Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Bir Adımda Dünya Turu

Bir Adımda Dünya Turu Hiçbir yer ulaşılmaz değildir...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 21.01.2014, 11:38   #21
Türkü
...> Ata'm İzindeyiz <...

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Ülkelerin Simgeleri

Tek bir sayfada ülkelerin simgeleri çok güzel anlatılmış ve görselliğe dönüştürülmüş. Çocuklar bilgi edinecek,büyükler bilgi tazeleyecek. Çok şanslıyız.

T.C.'nin en önemli simgesi benim gözümde Anıtkabir'dir.

Teşekkürler Canan.
Eski 21.01.2014, 11:52   #22
Cansuyu
« Gün Batımı »

Harika bir konu olmuş emeğine sağlık uğraşların için @Canan

8 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.01.2014, 14:12   #23
Lion
...Az İnsan Çok Huzur...

Belli ki çok uğraşmışsın fakat buna da değmiş...
Ellerine sağlık, zahmetin için teşekkürler Canan.
9 Üyemiz Lion'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.01.2014, 09:47   #24
SoRGeNTe
Gerçek Üye

Keşke forum içi bir yarışma olsa ve kazananı burada simgesi yer alan ülkelerden birine göndersek.
8 Üyemiz SoRGeNTe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.01.2014, 09:53   #25
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Türkü Mesajı göster
Tek bir sayfada ülkelerin simgeleri çok güzel anlatılmış ve görselliğe dönüştürülmüş. Çocuklar bilgi edinecek,büyükler bilgi tazeleyecek. Çok şanslıyız.

T.C.'nin en önemli simgesi benim gözümde Anıtkabir'dir.

Teşekkürler Canan.
Benim de..

Tanıtım eksikliğinden olsa gerek..

Yerleşke biraz daha ihtişamlı yapılabilseydi, Türkiye'nin tartışmasız simgesi olurdu..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.01.2014, 09:58   #26
SoRGeNTe
Gerçek Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Benim de..

Tanıtım eksikliğinden olsa gerek..

Yerleşke biraz daha ihtişamlı yapılabilseydi, Türkiye'nin tartışmasız simgesi olurdu..

Çok haklısın daha iyi bir konumda olabilirdi. Fakat bir de şöyle düşün hemen hemen hergün onun kabrini görerek meclise gidiyorlar, onu ve yaptıklarını yok sayıyorlar. Kısacası kemiklerini sızlatacak ne varsa hepsini yapıyorlar. Ya bir de göremeyecekleri bir yerde olsaydı?
8 Üyemiz SoRGeNTe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.03.2014, 00:25   #27
Canan
Çiçekci kız

London Eye, ( Millenium Jant ) Londra’daki popüler turistik noktalardan biridir. Merlin Entertainments London Eye asıl adının kısaltılmasıdır. 135 metre yükseklikte, Avrupa'da bilinen en yüksek dönme dolaptır. Tasarımı David Marks, Julia Barfield, Malcolm Cook, Mark Sparrowhawk, Steven Chiltonve ve Nic Bailey tarafından yapılmıştır.

Thames Nehri kenarında Jubilee Gardens’da bulunan bu devasa dönme dolap, milenyum kutlamaları çerçevesinde inşa edilmiştir. İnşası yaklaşık 1.5 yıl sürmüştür. Dönme dolabın inşasında 1700 ton çelik ve 3000 ton beton kullanılmıştır. Kapsüllere sahip olan dönme dolapta, her bir kapsülde 25 kişi kapasitesine sahiptir. Her kapsül 500 kilo ağırlığında ve 8 metre yüksekliğindedir.

