Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Alemi Gel kuçu kuçu...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 16.06.2021, 19:41   #861
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Senin oradaki anne kediler çok duyarlı olmalı okyanus:/

Burada ise tam tersi bir durum yaşıyorum.

Mesela sarman bir anne kedimiz var burada geçen sene iki yavrusunu sansar boğmuştu bu da birşey yapmamıştı gerçi arkasından yine ağladıydı bir süre ama..

Bu sene tekrar doğurdu bu komşunun kazan dairesine iki tane yavru.. büyütmesine büyütmeyi başardı ama yavrulardan biri yine boğulmuş halde bulundu diğeri ise kayıp..

Daha dur bununla bitmedi bu da son örnek daha dünden beri aklımda.

4 yavrusu olup biri ölen ve üç yavrusuyla yaşayan beji anne kediden bahsetmiştim burada. hah işte o üç yavrusundan biri dünden beri kayıp. Ya birileri aldı yavruyu yada gerisini düşünemiyorum.

Bizim beji mi? hiç umrunda değil. iki yavrusuna bakmaya devam ediyor bugün onlara ilan açtım artık sahiplendirmeye çalışayım diyorum.

Bu video https://streamable.com/hcy8tz

Bu da ilan sayfası https://kirikkuyruk.com/ilan/iki-kardes-icin-ev/

Olur da etrafınızda sahiplenmek isteyen bize yakın olan yerdeyse belki şansları olur.
Eski 16.06.2021, 20:04   #862
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Senin oradaki anne kediler çok duyarlı olmalı okyanus:/

Burada ise tam tersi bir durum yaşıyorum.

Mesela sarman bir anne kedimiz var burada geçen sene iki yavrusunu sansar boğmuştu bu da birşey yapmamıştı gerçi arkasından yine ağladıydı bir süre ama..

Bu sene tekrar doğurdu bu komşunun kazan dairesine iki tane yavru.. büyütmesine büyütmeyi başardı ama yavrulardan biri yine boğulmuş halde bulundu diğeri ise kayıp..

Daha dur bununla bitmedi bu da son örnek daha dünden beri aklımda.

4 yavrusu olup biri ölen ve üç yavrusuyla yaşayan beji anne kediden bahsetmiştim burada. hah işte o üç yavrusundan biri dünden beri kayıp. Ya birileri aldı yavruyu yada gerisini düşünemiyorum.

Bizim beji mi? hiç umrunda değil. iki yavrusuna bakmaya devam ediyor bugün onlara ilan açtım artık sahiplendirmeye çalışayım diyorum.

Bu video https://streamable.com/hcy8tz

Bu da ilan sayfası https://kirikkuyruk.com/ilan/iki-kardes-icin-ev/

Olur da etrafınızda sahiplenmek isteyen bize yakın olan yerdeyse belki şansları olur.

Anne kedimiz çok anaç, çok insancıl kedidir.

Biz ilk baştan evin bodrumuna götürüp orada doğurtacaktık onu ama taşıma çantasına girmedi, kucağıma aldım arabanın kapısına bi asıldı sokamadık arabaya kediyi, sokakta bırakmak zorunda kaldık. Bir yerlerde doğurmuş ama bize kedilerini hiç göstermedi. Dükkana geliyordu, mamasını yiyip yine kedilerinin yanına gidiyordu. Peşine takılmıştık, başka kedilerin yanına götürdü bizi. Öyle çakal öyle akıllı bir kedi ki. Ya sanki kedi değil insan, herşeyi anlıyor. Sonra bize güvenince herhalde, kedileri teker teker ağzında taşıyıp dükkana getirdi de biz de onları dükkanda bıraktık, dışarda birisi boğar öldürür diye korktuk, o yüzden belki yavrularına çok düşkün oldu. Elimize aldığımızda bile ''bırak yavrumu'' der gibi miyavlardı. Çok enteresan bir hayvan. Hiç böyle kedi görmemiştim, valla kendi kedilerim olmasa alıp sahiplenirdim, dükkanın kedisi oldu artık.

