Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Teknoloji Haberleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 29.01.2016, 17:38   #21
Kartal
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Windows 10 İşlemci Desteğini Yeniledi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Benim okuduklarıma göre bu işi serviste de halledemezler. Heleki bir de harddiski değiştirmişsen zaten garantisi geçmez. Şu anda hallolacak bir sorun olsa zaten sen kendin hallederdin.

Hala sorunu halledemeyenler anakart üreticisinden yeni bir BIOS ya da SSD kart üreticisinden yeni bir firmware bekliyor.

Bu arada BIOS' dan UEFİ ve EFİ ayarlarını değiştirerek sorunu çözenler de var.

Harddisk kendi içerisinden gelmiyor, harici olarak alıyoruz. İkisinin garantileri ayrı ayrı, anakartın 3 yıl, SSD nin 5 yıl garantileri var.
3 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.01.2016, 17:43   #22
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
M2 ssd ile beraber normal ssd birlikte kullanılmaz bunu biliyorsunuzdur umarım. Sadece bir konnektor kullanılabilir diğeri devre dışı kalıyor. (M2,veya Sata Express yada Normal SSD farketmiyor) Gerçi @Kartal abi başka ssd takmadığını belirtmiş ama önbilgi olsun

P.S neden öyle yapmışlar onuda anlamış değilim. Gerçi benim anakarta özel durumda olabilir bilemem (Gigabyte GA H97 D3H)

SerseriGezgin bu videoyu boş bir zamanında izleyip bana daha net bilgi verebilirsin, benim anladığım bu anakartta kullanılabiliyor gibi
yinede yanlış anlamış olabilirim.
Gerçi şu ana için başka SSD kullanmıyorum ama alırsam ileride, ileride aynısının PCI exprese talılanından alırım sadece bir aparat ile boş slota takılabiliyor.

www.youtube.com/watch?v=kP7WNiyvJa4
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.01.2016, 20:27   #23
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Chipset farklıymış dikkat etmemişim. Neyse H97/Z97 chipsetlerde geçerli bir durum o zaman.
Eski 29.01.2016, 22:59   #24
Kartal
Müdavim

Bugün Asus Türkiye desteği aradım anakart kısmından bir bey ile görüştüm, oda içeriden başkaları ile görüştü, herhangi bir fikir veya bilgi veremediler, Samsung ile görüşmem gerekmiş.! Yarında onlar ile görüşürüm, büyük ihtimal onlarda anakart üreticisi görüşmemi önerecek.
Bilgisiz insanları oralara oturtursan vereceğin hizmette böyle olur.
Büyük ihtimal @Arito'nun dediği gibi BIOS ayarları ile ilgili çıkacak.
Neyse sonuç alamazsam Asus genel merkezine yazarım, nasıl olsa oğlum burada, ingilizce sorunum olmaz
Eski 29.01.2016, 23:23   #25
Kartal
Müdavim

Sevgili @Aristo nereden buldun bunu yahu, 28.01 tarihli.
Benim SSDbu oğlum yanımda değil, olsada teknik konuları bilmez, hangisini indireyim, benim anakart intel kontrolcu ve as medya kontrolcu var ama intel kontrolcuları öneriyorlar.
Şimdi senden bir rica 64 bit intel için hangi linki indireyim, as medyada yedek olursa iyi olur.
yalnız 12.01 olanını indirip kurmuştum bu belki yama olabilir.
bulunsun.
2 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.01.2016, 23:49   #26
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Abi, linke tıklatınca bu sayfaya geliyorsun:

Recommended AHCI/RAID and NVMe Drivers

Burda anakartına hangisi uyuyorsa onu indirip deneyeceksin.

ASMedia sürücüsü de var.

O olmazsa İntel' linkini indirip deneyeceksin artık...

Bu işi ASUS ya da Samsung' da yeni bir sürücü ile çözer ama o sürücü ne zaman gelir bilinmez.

Ama PC manyakları (!) kendileri deneye deneye uygun sürücüler bulmuşlar.
İstersen sen bir ASUS sayfasında yeni sürücülere bak belki gelmiştir. Hatta Samsung sayfasına da bak. Kullandığından daha yeni bir sürücü yoksa linktekilerden ASMedia ile başla. Olmazsa İntel ile dene.

Bu arada senin SSD M.2 kartın benim İntel SATA 2.5 SSD' den 3 kat hızlı. Kıskançlıktan çatlayacağım Senin SSD kartından bir aya ya da en geç 2 ay sonra ben de alacağım. Almazsam çatlarım...

Ve tam deneme yanılmalık bir oyun bu...
Hız felaket, 2200 okuma 900 yazma. Tıklıyorum gözümü açıp kapayana kadar açılıyor, tıklıyorum kapanması daha kısa, kısa bile değil hemen
Bir PCI expres aparatı ile de kullanabiliyorsun. 512 GB olanı daha hızlı..
Raide falan gerek yok
hele raid yapılsa, eyvah ki ne eyvah..
İnşallah, imkanın varsa tavsiye ederi, inan ben bugüne kadar pc kullanmamışım harika zevkli ama sistem tam oturmadı, programlarımı yüklüyemiyorum.

Şimdi Win7 yükleme hoşgeldin ekranındayken F6 ya basıp, usb bellekteki sürücüyü yüklüyorum herhalde.

Samsung kendi sürücüsü burada hep aynı sürücü, zaten tek var.
Eski 30.01.2016, 00:21   #27
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Sitedeki sürücülere baktım başta modlu sürücü sandım. WHQL ibaresini görünce evet çoğu sertifikalı sürücü denemeye değer. Ama WHQL ibaresi olmayan sürücü varsa dikkat et @Kartal abi.. garantiyi yakma aman diyeyim.

@Aristo M2.SSD'ler evet normal ssd lerden 3 kat daha hızlı ama hız olayı sadece erişim bazında hızlı erişim süreleri çok kısa. Kendim denedim ondan biliyorum. Yinede fazla bir olayı yok.

DirectX 12, Windows 10 için tam olarak gelsin. İşte o zaman göreceğiz zira darboğaz denilen donanım kısıtlamaları tarihe karışacak. Asıl olay bu. Ha bu fosta olabilir gerçekte olabilir. Microsoft öyle diyor onların yalancısıyım.
Eski 30.01.2016, 00:27   #28
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Sanırım SSD kart sürücü yüklemesini kurulumun en başlarında kurulumu nereye yapacağın (C alternatifi, harddiski bölme ve D, E... vd yaratma alternanatiflerinin) açıldığı pencerede yapacaksın. Ordada sürücü yükleme alternatifninin de olması lazım. Ordan sürücüyü yüklediğin zaman eğer doğru sürücü ise, sürücü yüklenir ve Windows SSD karta yüklenir.

Bu arada ben kararımı verdim zaten. En geç 2 aya kadar senin SSD karttan ben de alacağım.
O ekranda SSD hiç gözükmüyor, tüm diskleri çıkartıp sadece SSD yi bırakıyorum, bıos ekranında SSD gözüküyor, Win7 yi yüklemeye kalkınca lisans anşlaşmasını kabul et dafalan ekranı geçiyor, sonra çerçeve bomboş kimseler yok, senin verdiğin linki biraz inceledim karmakarışık geldi, sürücüler eski vazgeçtim, şimdilik böyle idare edeyim.
SSD için imkanın varasa 512 al. onun 1500x2500 okuma yazması var, ben alacağım yerde yoktu 2 hafta beklersen olur dediler 256 sını aldım, bu bile felaket hızlı, hele oyunlarda loading falan kısımlarını unut
ben oynamıyorum tabi çocuk oynuyor.
Eski 30.01.2016, 00:33   #29
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Sanırım SSD kart sürücü yüklemesini kurulumun en başlarında kurulumu nereye yapacağın (C alternatifi, harddiski bölme ve D, E... vd yaratma alternanatiflerinin) açıldığı pencerede yapacaksın. Ordada sürücü yükleme alternatifninin de olması lazım. Ordan sürücüyü yüklediğin zaman eğer doğru sürücü ise, sürücü yüklenir ve Windows SSD karta yüklenir.

Bu arada ben kararımı verdim zaten. En geç 2 aya kadar senin SSD karttan ben de alacağım.

...

Bunu ise meraktan soruyorum:

Abi bir de bu SSD kartların da bir adapörü olması lazım değil mi?
Eğer bir adaptör olsa, senim şu an kullandığın 3,5' luk harddiskteki Windowsu, HDD Clone gibi bir programla SSD karta aktarıp, sonra 3,5 luk HDD' yi çıkarıp SSD kartı takarak Windows 10 kullanamaz mısın?
Benim anakartta ayrı yuva yapmışlar, z170 asus anakartlarda böyle, x99 larda da var biraz değişik, olmayanlar için adaptörlü olanlar var ama bu marka model değil.

Windows 10 kurmakta sıkıntım yok, sıkıntım orjinal Windows7 mi kurup üzerine windosn10u lisanslamak
Eski 30.01.2016, 00:51   #30
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Sitedeki sürücülere baktım başta modlu sürücü sandım. WHQL ibaresini görünce evet çoğu sertifikalı sürücü denemeye değer. Ama WHQL ibaresi olmayan sürücü varsa dikkat et @Kartal abi.. garantiyi yakma aman diyeyim.

@Aristo M2.SSD'ler evet normal ssd lerden 3 kat daha hızlı ama hız olayı sadece erişim bazında hızlı erişim süreleri çok kısa. Kendim denedim ondan biliyorum. Yinede fazla bir olayı yok.

DirectX 12, Windows 10 için tam olarak gelsin. İşte o zaman göreceğiz zira darboğaz denilen donanım kısıtlamaları tarihe karışacak. Asıl olay bu. Ha bu fosta olabilir gerçekte olabilir. Microsoft öyle diyor onların yalancısıyım.
Değerli dostum sen bu işi bilen adamsın nasıl hız farkı yok diyebilirsin? Mekanik diskin belli bir hyazma hızı vardır, darboğaz aşılsa bu diskler hızlanacakmı?
Bir harddisk ile bir SSD aynı hızda rardan çıkarma veya rarlama yapabilirmi?
Harddisk ile SSD nin kopyalaması aynı olabilirmi? Dırectx 12 hızı ile diğer donanımlar artarsa ssd buna bağlı olarak oda artacak.
Ben Photosop ve after effects kullanıyorum, ne kadar eklenti yüklersem yükleyeyim program eskiye nazaran 4 kata yakın hızlı açılıyor, bunun dırectx ile alakası yok, harddisk ile alakası var.
Fotoğraf albümümü açtığımda eskiden dakikalaraca beklerken şimdi hemen açılıyorlar, tabi bunda işlemci ile beraber SSD nin okuma hızıda önemli.
Burada Ram, işlemci, SDD darboğaz yapan yok. Ama harddiskimdeki fotoğrafları bu kadar seri açamıyorum çok fark ediyor.
Yapma böyle, Dırectx hız getirirse hepsine gelecek

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
desteği, desteğini, düzenleniyor, işlemci, windows, yeniden, yeniledi, İşlemci

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)