Yapı Londra’yı yukardan seyretmek için ideal bir seçenektir ve her yeri net görmenizi sağlayabilecek kadar yavaş hareket etmektedir. Dolabın turunu tamamlaması yaklaşık 30 dakika sürmektedir.
Kapsüllerin her yönden camdan olması nedeniyle Londra 360 derece panoramik açıdan görülebilir. Havanın açık olduğu günlerde, 40 kilometre içerisindeki birçok yer net olarak görülebilmektedir. Buckingham Palace, St. Paul’s Cathedral ve Houses of Parliament gibi yerler London Eye’dan görülebilmektedir.

İnşa edilirken bu kadar ilgi göreceği düşünülmeyen London Eye günümüzde Londra’nın en çok ziyaret edilen noktalarındandır. Yılda üç milyona yakın turist ziyaret etmektedir.

Park Güell, Barselona aristokrasisi için yapılmış bir parktır. Peri masallarındaki gibi bir görünüme sahip olan parkın merdivenleri ve pavillion kısımları Antoni Gaudi tarafından tasarlanmış, yapımında, doğal şekil ve figürler kullanılmıştır.

Eusebi Güell isimli bir Katalan sanayici Barselona’nın kuzeyinde 17 hektarlık bir alan satın aldı. Bu alanı İngiliz tarzı ile tasarlanmış bir yere dönüştürmek istiyordu. Kamuya açık binaların yanı sıra 60 tane evin inşa edilmesi de planlanıyordu. 1900 yılında Güell, bu proje ile ilgili Gaudi ile görüştü. Josep M. Jujol ve Francesc Berenguer gibi isimlerin de yardımıyla, Gaudi 1914 yılına kadar bu alanda çalışmıştır. Fakat ticari olarak başarısız olan proje ile bir tane bile ev satılmamış. 1918 yılında devlete geçen arazi Park Güell olarak 1922’de halka açıldı.

Gaudi’nin tasarladığı pavillion kısımları ünlü masal Hansel ve Gratel’dekine benzemektedir. Parkın girişindeki merdivenler de Gaudi’nin eseridir. Dragon görünümlü kertenkele bu kısımda yer alır ve Park Güell’in sembollerindendir.

Başka bir merdiven kısmı ile Gran Placa Circular’a geçilir. Burada yaşayanlar için alışveriş mekanı olarak inşa edilen dünyanın en uzun bankı ile bitişiktir. Buradan Akdeniz manzarası harikadır. Tüm platform 86 sütun ile desteklenmektedir.

Gaudi Müzesi, Park Güell içerisinde bulunan bir müzedir. 1906 – 1926 yılları arasında Gaudi’nin yaşadığı ev Francesc Berenguer tarafından tasarlanmıştır. Müze olarak hizmet veren bu bina Gaudi’nin eşyaları ile çizimlerinin görülebileceği bir yerdir. Bir zamanlar Gaudi’nin yaşadığı bu ev müze haline dönüştürülmüştür ve mutlaka görülmeye değerdir.

Kaynak
Eski 11.03.2014, 00:29   #28
Canan
Çiçekci kız

Ülkelerin Simgeleri konusu bitmiştir arkadaşlar.

Konunun hazırlanmasında, resimlerin seçimi ve onların düzenlemesinde bana büyük katkısı olan @ReaL e çok teşekkür ediyorum.
Eski 17.09.2014, 10:30   #29
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Ülkelerin Simgeleri konusu bitmiştir arkadaşlar.

Konunun hazırlanmasında, resimlerin seçimi ve onların düzenlemesinde bana büyük katkısı olan ReaL e çok teşekkür ediyorum.

Bitmez, bitmez. Daha bir sürü ülke var.

Böylesine güzel bir konu, forumun raflarında çürütülür mü?

Gerçekten itina ile hazırlanmış, çok güzel konuymuş.. Tekrar ellerine sağlık.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.09.2014, 10:43   #30
Cansuyu
« Gün Batımı »

Çok ayrıntılı bir konu olmuş. Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler..

8 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
binaları, Önemli, sembol, sembolleri, simge, simgeleri, ulke, ulkelerin, Ülke, Ülkeler, Ülkelerin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)