Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Mutfağı > Diyet Yemekler | Tatlılar

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.05.2014, 22:56   #1
sarıleylak
Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Yemek Değil Belki Ama Beslenme Şekli Sayılabilir mi?

Arkadaşlar merhaba, zayıflama uğruna onlarca diyet vesaire denemediğim yöntem kalmadı. Ne yaptıysam olmadı kendi adıma. Bugün milliyet gazetesinde Diet Tube diye yeni bir uygulamadan bahsediliyordu. Avrupa’da uzun yıllardır kullanılıyormuş Türkiye’ye yeni gelmiş. 10 gün içerisinde kilomuzun yüzde 10’unu verebileceğimizden bahsediliyor. Hiç bir cerrahi yöntem de uygulanmadan. Acaba çaremiz bu olabilir mi? Bu yeni yöntemden haberi olan var mı?
Eski 12.05.2014, 22:59   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Yemek değil belki ama beslenme şekli sayılabilir mi ?

Diet Tube de neymiş?

Diet mi, diyet mi?

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.05.2014, 02:46   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Yemek Değil Belki Ama Beslenme Şekli Sayılabilir mi?

Merak degilmi?.
Ismini duyduktan sonra, bir arastirdim.

Diet Tube - The nutritional protocol for the reduction of overweight, obesity and cellulite

Almanca bulamadigimin bir sebebi olmasi lazim, zira öyle birseyi buralarda sunmaya kalkarlarsa, cabucak mahkemeye verebilinirler.
Ilk arastirmalarimda, böyle Resimle karsilastim.

Aletide gördükten sonra, Burun deliginden Mideye kadar salinan hortumu gördügümde, Kilo vermeye bile Lüzum kalmayacaginin kanisina varip, hemen klavyemi emniyete aldim.

Saglikli yasam icin, Besin kontrolü yapip, bol hareket yeterli oldugunu düsünenlerdenim.

Zira Plansiz Diätlerden gelen istahtan sonra, yeniden Kilonuzu alma riskiniz cok.
Sadece bu Kilolarin, nereye baglandigi mühim.
Bu kalorileri eritme cabalarina bir göz atin.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.05.2014, 15:21   #4
sarıleylak
Üye

Cerrahi bir müdahale sonucu midemde kalıcı değişiklik yaptırmaktansa, 10 gün sonda ile gezerim açıkçası etkili olacaksa. Tabi ki sağlıklı olması önemli. Şimdi sizin verdiğiniz linkten kontrol ettim, Almanya'da da uygulanıyor. Ayrıca sitede ABD'de de izinler alınmış durumda. Sitelerinde şöyle bir ibare var. "It is Produced in Italy, according to EEC standards, and the United States of America (for countries outside the European headquarters of DIET TUBE medical cetres). It is not a drug but a food supplement specifically designed to have a high solubility, allowing it to pass through the 2mm thin tube ." Yine de ben emin olmak adına bir randevu alıp görüşmeyi düşünüyorum. Bakalım sonrasında detayları yazarım
Eski 15.05.2014, 15:29   #5
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Merak degilmi?.
Ismini duyduktan sonra, bir arastirdim.

Diet Tube - The nutritional protocol for the reduction of overweight, obesity and cellulite

Almanca bulamadigimin bir sebebi olmasi lazim, zira öyle birseyi buralarda sunmaya kalkarlarsa, cabucak mahkemeye verebilinirler.
Ilk arastirmalarimda, böyle Resimle karsilastim.

Aletide gördükten sonra, Burun deliginden Mideye kadar salinan hortumu gördügümde, Kilo vermeye bile Lüzum kalmayacaginin kanisina varip, hemen klavyemi emniyete aldim.

Saglikli yasam icin, Besin kontrolü yapip, bol hareket yeterli oldugunu düsünenlerdenim.

Zira Plansiz Diätlerden gelen istahtan sonra, yeniden Kilonuzu alma riskiniz cok.
Sadece bu Kilolarin, nereye baglandigi mühim.
Bu kalorileri eritme cabalarina bir göz atin.
ReaL Diet Tube de neymiş?
dedikten sonra, bilingilenmek adına ben de google amcaya gittim @Insanlikarayan . Senin eklediğin resimlerle karşılaşınca da, buraya nasıl bir diyet olduğunu eklemekten vaz geçtim
Eski 15.05.2014, 15:32   #6
Insanlikarayan
Müdavim

Bulundugum yerde, bir ATA sözü var.

