Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.12.2020, 21:54   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 1 Koyun, 1 Keçi ve 3 Kuzu, Belediye Binasına ‘baskın’ Yaptı

1 Koyun, 1 Keçi ve 3 Kuzu, Belediye Binasına ‘baskın’ Yaptı

Nevşehir’de ağıldan kaçan 1 keçi, 1 koyun ve 3 kuzu, kent merkezine gelerek belediye binasına doğru yürüdü. Hayvanlar, o sırada binanın önünde bulunan güvenlik görevlisi ve yurttaşları kovaladı.

www.youtube.com/watch?v=H3PPEjooVZ0

Nevşehir’e bağlı Göre Beldesi’nde Hasan Ünbulan’a ait koç, keçi ve 3 adet koyun, gece ağıldan çıkıp kent merkezine indi. 5 küçükbaş hayvan, dün sabah kent merkezindeki belediye binasının içine doğru yürüdüğü güvenlik kamerasına yansıdı. Nevşehir Belediyesi olayı sosyal medyada “1 koyun,1 keçi, 3 kuzu tarafından esir alınmış bulunmaktayız….” diye paylaştı.

Görüntülerde güvenlik görevlilerinin hayvanları uzaklaştırmaya çalıştığı görüldü. Hayvanlar arasındaki koçun, güvenlik personeli ve belediye binasına girmeye çalışan vatandaşları kovalaması ilginç görüntü oluşturdu. Görüntüler sosyal medyada ilgi gördü. Güvenlik görevlilerinin haber vermesinin ardından Hasan Ünbulan’a ulaşan ekipler, hayvanlarını teslim etti.

‘EPEY SÜRE ARADIM, BULAMADIK’

Hayvanların sahibi Hasan Ünbulan, hayvanların gece rüzgar nedeniyle açılan ağılın kapısından çıktığını söyleyerek, “Hayvanlar buradan çıkıp gitmişler. Epey bir süre hayvanlarımı aradım ama bulamadım. Sonra Nevşehir Belediyesi yetkililerine hayvanlarımın kayıp olduğunu bildirmek üzere gittiğimde, sabahın erken saatlerinde hayvanların belediye hizmet binasının önüne kadar ulaştıklarını ve ekipler tarafından alınarak Hayvan Kasabası’na götürüldüğünü öğrendim. Daha sonra yetkililer hayvanlarımı teslim ettiler” diye konuştu.

‘KOÇ ÜZERİME GELİNCE AFALLADIM’

Nevşehir Belediyesi’nde güvenlik görevlisi Gökhan Temel ise “Sabahın erken saatlerinde işe gelince ‘koyun, keçi ve koçun burada ne işi var acaba’ diye düşündüm. Hayvanların başındaki koç üzerime gelince birden afalladım ve ne yapacağımı şaşırdım. Koç üzerime doğru gelince de belediyeye girdim. Bu durumu Nevşehir Belediyesi Hayvan Kasabası yetkililerine bildirdik, ekip geldi ve hayvanları bir araca alarak götürdüler. Daha sonra da hayvanların sahibine verildiğini duydum” diye konuştu.

Nevşehir Belediyesi çalışanı Emin Tekeç ise, “Sabah işe başladığımda seslerin gelmesi üzerine dışarı çıktım ve koçu karşımda buldum. Engellemeye çalıştım; ama ben karşılık vermeye başladığımda iş çığırından çıktı. Hayvanları kısa sürede kimse kontrol altına alamadı” ifadelerini kullandı.

KAYNAK
Eski 15.12.2020, 22:04   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: 1 Koyun, 1 Keçi ve 3 Kuzu, Belediye Binasına ‘baskın’ Yaptı

Haberlerde izledim, çok tatlılar.

Önceden akp'ye oy verenler için koyun benzetmesi yapılırdı. Koyunlar bile akıllanmış ama akp'ye oy verenler akıllanamadı.

Nevşehir belediye başkanı akpliymiş bu arada..

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.12.2020, 23:07   #3
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Standart Cevap: 1 Koyun, 1 Keçi ve 3 Kuzu, Belediye Binasına ‘baskın’ Yaptı

Çok minnoşlar ya

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
belediye, binasına, keçi, koyun, kuzu, yaptı, ‘baskın’

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler