Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Spor Dünyası > Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 26.04.2018, 23:46   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Beşiktaş; Fenerbahçe ile Yapacağı Kupa Maçına Çıkmama Kararı Aldı

Beşiktaş; Fenerbahçe ile Yapacağı Kupa Maçına Çıkmama Kararı Aldı

Beşiktaş Futbol Kulübü, Ziraat Türkiye Kupası rövanş mücadelesinde çıkan olaylar sonrası tatil edilen Fenerbahçe derbisine çıkmama kararı aldı.

Siyah beyazlı kulüp resmi internet sitesinde şu mesajı paylaştı:

"Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play’ (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır."

"Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz."

"Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur."

"115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız."

"Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir."

"Kamuoyuna saygılarımızla,"
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.04.2018, 23:49   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Beşiktaş; Fenerbahçe ile Yapacağı Kupa Maçına Çıkmama Kararı Aldı

Beşiktaş çok güzel ve yerinde bir karar almış.

Protestonun en güzeli...
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.04.2018, 00:05   #3
Kartal
Müdavim

Standart Cevap: Beşiktaş; Fenerbahçe ile Yapacağı Kupa Maçına Çıkmama Kararı Aldı

Daha önceden benim bu forumda yazım var, bu iktidar yönetimde olduğu sürece sportif değerlendirmeler yapmayacağıma dair.
Yine olaya sportif açıdan değil, siyasi açıdan değerlendireceğim. Maç yarım kalmış, olaylar var, hiçbirşey net değil, bay her moku çokbilen çıkmış, örgüt, kumpastan bahsediyor. ! Seçim yakın olmasa değerlendirmesinin daha değişik olacağını, hatta hiç karışmayacağına eminim, hesap edemediği bu tepkiydi, ters tepti.
Bırakacaktı iş kendi mecrasında çözülsün ama hesaplar ince.
Neyse, artık herkes hesabını iyi yapacak.
Kindar;
Şimdi bu tepki altında kalmayacaktır, ama stadı alacak, ama banka borçlarını erken isteyecek, birşeyler yapacaktır, yapmazsa uyku uyuyamaz.
Ne yaparsa yapsın, bizleri birleştirmeyi başardı, herkes kartalyuvalarına akın etti, süt kupası zararlarını karşılamak için şimdiden karşılanmış bile.
KAYNAK
Ben olayı siyasi değerlendirdim, sportif olarak, yazacak birşeyim yok, ortada sporla ilgili birşey yok bana göre,tüm gerçek sporseverler benim canım, ciğerim kardeşimdir.
Eski 27.04.2018, 01:07   #4
ReaL
Deniz Sevengillerden

Siyasi konuya değinmeyeceğim, değinmem de, zira malum, herşey biliniyor.

Buna benzer birçok örnekler yaşadık. A takımı, B takımı farketmez. Her ne kadar bir takımı tutuyorsak, gönül vermişsek de objektif olmak gerek.

Mesela Bülent Korkmaz çok iyi bir insan olmasına rağmen, sahadaki agresifliğini hiç onaylamaz, kızardım.

Trabzon'daki olaylı maç hala hafızlarda...

Bu son kupa maçında, Beşiktaşlı futbolcu kafasına gelen cisimler nedeniyle rahat rahat korner kullanamıyor yahu. Olacak şey mi?

İşte bu gibi kararlar geleceğe de ışık tutuyor, emsal teşkil ediyor. Hala 3.Dünya ülkesiyiz vesselam...

2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aldı, beşiktaş, çıkmama, fenerbahçe, kararı, kupa, maçına, yapacağı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler