Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Alemi Gel kuçu kuçu...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 09.03.2022, 23:34   #1
Gülümsün
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Bir Köpeğin Barınağa İlk Gelişi

Bir Köpeğin Barınağa İlk Gelişi

Belediyeyi arayıp, alın bu köpeği buradan diye şikayet ettiğinizde o köpeğe neler oluyor:

BİR KÖPEĞİN BARINAĞA İLK GELİŞİ

1- Önce korkudan ya büyüğünü, ya küçüğünü yapar.

2- Titremeye başlar.

3- Gözleri fal taşı gibi açıktır.

4- Bölmeye yerleştirildiğinde, kapının ağzından öteye gitmez. İki üç gün orada bekler.

5- Ağlamaya başlar çıkarın diye, saatlerce günlerce hem de…

6- En az 2 gün, ne yemek yer, ne su içer.

7- Diğer köpeklerden korkar.

8- Günler geçtikçe ortama ayak uydurmaya çalışır.

9- Kolay ayak uyduramaz, diğer köpekler onu hırpalar.

Hatta bir gece bakmışsınız ki boğmuşlar.

10- Yemek verilme sırasında, yemek yemeye çekine çekine gelir diğer köpeklerin yanına.

11- Artık hastalık ve diğer köpeklerin güç gösterisi başlar üstünde.

12- Hayatta kalırsa alışması, günleri, ayları alır.

13- Sahipliyse terk edilen, zaten kahrından ölür. Bile bile intihar eder. Yemez, içmez, kalkmaz, dolaşmaz…

14- Yaşamayı başardıysa, artık alışmıştır ortama. O gözlerdeki korkuyu, umutsuzluk almıştır ve hiçbir zaman, bir daha gülmez oradayken gözlerinin içi…

(“Ayy ne bu köpekler ayooll, alıp barınaklara toplasınlar şunları” demek yerine, yemek artıklarınızı kıyıya köşeye bırakın, itip kakmak yerine sevgi gösterin. Barınaklar gül bahçesi değil, hastalık, pislik yuvası; barınma yeri değil, hayvan hapishanesidir.)”

Alıntı

Eski 10.03.2022, 21:16   #2
Ekin
Başına Buyruk

Standart Cevap: Bir Köpeğin Barınağa İlk Gelişi

Sokak köpeğim vardı. Kendim kuduz aşısını yapmıştım.
Bir bayanın elinde ufak köpeklerden varmış. Yanındaki arkadaşlarının gazıyla ( yani diğer sokak köpekleri ) kadının üstüne atlamış. Ellerine zarar vermiş. Ailesi köpeğin kuduz olma ihtimali yüzünden benim sokak köpeğimi barınağa şikayet etmişler. Yalvardım yinede bana demediler. Hayvan dayanamaz ölür. Burda bağlı tutayım on gün dedim yok. Aşısını bir veteriner yapmadığı için benim aşı kabul olmadı. Aldılar köpeği. Hayvan on gün sonra geldi. Sevincini bizlere sarılışını görmeniz lazımdı. Gelince ağladım. Zavallım ordan uyuz olarak geldi. Birde getirenler hayvan egzama olmuş yağlı vermeyin der. Hayvan yemekten değil üzüntüden hasta oldu. Geri gelsede kurtulamadı. İlaç falan verdik kurtulamadı. Bir ay sonra falan öldü. Çok üzüldüm. Kendi büyüttüğüm bir hayvan değildi. Ama çok üzüldüm.

Belediye barınakları çok kötü. Soğuk.

Köpeği şikayet edenlere çok ah ettim. Hergün ediyorum.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
3 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2022, 21:37   #3
Gülümsün
Yönetici

Standart Cevap: Bir Köpeğin Barınağa İlk Gelişi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ekin Mesajı göster
Sokak köpeğim vardı. Kendim kuduz aşısını yapmıştım.
Bir bayanın elinde ufak köpeklerden varmış. Yanındaki arkadaşlarının gazıyla ( yani diğer sokak köpekleri ) kadının üstüne atlamış. Ellerine zarar vermiş. Ailesi köpeğin kuduz olma ihtimali yüzünden benim sokak köpeğimi barınağa şikayet etmişler. Yalvardım yinede bana demediler. Hayvan dayanamaz ölür. Burda bağlı tutayım on gün dedim yok. Aşısını bir veteriner yapmadığı için benim aşı kabul olmadı. Aldılar köpeği. Hayvan on gün sonra geldi. Sevincini bizlere sarılışını görmeniz lazımdı. Gelince ağladım. Zavallım ordan uyuz olarak geldi. Birde getirenler hayvan egzama olmuş yağlı vermeyin der. Hayvan yemekten değil üzüntüden hasta oldu. Geri gelsede kurtulamadı. İlaç falan verdik kurtulamadı. Bir ay sonra falan öldü. Çok üzüldüm. Kendi büyüttüğüm bir hayvan değildi. Ama çok üzüldüm.

Belediye barınakları çok kötü. Soğuk.

Köpeği şikayet edenlere çok ah ettim. Hergün ediyorum.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
Başın sağolsun canım. Çok üzüldüm. Nasıl bir duygu olduğunu çok iyi bilirim.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
barınağa, gelişi, köpeğin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler