorumlarına baktım şimdi, kimse beğenmemiş. Klasikleşmiş eserlerin bu kadar yorumlu ve asıl konularından uzak olması seyirci için hayal kırıklığı oluyor haliyle.

Teşekkürler yorumun için.

Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adile naşit, aile, ayşen gruda, bizim, dekor, halit akçatepe, iyi adam, kötü adam, muhsin ertuğrul, münir özkul, müzikal oyun, sadabad, sadık şendil, sahne, saygı, senaryo, sevgi, sıcaklık, tarık akan, tiyatroları, uyarlama, ümraniye, ıtır esen, Şehir, şener şen

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler