Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.04.2021, 21:28   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Ayasofya Cami Eski İmamı Mehmet Boynukalın Alkol Yasağına Karşı Çıkanlara B

Ayasofya Cami Eski İmamı Mehmet Boynukalın Alkol Yasağına Karşı Çıkanlara Bu Sözlerle Hakaret Etti

Ayasofya Cami eski imamı Mehmet Boynukalın tam kapanma sürecinde alınan alkol yasaklarına ilişkin toplumun sinir uçlarıyla oynayacak bir paylaşımda bulundu.

Gündeme ilişkin yaptığı paylaşımlarla AKP'li vekillerle de sık sık karşı karşıya gelen Ayasofya Cami eski imamı Mehmet Boynukalın, tam kapanmada alkol yasaklarıyla ilgili skandal bir paylaşımda bulundu. Alkol yasağının yerinde bir karar olduğunu ifade eden Boynukalın, paylaşımında Ziya Paşa'nın sözünü kullandı. Boynukalın şunları yazdı:

"Kapanma günlerinde alkol satışı yasağı birilerini rahatsız etmiş... iyi de olmuş. Ne güzel demiş şairimiz: Erbabı kemali çekemez nakıs olanlar, rencide olur didei huffaş ziyadan."

BOYNUKALIN NE DEMEK İSTEDİ

Boynukalın'ın Ziya Paşa'dan alıntıladığı "Erbabı kemali çekemez nakıs olanlar, rencide olur didei huffaş ziyadan." ifadelerinin Türkçesi şöyle: Nakıs olanlar kemal sahiplerini çekemez, çünkü yarasanın gözü ışıktan rahatsız olur.

AKP’Lİ İSİMLER TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Mehmet Boynukalın’ın kadın cinayetlerine ilişkin açıklamalarının ardından başlayan tartışmaya AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin de dahil olmuştu.

Boynukalın, “Kadının erkeğe düşman edilmeye çalışıldığını” savunmuştu.

Zengin ise “Bu açıklamalar siyasetin yükünü arttırıyor. Siyaset çok ağır bir iş. O yüzden bence herkes kendi işini yapmalı diye düşünüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da Boynukalın'a tepki göstermişti. Turan, ''Sn. Mehmet Boynukalın Ayasofya'nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil, kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim'' demişti.

Görevden alınan Boynukalın, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı:"Asıl mesleğim üniversite öğretim üyeliği olmasına rağmen, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talebi ve Marmara Üniversitesi'nin uygun görmesiyle Ayasofya-i Kebir'deki şerefli makama görevlendirme ile geldim. İki gün önce, akademik/ilmi çalışmalarıma daha fazla vakit ayırabilmek için Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'ndeki baş imam hatiplik görevimden affımı ve görevlendirmemin sona ermesini istedim. Aldığım kararın bir diğer sebebi ise milli iradeye karşı pervasızca yayınlanan malum bildiriyle ilgili yorumlarda yalan yanlış kıyaslamalara gidilerek, 'Ayasofya İmamı konuşuyor da biz niye konuşmayalım' gibi hezeyanlara meydan vermemektir."

Kaynak

Eski 27.04.2021, 21:33   #2
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Ayasofya Cami Eski İmamı Mehmet Boynukalın Alkol Yasağına Karşı Çıka

Özgür Demirtaş'tan Boynukalın'a Sert Tepki: "Gerici, çağ dışı, utanılası diyoruz!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma olacağını açıklaması üzerine o tarihlerde "alkol satışı"nın da yasaklanacağı gündeme geldi. Ayasofya Cami eski imamı Mehmet Boynukalın tam kapanma sürecinde alınan alkol yasaklarına ilişkin "iyi olmuş" dedi ünlü ekonomist Özgür Demirtaş'tan sert tepki geldi.

Ekonomist Özgür Demirtaş, "İsteyen istediğini yer, içer, giyer ve inanır" diyerek tepkide bulunurken, bu saydıklarından herhangi birine karşı çıkacaklara da "Gerici, Çağ dışı, Utanılası diyoruz!" ifadelerini kullandı.

Ayasofya Cami eski imamı Mehmet Boynukalın içki yasağına ilişkin, "Kapanma günlerinde alkol satışı yasağı birilerini rahatsız etmiş... iyi de olmuş. Ne güzel demiş şairimiz: Erbabı kemali çekemez nakıs olanlar, rencide olur didei huffaş ziyadan." diyerek içki satışlarının durdurulmasına sevinirken büyük tepkiyle karşılaştı.

Sosyal medya hesabından eleştiride bulunan Özgür Demirtaş şu ifadeleri kullandı:

"İsteyen istediğini YER, YEMEZ İsteyen istediğini İÇER, İÇMEZ İsteyen istediğini GİYER, GİYMEZ İsteyen istediğine İNANIR, İNANMAZ

Yukarıdaki maddelerden herhangi birine karışana: ister SAĞCI, ister SOLCU, İster MÜSLÜMAN, İster HRİSTİYAN olsun"

Kaynak
Eski 28.04.2021, 02:45   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Ayasofya Cami Eski İmamı Mehmet Boynukalın Alkol Yasağına Karşı Çıka

Alıntı:
İki gün önce, akademik/ilmi çalışmalarıma daha fazla vakit ayırabilmek için Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'ndeki baş imam hatiplik görevimden affımı ve görevlendirmemin sona ermesini istedim.

