Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Spor Dünyası > Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri > Fenerbahçe

Fenerbahçe Ne Mutlu Seni Sevene

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.07.2013, 23:00   #1
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Fenerbahçe Devler Ligi’ne Gidiyor!

Fenerbahçe Futbol AŞ Başkanı Aziz Yıldırım büyük bir müjde verdi...

Türkiye’nin AMK’dan öğrendiği müthiş haber dakikalar sonra F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım tarafından da doğrulandı.

Fenerbahçe, önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılabilecek.

Başkan Aziz Yıldırım bugün saat 14.20′de FBTV yayınına çıktı. Ekranda yalnızca Başkan Yıldırım’ı gören F.Bahçeliler bu duruma şaşırırken, müjdeli haber geldi. Türkiye’nin AMK’dan öğrendiği olayı Aziz Yıldırım da sarı-lacivertli camiaya duyurdu.

Aziz Yıldırım açıklamasını şu şekilde yaptı:

“Sevgili Fenerbahçeliler hepinize iyi günler diliyorum. Bugün Fenerbahçe adına önemli gelişmeler olmakta ve bunları sizlerle paylaşmak için bu programa katıldım. 2 yıldır süren bu şike ve teşvik sürecinde hepimiz çok üzüldük, üzülüyoruz da. Hak etmediğimiz şeyleri yaşadık, yaşıyoruz da. Dün futbolcularımızın açıklamalardı, taraftarlarımızın, kongre üyelerimizin, divan üyelerimizin bize olan desteklerinden dolayı hepsine, Fenerbahçe Camiasına kısaca teşekkür ediyorum. İçeride hainler de var ama bunlar zaman içerisinde temizlenecektir. Şunu bilin tüm Fenerbahçeliler: Fenerbahçe Futbol Takımı, bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde, yarın başlayacak olan kurayla beraber yoluna devam edecektir. Fenerbahçe Camiasına hayırlı olsun. Burada hem yabancı olan Martens Grubu avukatlarına, hem de bünyemizde olan yönetici arkadaşlarımız Tolga Bey, Abdullah Bey, Şekip Bey ve diğer avukatlarımıza da teşekkür ediyorum. Bu mücadele sonuna kadar devam edecek ve Fenerbahçe’nin haklı olduğunu da hem bütün Türkiye hem de Dünya görecektir. Hepinize hayırlı olsun diyorum, iyi günler diliyorum”

İŞTE YAŞANANLAR

Peki bu sürece nasıl gelindi? İlk olarak ilk teklif UEFA cephesinden geldi. Verdiği 2 yıllık men kararından geri adım atan UEFA, F.Bahçe ve Beşiktaş’a CAS’taki isteklerinden vazgeçmelerini teklif etti. UEFA’nın gönderdiği resmi yazıda, “CAS’taki tedbir isteğinizden vazgeçin, sizi ön elemelere alalım. Daha sonra 21 ve 23 Ağustos’ta davalar görülsün. 29 Ağustos’ta hızlı yargılamayla karar açıklansın. Taraflar buradan çıkacak karara koşulsuz şartsız uysun. Eğer suçsuz olduğunuz kabul edilirse, elenmediyseniz Avrupa kupalarına bulunduğunuz konumdan devam edersiniz. CAS sizi haklı bulmazsa cezanız önümüzdeki yıldan başlar” ifadelerine yer verildi.

UEFA’nın bu teklifini kabul eden F.Bahçe yeniden Şampiyonlar Ligi’ne katılabilecek.
Ancak CAS’tan olumsuz bir karar çıkması halinde F.Bahçe’nin cezası önümüzdeki sezon başlayacak.

Kaynak
2 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aziz, devler, fenerbahçe, gidiyor, ligi’ne, ligi’ne, yıldırım

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)