Ne yazık ki bazı kediler diğer yavrularına zarar gelmesin diye birini feda ediyor, hastalıklıysa da bulaşırsa diye öldürebiliyor da.. Sokakta biraz daha tehlike var onlar için annelik içgüdüsünü tam olarak yerine getiremeyebiliyorlar. Ama genel olarak hepsi emzirme ve kızgınlık dönemlerine kadar hep anaç oluyor. Biz şimdi kulaksızımızı kısırlaştırmayı düşünüyoruz. Balbiyi kısırlaştırdığımızda yavrularını dövmeye başlamıştı, hiç istememişti onları..):

Umarım sende bu kedilere yuva bulursun ne güzel tekirler olmuş.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.2021, 21:45   #863
Rosebud
Müdavim

Aslanlarda da öyle, bir belgeselde izlemiştim, yavrularından birisi çelimsiz, yaralı veya hastalıklıysa anne onu emzirmiyor doğaya ölüme bırakıyor.
Bir de biraz önce annem tv'de alt yazılarda okumuş Japon'un birisi sokaktaki yavru kedileri toplayıp yiyormuş, ne manyaklar var yahu, çok kötü oldum duyunca.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.06.2021, 23:18   #864
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

@NaNaNe ablam

Kedinizin durumunu merak ettim varmı bir gelişme? Umarım iyidir. Pek ses etmediniz de bu konuda:/
Eski 29.06.2021, 23:36   #865
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
@NaNaNe ablam

Kedinizin durumunu merak ettim varmı bir gelişme? Umarım iyidir. Pek ses etmediniz de bu konuda:/

Benimde ne zamandır aklımdaydı, soracaktım.. Kötü bir haber alacağım diye çekindiğimden soramadım.

Umarım iyidir fıstık.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.06.2021, 02:05   #866
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
@NaNaNe ablam

Sağolasın @Heliosaga;
Hiç bir değişiklik yok , iyi değil daha kötüye doğru gidiyor,hala altını bağlıyorum zor yürüyor.
Yemek yiyor suyunu içiyor ama keyfi yok.
Onun üzüntüsünden canım hiç bir şey yapmak istemiyor.

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.06.2021, 02:07   #867
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Benimde ne zamandır aklımdaydı, soracaktım.. Kötü bir haber alacağım diye çekindiğimden soramadım.

Umarım iyidir fıstık.
Aynı canım iyileşmedi dahada kötü durumu son 2 gündür.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.06.2021, 02:11   #868
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Sağolasın @Heliosaga;
Hiç bir değişiklik yok , iyi değil daha kötüye doğru gidiyor,hala altını bağlıyorum zor yürüyor.
Yemek yiyor suyunu içiyor ama keyfi yok.
Onun üzüntüsünden canım hiç bir şey yapmak istemiyor.

Muhtemelen altında bez olduğu için stres yapıyordur. Mümkünse en azından uyuduğu yer gürültüden uzak bir odada olsun.

Sen elinden geleni yapıyorsun ablacım.
Eski 30.06.2021, 02:21   #869
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Aynı canım iyileşmedi dahada kötü durumu son 2 gündür.
Canım heliosaganın dediği şey bana da mantıklı geliyor. Kediler titizdir. Altı bağlı durunca, kendilerini temizlemediklerinde strese girerler, ondandır diye düşünüyorum bende..

Ah ne yapsak ki. bilmiyorum.

OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 30.06.2021, 02:29   #870
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Muhtemelen altında bez olduğu için stres yapıyordur. Mümkünse en azından uyuduğu yer gürültüden uzak bir odada olsun.

Sen elinden geleni yapıyorsun ablacım.
Sese karşı çok tepki veriyor korkuyor bu ara bana çok düşkün oldu hiç yanımdan ayrılmıyor yanımda yatıyor.

Daha çok yapabilsemde iyi olsa,
Vitaminlerini aksatmadan devam ediyorum maşallah yemeğinide yiyor yemese elimle yediriyorum.

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
acaba, beslediği, cevap, deneme, ekler, evinde, hayvanının, isteyen, köpüş, mavi, resmini, İsteyen

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)