Ha S****r, Falina bakildi!.

Gezi olaylarinda Bira Siseleri yalani icin, oralara Dikkatlice bakildigi icin, Magduriyetinden Mindar edemediginden biraktim deyip bir sefer dogruyu söylemis olsaydin bari!.

Camilere VIP´yi getirmekle Bütün Soysuzlugunuzu kapali perdeler ardindanmi gerceklestireceginizi zannettiniz?.

O Yirtilan Perdelere Istanbulun Bütün Iplikleri yetmez!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2021, 12:09   #4
melisozdag
Yasaklı Üye

İnsanların alkol içmesi içmemesi namaz kılması kılmaması neden herkesi bu kadar çok alakadar ediyor ben anlamış değilim. Özgürlükçü bir dinimiz yokmuydu bizim inanan saygı inanmayana saygı diye.
5 Üyemiz melisozdag'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2021, 12:11   #5
Rosebud
Müdavim

Ben de sana hakaret edeyim o zaman neden içmiyorsun diye, hakikaten neden içmiyorsun!!!

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.2021, 10:09   #6
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Sevgili @Rosebud bırak içmesin de o ağzıyla kirletmediği temiz bir şey kalsın...

Akademik ve İlmi çalışmalarına zaman ayırmak için istifa etmiş (güneydeki uzvum bi' dur gülme, yazamıyorum). Çıkara çıkara bunu çıkartmış demek ilmi olarak.

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.2021, 12:47   #7
Rosebud
Müdavim

O suratındaki eziklikle çirkin düşüncelerini kapatacağını sanıyor bunlar, yahu dikkat ettim de bunların hepsinin suratında aynı ifade, hayır millet acısın diye herhalde o zavallı görüntüye bürünüyorlar, yani daha baştan ben mağdurum ifadesi.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.2021, 13:26   #8
Banemin
» » » Çapulcu « « «

@Rosebud bense aksine düşünüyorum.

Bencesi;
bunların gerçek yüzü bu ve hepsi ezik. Kendilerini sadece ait oldukları zümre içinde bir şekilde ifade edebildiklerini sanıyorlar (-ki bu tamamen yanılsama çünkü orada da en tepedeki ne derse harfiyen uymak zorundalar) ve toplum içinde kabul görmediklerini içten içe bildikleri içinde hepsinin suratında bu ifade var.

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.2021, 13:35   #9
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Sevgili @Rosebud bırak içmesin de o ağzıyla kirletmediği temiz bir şey kalsın...

Akademik ve İlmi çalışmalarına zaman ayırmak için istifa etmiş (güneydeki uzvum bi' dur gülme, yazamıyorum). Çıkara çıkara bunu çıkartmış demek ilmi olarak.
Ah... başka yerde aramışım buradaymış

Eski 30.04.2021, 01:00   #10
OkyanusunKalbi
WoodStock

Devrik Ayasofya imamı ters köşe oldu, tweetini apar topar sildi!

Ayasofya Cami eski imamı Mehmet Boynukalın tam kapanma sürecinde alınan alkol yasaklarına ilişkin bir paylaşımda bulundu. Paylaşımının sirozdan ölen Ziya Paşa'ya ait olduğunu öğrenince apar topar paylaşımını kaldırdı.

GERÇEK GÜNDEM - Ayasofya Cami eski imamı Mehmet Boynukalın tam kapanma sürecinde alınan alkol yasaklarına ilişkin bir paylaşımda bulundu. Paylaşımının sirozdan ölen Ziya Paşa'ya ait olduğunu öğrenince apar topar paylaşımını kaldırdı.

Alkol yasağının yerinde bir karar olduğunu ifade eden Boynukalın, paylaşımında Ziya Paşa'nın sözünü kullandı.

Boynukalın şunları yazdı:
"Kapanma günlerinde alkol satışı yasağı birilerini rahatsız etmiş... iyi de olmuş. Ne güzel demiş şairimiz:

Erbabı kemali çekemez nakıs olanlar, rencide olur didei huffaş ziyadan."

ZİYA PAŞA SİROZDAN ÖLDÜ

Seyit Tosun isimli bir sosyal medya kullanıcısı, Boynukalın'ın tweetini alıntılayarak şunları yazdı:

"Yalnız bu şiirin sahibi Ziya Paşa sirozdan öldü hoca efendi.

Çok da güzel içermiş. Kendisinin şöyle bir dizesi de bulunmaktadır:

"İç bade, güzel sev var ise akl u şu’ûrun, Dünya var imiş ya ki yoğ olmuş ne umûrun..."

(Bade: Şarap/İçki)"

Bu paylaşımın ardından kendi paylaşımını silen devrik imam, Seyit Tosun isimli kullanıcıyı da engelledi.

Kaynak

5 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alkol, ayasofya, boynukalın, cami, çıkanlara, eski, imamı, karşı, mehmet, yasağına, İmamı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)