Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Avcılık > Balık Avcılığı

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.05.2015, 20:48   #1
Dilaver
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Sazan Avında Yeni Dünya Rekoru Kırıldı

Çek balıkçı Thomas Kirst tarafından Euro Aqua'da yakalanan sazan, yeni dünya rekoru olarak ilan edildi.Dünya rekoru olarak ilan edilen balığın ağırlığı 105 lb olarak açıklandı.

1lb = 450 gram..

105 lb
= 47 kilo 250 gram..
Yeni dünya rekoru

Henüz yabancı sayfalardan takip ettiğimiz bu habere sağlam kaynaklardan ulaştığımız an konuyu güncelleyerek yeniden vereceğim..

Eski rekor 101 lb = 45 kilo 812 gram ile Avusturya'lı balıkçı Roman Hanke'ye aitti.

Küçük bir not, Euro Aqua'da bir haftalık tatil 700 Euro imiş.. Bu Euro Aqua'yı araştırmayı sizlere bilgi olarak sunmayı düşünüyorum.

Kaynak: total-fishing.com

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
6 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.05.2015, 20:52   #2
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Standart Cevap: Sazan Avında Yeni Dünya Rekoru Kırıldı

Bu balığı acil diyete sokmak lazım...

Dilaver yeni olta takımınla yakaladığın baklıkları ne zaman göreceğiz...
Eski 18.05.2015, 21:50   #3
Ekin
Başına Buyruk

Nasıl kaldırmış ki onu o 50 kg

Dilaver efendide 15 hazirandan sonra böyle bişi tutar mı ki
Eski 19.05.2015, 21:15   #4
Dilaver
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Redwine Mesajı göster
Bu balığı acil diyete sokmak lazım...

Dilaver yeni olta takımınla yakaladığın baklıkları ne zaman göreceğiz...
Modum du anlatayım sana.. Balığın diyete ihtiyacı yok..

Bak şimdi; Mayıs-Haziran ayları, daha sıcak iklimlerde Nisan- Mayıs olabilir, soğuk iklimlerde Haziran- Temmuz gibi de olabilir, sazan balığının havyar yani üreme zamanıdır.

Ülkemizde 15 Mart- 15 Haziran arası iç sularımızda hem sazan için hem daha bir kaç çeşit balık için av yasağı ilan edilir. Buna rağmen kimse dinlemez ya neyse..

Bu fotoğrafta görülen, dünya rekoru olarak geçen balık içinde, tertemiz en az 5 kilo havyar var (tahminimce)..

E balık da yaşlı.. Bugün öğrendim boyu da 125 cm imiş.. O boya, o kilo hele bir de havyarını döktükten sonra normal..

Yeni olta takımım ile tuttuğum balıkları kısmetse 15 Haziran'dan sonra göreceksiniz. Çevremde herkes bilir ki ben, hem avıma hem doğaya hem insanlara saygı duyan, kurallara uyarak ''amatörce'' avlanan bir balıkçıyım..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ekin Mesajı göster
Nasıl kaldırmış ki onu o 50 kg

Dilaver efendide 15 hazirandan sonra böyle bişi tutar mı ki
Ekin; zor be..

Bizim böyle balıklar tutmamız için değişik şartların oluşması gerekiyor. Nasıl şartlar ?

Bir kere bilinçli avcılık yapılması gerekiyor.. Avlanacak sazan balığının boyu en az 40 cm olmalı. Eline oltayı kapan şarap mezesi yapmaya gidiyor.. El kadar, standarta uymayan balıkları olta ile tırıvırı ile, ağ ile, büyük balıkları ise elektro fishing ile avlıyorlar..

Göl ve barajlardaki balık neslinin % 80 i 10 seneyi göremiyor.. Şu son bir kaç yıl içinde avcılarımızda genel bir bilinçlenme görülse de, kırsal kesimde ağ ile tırıvırı ile yapılan avların önüne geçilemiyor ne yazık...

Oysa Avrupa'da durum değişik.. Bir çok küçük ''avlak'' dediğimiz bir çok (hepsi değil) küçük göl ve göletler kişisel mülkiyet altında. Buralarda balık tutmak için belli bir miktar para yatırılır, tutulan balık başına para ödenir ve belli miktarda balık dışında balık alınmaz. Yakalanan balıklar ölçümleri ve fotoğraflamaları yapıldıktan sonra suya geri salınır..

Gerçi bu konuda bahsi geçen balığın yakalandığı göl pek de ufak değil ama sonuçta her eline olta alan da
avcılık yapmıyor Avrupa'da..

Sonuç olarak bir dünya rekoru olmaz tabi de, bana ait rekorumu bu yaz 10 lu kilolara çıkarmayı hedefliyorum..

Üstelik bu iş göründüğü kadar ucuz değil..

Şuan elimdeki tek iyi takımın maliyeti 400 lira civarını buldu .. Daha da eksiklerim var.. Normal de 3- 4 takım hazırlanmalı.. Ben kör topal götürmeye çalışıyorum işte

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
4 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.05.2015, 11:51   #5
ersi
Süper Üye

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
avında, dünya, kırıldı, rekoru, sazan, yeni

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)