Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.10.2015, 14:04   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük'te Soruları Yanıtladı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük'te soruları yanıtladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün internet sitesi Ekşi Sözlük'te soruları yanıtladı. Sorular arasında Trabzonspor Başkanı'nın hakemleri alıkoyması, Anayasa'nın ilk dört maddesi, PKK'nin bir terör örgütü olup olmadığı da vardı; iş bulup eş bulamayanlar, işsiz olup GSS prim borcu olanların soruları da...

Kılıçdaroğlu, sorulara bizzat kendisinin yanıt verdiğini belirtmek için "Merhaba Ekşi Sözlük. Yine ben" yazılı bir kağıt tutarak çektirdiği fotoğrafı paylaştı.

CHP Lideri, kendisine gelen espirili sorulara 'gülümseten' yanıtlar verdi.

''ŞERO'YA TALİMAT VERDİK''

"Oyları korumak için gerekli tedbirlerinizi aldınız mı" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Evet lambaya 'püf' diyeceğiz. Şero'ya talimat verdik, ekibiyle beraber trafoları ve sandıkları koruyacak" dedi.

''EŞ BULMA KONUSUYLA ESRA EROL VE DAVUTOĞLU İLGİLENİYOR''

Bir yazarın, "Başkanım iş buluyoruz çok şükür ama kız bulamazsak size başvuralım mı" sorusuna ise Kılıçdaroğlu, "Biz emekliye ve işçiye kaynak bulmaya çalışıyoruz. Eş bulma konusuyla Esra Erol ve Ahmet Davutoğlu ilgileniyor" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, "Beşiktaş'ın bu seneki durumunu nasıl buluyorsunuz" sorusuna "Mario Gomez cha cha cha" karşılığını verdi.

TRABZONSPOR BAŞKANI...

Kılıçdaroğlu'na gelen güncel soru başlıklarından biri de Trabzonspor Başkanıydı.
"Sizin hükümetinizde bir spor kulübü başkanı insanları bir yerde rehin tutup, televizyonlara çıkıp tehditler saçıp elini kolunu sallayıp gezebilecek mi" sorusuna şu yanıtı verdi:
"Hayır gezemez. Bizim iktidarımızda kimse bize güvenerek başkalarının üzerinde baskı kuramaz"

ANAYASA'NIN İLK DÖRT MADDESİ DEĞİŞECEK Mİ?

Kılıçdaroğlu, bir Ekşi Sözlük yazarının "Öncelikle Anayasa'nın 2. ve 3. maddesi ile alakalı yaptığınız talihsiz onaylama hakkında bir cevap yazarsanız mutlu olurum. Asıl sormak istediğim soru ise, CHP olarak halkın çoğunluğuna güven vermediğiniz konusunda bir çalışma yapıyor musunuz? Muhafazakar insanların taleplerine veya korkularına doğru cevaplar vermediğinizi düşünüyor musunuz" sorusunu ise şöyle yanıtladı:
"Anayasa'nın ilk dört maddesi değişmez. Geçen yasama döneminde Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda zaten bunu söyledik. Daha önce defalarca grup toplantısında açıkladım. Söz konusu yayında Anayasa'da genel bir değişiklikten söz ediliyordu. Ben de ona hak veriyordum. YÖK'ün kaldırılması gibi, yargı bağımsızlığının sağlanması gibi. Darbe hukukunun değişmesi konusunda da yapılması gereken daha çok şey var ancak kesinlikle ilk dört maddenin değiştirilmesini onaylamam gibi bir şey söz konusu değildir. İkinci soruya gelirsek, hiç meraklanmayın 70 yaşındaki teyze de bize oy vermeye başladı ama şunu da unutmayın, bir toplumu bir seçim döneminde değiştirmek mümkün değil."

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ MÜ?

PKK bir terör örgütü müdür, sorusuna "Evet, PKK herhangi bir tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde bir terör örgütüdür" dedi.

"İŞSİZ EVLAT VERGİSİNİ KALDIRACAĞIZ"

CHP Lideri, özellikle işsiz gençleri ve ailelerini zor durumda bırakan Genel Sağlık Sigortası prim borçlarına ilişkin bir soru üzerine, "İşsiz evlat vergisini kaldıracağız, dünyanın hiçbir yerinde böyle mantıksız bir uygulama yok" yanıtını verdi.

TÜRKİYE'DEKİ SURİYELİLER...