Was der Bauer nicht kennt, frist er nicht!.
Köylü tanimadigi seyi yemez!.

Böyle Mideye bir Hortum salmakla, bir seyin degisebilecegini zannetmiyorum.
Cünkü Midede, sadece Besinler sivilastirilip, Bagirsak sisteminden Vücuda veriliyor.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.05.2014, 21:18   #7
sarıleylak
Üye

Ben de sizin yorumlarınızdan sonra araştırmaya başladım detaylı olarak. Öncelikle hortum diye düşündüğünüz şey, erken doğan bebekleri de beslemek için kullandıklarının aynısı. Sanıyorum ön yargılarımız dışında, gerçekten zararlı olsa bebeklere uygulamazlardı?

Burada bence asıl üzerinde durulması gereken nokta bu zayıflama işinin nasıl yürüdüğü. Hani eğer açlıktan kilo veriyorsak ve bunun bilimsel bir açıklaması yoksa, o zaman gerçekten mantıklı değil ama benim okuduğum kadarıyla asıl olay vücudun günün her dakikası beslenme modunda kalmasıymış. Sanıyorum damla damla sürekli besliyorlar.

Tabii gönül isterdi ki boğazımızı tutup, spor yaparak verebilelim bu kiloları ama ben bunu yapamadığım için şu an bu noktadayım zaten. Kilo problemi olmayanlar için bunu söylemesi ne yazık ki çok kolay ama senelerce bu kilolarla yaşayan biri inanın ameliyat olmayı bile göze alabiliyor ki o noktaya gelmemeye çalışıyorum zaten.

Benim asıl çekindiğim kilo verdikten sonraki sürecin nasıl işlediği. Bu kadar para verdikten sonra geri almak istemem. Avrupa'da diyetisyen desteği filan sağlıyorlar ama Türkiye'deki durumu öğrenmek lazım. Daha karar vermeden gidip randevu almak istemiyorum, acaba telefon açsam telefonda bilgi verirler mi?

Eski 02.06.2014, 12:03   #8
moonrose
Üye

Merhabalar sarıleylak. Ben de bu yöntemi duydum. çok heveslendim çünkü obezlik insanı her yolu denemeye iten birşeyken sağlıklı ve güvenilir yol bulmak çok önemli. Benim çocukluk arkadaşım amerikada yaşıyor ve orada yaptırdı. obeziteden dolayı çocuk sahibi olamıyordu ve şu an 2 yaşında oğlu var. Ben sonda ne ya midem bulandı düşününce diye dolaşırken o beni ikna etme çabasına girdi. Çok düşünmüş o da yaptırmadan evvel. ama çocuk hasretiyle zararlıysa da atın ölümü arpadan olsun diyerek girmişti bu işe. Sonra hayatımda yaptığım en büyük hata bu yöntemi denememek olurdu heralde falan diye dönüş yaptı bana. benim tek kaygım ok amerikada çok başarılı yaptırdı arkadaşım da burası türkiye. getiren ekip kimdir nedir güvenilir ve işini bilen insanlar mı? Türkiye'de kaç yerde yapılıyor? ben bunları merak ediyorum. Ben de kilo sorunu olmayan ve böyle olaylara forumlarda rahatlıkla aman saçmalık diyen insan olmayı çok isterdim
Eski 02.06.2014, 12:33   #9
Pazar_tesi
Üye

En sağlıklısı diyetisyene başvurun kaldı ki bu tür uygulamalardan sonra kilo alma riski oldukça fazla.
Her bünyenin ayrı tepki verdiğini göz önünde tutarsak fayda gören var mı sorusuna verilen cevap yetersiz.
Eski 05.06.2014, 15:17   #10
sarıleylak
Üye

Merhaba @Pazar_tesi en iyisi diyetisyene başvurun demişsin ya. zaten bu yöntemi de diyetisyenler uyguluyormuş. sonrasında da diyetisyen desteği ile devam ediyor. Aslında kiloyu hızlı verip motivasyhon aşamasını sonra ile halledip devamında normal diyetisyen mantığı gidiyor. merdiven altı yapılan bir şey değil ki bunlar da doktor

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
belki, beslenme, değil, sayılabilir, yemek, şekli

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler