Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Spor Dünyası > Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri > Galatasaray

Galatasaray Avrupa Fatihi Cimbombom

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 03.07.2009, 13:39   #11
insomniac
Gerçek Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Abdul Kader Keita Galatasaray'da..

Bu adamda istikrar sorunu var..

Bi maç muhteşem oynayıp, diğer maç hiçbişey yapmadığı oluyo.

Size rahatlıkla yattara 2 diyebilirim.

Neyse yinede hayırlı olsun.

Ayrıca fildişi sahilleri milli takımındada yedek oyuncu.

Lille de patlama yapıp lyona 16 milyona transfer olduktan sonra bekleneni veremediği için satıldığı söylenmekte. Lyonla beraber milan, liverpool gibi takımlarında almayı çok istediği bi oyuncuydu.

Ben o parayla galatasarayın en azından iyi bir stoper almasını isterdim..

Ligin katileti açısından, zaten gs nin hücumda sorun yok ki.

Defans çarşı durumda.
Eski 03.07.2009, 13:50   #12
khaine
Üye

Defans yine o kadar vasat değil ama forvetin gerçekten transfere ihtiyacı var tabi bu keita gibi oyuncu olmamalı ... Nese sezon açılsın yinede görücez ...
Yoksa bende sabahlıyormuyum senin aklında günlerce ...
Eski 05.07.2009, 00:18   #13
Yavuzhan
Gerçek Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi insomniac Mesajı göster
Bu adamda istikrar sorunu var..

Bi maç muhteşem oynayıp, diğer maç hiçbişey yapmadığı oluyo.

Size rahatlıkla yattara 2 diyebilirim.

Neyse yinede hayırlı olsun.

Ayrıca fildişi sahilleri milli takımındada yedek oyuncu.

Lille de patlama yapıp lyona 16 milyona transfer olduktan sonra bekleneni veremediği için satıldığı söylenmekte. Lyonla beraber milan, liverpool gibi takımlarında almayı çok istediği bi oyuncuydu.

Ben o parayla galatasarayın en azından iyi bir stoper almasını isterdim..

Ligin katileti açısından, zaten gs nin hücumda sorun yok ki.

Defans çarşı durumda.

Sana bir soru.....

Elinde Drogba, Salomon Kalou ve Bakari Kone ve KEita olsa kimleri ilk onbire kordun?

Keita'nın duygusal bir futbolcu olduğu söylenmekte.. Lyon taraftarının kendisini hiç desteklemediğinden şikayeti olmuş... Galatasaray taraftarının Lincoln'e gösterdiği desteğin 1/3 ünü Keita'ya göstermesi halinde bile bu futbolcunun ne kadar motive olabileceğini düşünün...

Birde Galatasaray'da eski futbolcuların gitmesiyle gruplaşma yaratacak kimsenin kalmaması da bu oyuncu için bir şans...

Hatırlayın SASA İLİÇ'in ilk iki maç ortaya koyduğu performansı ve Hasan ŞAŞ ile olan uyumunu... Sonra birden Hasan Şaş ın ona nasıl sırt çevirdiğini ve 2 sezonda ön libero gibi oynatmamıza ragmen 25 gol atan bir futbolcuyu nasıl bedavaya gönderdiğimizi...
Eski 05.07.2009, 13:08   #14
insomniac
Gerçek Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi yavuzhan Mesajı göster
Sana bir soru.....

Elinde Drogba, Salomon Kalou ve Bakari Kone ve KEita olsa kimleri ilk onbire kordun?

Keita'nın duygusal bir futbolcu olduğu söylenmekte.. Lyon taraftarının kendisini hiç desteklemediğinden şikayeti olmuş... Galatasaray taraftarının Lincoln'e gösterdiği desteğin 1/3 ünü Keita'ya göstermesi halinde bile bu futbolcunun ne kadar motive olabileceğini düşünün...

Birde Galatasaray'da eski futbolcuların gitmesiyle gruplaşma yaratacak kimsenin kalmaması da bu oyuncu için bir şans...

Hatırlayın SASA İLİÇ'in ilk iki maç ortaya koyduğu performansı ve Hasan ŞAŞ ile olan uyumunu... Sonra birden Hasan Şaş ın ona nasıl sırt çevirdiğini ve 2 sezonda ön libero gibi oynatmamıza ragmen 25 gol atan bir futbolcuyu nasıl bedavaya gönderdiğimizi...
Demek ki onlar kadar iyi bi oyuncu değil bunu kabullenmeniz güzel..

Yattara tarzı bi oyuncu demiştim, tekrarlıyorum.

Yetenek olarak bakarsak yattara kadar yetenekli olduğunu söyleyemem.

Altınıda çiziyim Trabzonsporlu değilim..

Yattaradada istikrar sorunu var. Taraftarların ona sevgiside ortada.

Bu sevgiyle alakalı olan bişey değil, tamamen mental ve fiziksel olan bişey.

Hadi onuda geçtim.

Bu adam 2 sene önce lyona 16 milyon avroya transfer olmuş bi oyuncu.

Neden bu adamı 7 milyona hemde 3 taksitle sattılar?

Alkol problemi olduğu için, gece hayatına meraklı bi oyuncu.

İstanbula gelince onun için daha kötü olabilir.
Eski 06.07.2009, 11:22   #15
Yavuzhan
Gerçek Üye

Yattara mı? Kıyas bile yapılamaz...

Sen hiç yattara'nın defanstan top çıkartıp kaleye kadar topu götürüp gol attığını attırdığını gördünmü?

Boş verin bunları.. Bir futbolcunun alındığı paradan daha aza satılması o futbolcunun kötü olduğu anlamına gelmez..

BUgün Lincoln kötü topçumu hayır! ama adam değil! Az paraya satılacak olması onun futbolculuğunu kötülemez.. Yada Alex'i bedava gönderse fenerbahçe alex kötü topçumu olacak yani?

Ordan burdan doldurma laflarla boşverin karalamayın topçuyu..

Bugün şu sorunu bu sorunu var diyen anlı şanlı basınımız transfer haberini önceden yapamamanın intikamını alıyor...
Eski 06.07.2009, 17:26   #16
insomniac
Gerçek Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi yavuzhan Mesajı göster
Yattara mı? Kıyas bile yapılamaz...

Sen hiç yattara'nın defanstan top çıkartıp kaleye kadar topu götürüp gol attığını attırdığını gördünmü?

Boş verin bunları.. Bir futbolcunun alındığı paradan daha aza satılması o futbolcunun kötü olduğu anlamına gelmez..

BUgün Lincoln kötü topçumu hayır! ama adam değil! Az paraya satılacak olması onun futbolculuğunu kötülemez.. Yada Alex'i bedava gönderse fenerbahçe alex kötü topçumu olacak yani?

Ordan burdan doldurma laflarla boşverin karalamayın topçuyu..

Bugün şu sorunu bu sorunu var diyen anlı şanlı basınımız transfer haberini önceden yapamamanın intikamını alıyor...
Tamam tamam kader keita bir numara.

Ben kulakdan dolma bilgilerle konuşmamıştım.

İdddaa oynadığım için fransa ligini çok iyi takip ederim. Bildiğim kadarıyla keitayı anlattım size.

Şimdi sen diyosun ki keita çok iyi oyuncu ve ucuza aldık. Eyvallah. Lyon niye sattı bi otur düşün..

Buraya yazıyorum adam so-run-lu. Gayri ciddi.

Alın tepe tepe kullanın.

O kadar iyi oyuncu ki, Lyon gibi bi klüpte o kadar salak ki size müthiş bi oyuncuyu hayır olsun diye yarı fiyatına satmış.

Helal olsun

**

Lincoln gibi, keita gibi yeri geliyo etoo gibi oyuncular ne kadar iyi olursa olsun elden çıkarılmaya calışır.

Alın size örnek. Samuel Etoo.!

Bakın Keita değil !

Barcelona resmen oyuncuyu istemediğini bildirdi.

Satılık.!

Parası yeten alır.

Ama yarı fiyatına değil ! Buda neyi gösterir? Kaliteyi..

**

Siz anca futboldan anlamayan birilerini kandırırsınız.

Benim fanatik cimbomlu bi tane kuzenim var ve dünya futbolunu yakından takip eder ve iyi bilir..

Sordum dedim nasıl oyuncu. Cevap bu: Abi zaten yeterince sorun var bide bunu aldılar başımıza. Bizim böyle adamlara ihtiyacımız yok bunlar takım ruhunun içine ediyolar resmen. Keita da cırt bakma 3-5 çalım attığına. dedi.

Her maç öyle çalım atabilicekmi bakalım.

Neyse cimbomlulara herşey tozpembe zaten

Tepe tepe kullanın..
Eski 06.07.2009, 17:30   #17
khaine
Üye

Bende Gs liyim ama Gs lilere herşey tozpembe genellemen yanlış sadece taraftar olumlu olduğunu ve takıma bişeyler katıcağını düşünüyor tabiki de kendi fikirlerince ... Doğru olan görüşe katılıyorum .. Keita ' nın bir faydası dokunmucak tam aksine o adamdan zarar edeceğiz ..!
Yoksa bende sabahlıyormuyum senin aklında günlerce ...
khaine'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 08.07.2009, 01:40   #18
Yavuzhan
Gerçek Üye

İnsomniac bir oyuncuyu iddaa proğramı dahilinde takip etmek ayrı bir şey gece hayatına düşkün alkol problemi var demek ayrı bir şey.. Berabermi kadeh tokuşturdunuz? Nerden biliyorsun gece hayatını?

Bende vakti zamanında iddaa olayı dahilinde çok maç izledim.. Hatta Hotbirt uydusunu taktırdım ki maçları izleyeyim diye.. Hiç bir maçta ooo bu gene akşamdan kalmış içkiyi fazla kaçırmış dendiğini duymadım...

Samuel Etoo yu örnek vermişsin..Bende sana bir örnek vereyim.. Michael Owen.. Real onun için 42.000.000 Avro verdi.. İlk yılında 16 gol attı. Geri kaça döndü? Futbolcuya ödenecek 4 yıllık ücretle birlikte 27.000.000 Dolara.. Michael Owen kalitesinden bir şey kaybettimi? Hayır..

Senin anlamadığın olay şu..

Galatasaray'ın Lyon'a 14 milyon Avro'ya malolan bir topçuyu 3 senede 7 milyon avro vererek almak için yaptığı anlaşma bir başarıdır.. Mehmet Topuz'a 6.500.000 avro ve bir futbolcu vermek başarısızlıktır.. Hakeza Özer Hurmacı için 4.250.000 Avro artı 2 topçu vermekte başarısızlıktır..

Siz kendi başarısızlıklarınızı tartışın..Bırakın Galatasarayın aldığı topçunun gece hayatını alkolünü.... Rapaiç'i hatırlarmısın? Şimdiki başkanınızla karşılıklı sigara içen futbolcunuzu?

Hala Türkiye'de bir çok takım taraftarınca sevilen saygı duyulan bir topçudur..
Eski 08.07.2009, 02:46   #19
Böcü Dayı
Uzman Üye

Lyon başkanı son sözü söylemiş zaten, 18 milyona aldık, 8,5 milyona sattık ama kendimi kâr ettim sayıyorum diye.
Eski 15.07.2009, 12:21   #20
Yavuzhan
Gerçek Üye

Keita söz verdi

Abdul Kader Keita, dün Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall antrenman sahasında düzenlenen törenle 3 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Galatasaray’ın son transfer bombası Abdul Kader Keita, dün Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall antrenman sahasında düzenlenen törenle 3 yıllık sözleşmeyi imzaladı. Gördüğü büyük ilgi karşısında hem şaşıran, hem de mutlu olan Fildişi Sahilli oyuncu, “Selamünaleyküm” diye başladığı konuşmasında, “Söz veriyorum. Aldığım paranın karşılığını verebilmek için elimden geleni yapacağım. Özel yaşantımla değil, sahadaki performansımla konuşulacağım” dedi. Ünlü futbolcu, daha sonra şunları söyledi:
“Sizin aranızda olmaktan dolayı çok mutluyum. Galatasaray’a gelmemde, takımlarına desteğini hiç esirgemeyen taraftarların da çok büyük katkısı oldu. Biz bir aileyiz, bu ailenin bir parçası olmak için elimden geleni yapmaya söz veriyorum. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Galatasaray çok büyük bir kulüp, belki Lyon’dan bile... Galatasaray’da oynamak hem benim, hem de ülkem için gurur kaynağı. Türkiye’de futbol oynayacak ilk Fildişi Sahilli futbolcuyum. Elimden geleni yaparak, bana duyulan ilgiyi ve sevgiyi karşılıksız bırakmamaya çalışacağım.”

Hepsi dedikodudan ibaret

Özel hayatıyla ilgili haberleri ‘dedikodu’ olarak nitelendiren Keita, “İnsanlar sizi tanımadıkları zaman dedikodu üretmeyi tercih ederler. Bence bir oyuncunun gerçek kalitesini gösteren, saha içinde yaptığı iştir. Özel hayatımla değil, sahada göstereceğim performansla konuşulacağımı düşünüyorum. İnançlı bir aileden gelen müslüman bir çocuğum. Lille’de oynadığım sürede böyle dedikodular hiç yapılmadı. Daha sonra Lyon gibi büyük bir kulübe gittiğimde bunlar ortaya atıldı. Öyle sanıyorum ki, bu dedikoduları ortaya atanların, bundan sağladıkları bir menfaat var. Yoksa neden bunu yapsınlar? Ben gerçek performansımı sahada göstereceğimi biliyorum” ifadesini kullandı.

Rijkaard büyük bir hoca

Abdul Kader Keita, Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Frank Rijkaard’ın çok büyük bir antrenör olduğunu ifade ederek, “Oyuncular ondan çok şey öğrenecekler. Günümüzde oyuncuların ihtiyacı olan şey, teknik direktörlerin oyuncuya gerektiği zaman gerekli güveni aşılayabilmesidir. Rijkaard bunu çok rahatlıkla yapacaktır. Rijkaard, sistemi gereği bana ihtiyacı olduğunu söylemişti. Ama yeni bir çıkış yapabilmek için onun bana olduğundan çok, benim ona ihtiyacım var” görüşünü dile getirdi.

Santrfor oynayabilirim

Yöneticilerin, kendisini transfer edebilmek için uzun zaman takip ettiklerini dile getiren Keita, “Hocanın beni istediği şekilde yönlendirmesi, doğru bir çizgiye oturtması sayesinde başarılı olacağım. Lyon’da, sahanın sağında ve solunda oynadım, ancak zaman zaman hücum oyuncularının sakatlığı nedeniyle santrfor oynadığım da oldu. Hücum oyuncuları olmadığında santrfor mevkisinde oynayabiliyorum” değerlendirmesini yaptı.

Böyle ilgi beklemiyordum

Sarı-Kırmızılı taraftarların gösterdiği ilgiye çok sevindiğini vurgulayan Keita, “Doğrusu bu kadar büyük ilgi beklemiyordum. Beni karşılamaya bu kadar güzel bir kalabalığın gelmesi mutluluk verici. Şimdi yapmam gereken, onlara yaklaşmaktır, çünkü taraftar oyuncuya yaklaşmaz, oyuncu taraftara yaklaşır. Bu ilgiye layık olduğumu göstermem, bu ilgiyi hak etmem lazım. Performansımla taraftara yaklaşmam lazım” diye konuştu.

Töreni izlemek için Florya’ya gelen yaklaşık 500 Sarı-Kırmızılı taraftar, yaptıkları tezahüratlarla Keita ve yönetici Haldun Üstünel’e sevgi gösterilerinde bulundu. Üstünel, yeni transfer Keita’ya GS Mobile hattı hediye etti.

Aldığım parayı son kuruşuna kadar hakedeceğim

Keita, Metin Oktay Tesisleri Derwall antrenman sahasında düzenlenen törenle 3 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
abdul, galatasarayda, keita

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)