Türkiye'deki Suriyelilerle ilgili sorunun nasıl çözüleceği sorusuna "Suriye sorununu çözmek için iki aşamalı bir planın devreye girmesi gerekiyor. Bunlardan biri Suriye'deki iç savaşın sona ermesi için Türkiye'nin de katkı vereceği bir sürecin başlaması. İki, iç savaş sonrası Suriye'nin yeniden imarı. Bunun için Avrupa Birliği'nin finans desteği sağlaması gerekiyor. Suriye'de iç barış sağlandıktan sonra Türkiye'deki göçmenlerin güvenli bir şekilde ülkelerine dönmelerini sağlayacağız" ifadelerini paylaştı.

ÜÇ AY SONRA YENİ SEÇİM...

Kemal Kılıçdaroğlu, sohbeti, "Sizinle Cumhuriyet Bayramında tekrar bir araya geldiğim için çok mutluyum. Umarım üç ay sonra tekrar karşınıza çıkmak zorunda kalmam " sözleriyle bitirdi.

"KİLİS BAŞKANINA SÖYLESENİZ DE,KIZI İSTESE" TALEBİNE: "KIZIN BABASININ TELEFONUNU VERİN BU İŞ HUZUR İÇİNDE ÇÖZÜLSÜN"

Ekşi Sözlük sohbetinde CHP Liderinden ricada bulunan da oldu.
"Merhaba Sayin Baskan, Gaziantep'te abimin yaninda calisan cok temiz sosyal demokrat bir cocuk ve Kilis'te bu çocuğun gönlünü kaptırdığı bir kız var. Ancak kızın babası bu birlikteliğe onay vermiyor ve hic bir gerekçe de göstermiyormuş. Kızın annesi de 'bizim bey sadece CHP Kilis İl Başkanının isteğini kırmaz' diyormuş. Ben bunu duyduğumda şaka yollu olarak 'Seyit, ben Kemal Başkana ulaşıp sorununu çözeceğim' demiştim. Son dönemde AKP Genel Başkanı'nın enteresan vaatleri de göz önüne alındığında nokta atışı yaparak bu gençleri sevindirmek için bir şeyler yapmanız mümkün müdür acaba?"

Bu soruya Kılıçdaroğlu'nun yanıtı kısa ve net oldu: "Kızın babasının telefonunu verin bu iş huzur içinde çözülsün."

"HADİ BİZE İLK AŞKINIZI ANLATIN" TALEBİNE: "BURADAN ANLATAMAM ANKARA'YA GELİN ANLATAYIM" YANITI

Ekşi Sözlük yazarlarından birinin "Siyaset çok sıktı, hadi bize ilk aşkınızı anlatın" talebine Kılıçdaroğlu'nun yanıtı şöyle oldu:
"İlk aşkım ortaokuldaydı şimdi burada nasıl anlatayım. Bir gün Ankara'ya gelirsen sana anlatırım ama aramızda kalsın şimdilik"

YARIN DA 'KÜÇÜK ENİŞTE BURADAYIM' DİYEBİLİR

Siyasi erk sahibi iktidar partisinin CHP'nin seçim vaadlerini kopyaladığını ileri süren bir yazara Kılıçdaroğlu, şu karşılığı verdi:
"Her şeyi kopyalamaya alışmışlar, arabayı kopyaladılar, logoyu kopyaladılar, seçim vaatlerini kopyaladılar. Yarın burada 'merhaba ben küçük enişte sorularınızı cevaplıyorum' diye karşınıza çıkarlarsa şaşırmayın."

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI NE OLACAK?

Kılıçdaroğlu'na gelen sorulardan biri de olası CHP iktidarında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın ne olacağı idi? "Daha önceki beyanlarınızda eğer başbakan olursanız Saray'ı ODTÜ'ye vereceğinizi açıklamıştınız. Bu beyanınız geçerli mi" sorusuna Kılaçdaroğlu şu yanıtı verdi:
"Saray'ı bazı ODTÜ'lüler bile istemiyor. Aralarında referandum yapıp karar vereceğiz. İstemezlerse verecek başka bir yer buluruz elbet."

Kaynak

Eski 30.10.2015, 23:21   #2
Efruz
Dost Nâzım

Standart Cevap: CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük'te Soruları Yanıtladı

Birkaç gün önce konuşuluyordu Kemal başkan ne zaman gelecek diye

Gelmiş, yine elinden geldiğince yanıtlamış soruları.

Keşke aynı özeni bütün liderler gösterse.

Sakın sen kuş vurma yavrum,
En engin bir kardeşlikte uçar kuşlar gökyüzünde.
Tüfekle oynama yavrum,
Şakacığı bile çirkin bir canlıyı öldürmenin.

Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 05.11.2015, 06:53   #3
Defective1907
Tam Üye

Standart Cevap: CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük'te Soruları Yanıtladı

ne kadar halktan bir adam...seviyorum bu adamı

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ekşi, kılıçdaroğlu, lideri, soruları, sözlükte, yanıtladı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)