Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 26.01.2017, 19:53   #11
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Emre Kınay'dan, ''EVET''çi topçulara, Hodri Meydan.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Şunu asla anlıyamıyorum
tamam Tayip i çok seviyorlar ne yapsa herşeyin iyisini yapar diye düşünüyorlar diyelim
eee bu adam ölümsüz değil elbet günün birinde ölücek o zaman ne olucak yerine geçicek kişinin okadar yetkiyle neler neler yapabileceğini neden düşünemiyor bu kişiler.

O açıdan niye düşünemiyorlar.
Ya hiç istemedikleri biri gelirse.
O zaman ne olucak
iş işten geçmiş olucak ve
hiçkimsenin elinden birşey gelmicek.
Önemli önemli bir noktaya değinmişsin @NaNaNe...
Sevmedikleri bir adamın gelmesini geçtim, ya kripto bir fetöcü gelirse!..
Nitekim kendi çıkardıkları anayasa maddesine göre seçilmiş cumhurbaşkanı, yerine vekâlet edecek kişiyi atayabiliyor...
Daha da kötüsü; bu atanmış vekil, cumhurbaşkanının bütün yetkilerine sahip.
Bir de bütün bunların üzerine meclisteki çoğunluklarını kaybetmemek için AKP içinden ayıklanmayan fetöcü milletvekillerini ekleyin...
Üstelik de Fetö ve AKP et ile tırnak gibi iken...
Şimdi düşünebiliyor musunuz tehlikeyi: Cumhurbaşkanı bir seyahate çıkıyor ve yine kendi başkanlık yasalarına göre, yerine yüksek tahsilli bile olmayan 18 yaşında birisini atayıveriyor.
Bunun tehlikelerini, sakıncalarını anlatmak bile zuldür.
Anlamayan da zaten anlamak istemiyor demektir.
Geçenlerde yandaş medyanın birindeki bir tartışma programında, yandaş konuşmacının birine bu saydığım sakıncalar hatırlatıldı, tüm bilgisiz cahil insanların başvurduğu taktikle; ''siz çıkarılan yasayı okumamışsınız, önce okuyun sonra gelin!!'' diyiverdi.
Kendisi okumuş ya, anlamış da üstelik(!)..
Bu arkadaşa göre meğer cumhurbaşkanı yurt dışına çıkarken vekil atadığı kişiye sadece kullanmasını istediği yetkileri vererek gidecekmiş...
O zaman sorarlar adama madem öyle çok mu zordu bu yasaya; ''başkan yurt dışına çıkarken atayacağı vekili, sadece başkanın belirleyeceği yetkileri kullanır, bütün yetkilerine sahip olamaz'' diye bir madde eklemek! (tabi bu yetkileri başkanın dahi kullanmasınnın sakıncalarından söz etmiyorum bile)
Bir anayasada böyle bir boşluk bırakılabilir mi!
Yahu şu devletin düştüğü duruma bakın, devlet, devlet değil çadır devleti, tam bir ahbap çavuş ilişkisi yani.
Aldım verdim ben seni yendim, şu ciddiyetsizliğe bakın!
Koskoca anayasada bunun sakıncasını giderecek tek bir madde bile yok, cumhurbaşkanı yurt dışına seyahate giderken yerine atayacağı vekile noterden vekâletname çıkaracak ha...
Madem öyle birkaç ek madde ekleyip bu konuyu düzenlemek o kadar mı zordu!..
Nedir bu muğlâklık!!!
Düzenleyemezler, daha doğrusu düzenlemezler çünkü asıl istenilen o muğlâklık zaten, çünkü durum ne kadar muğlâk olursa o kadar istediğim gibi kullanır, o kadar kılıfına uydurur ve o nispette de kaytarır, kıvırırım kafasındalar.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
emre, evetã§i, evetçi, hodri, kä±naydan, kınaydan, meydan, topã§ulara, topçulara

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)