Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 26.01.2009, 01:29   #1
Mausi
Ziyaretçi
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Almanya'da Dil Egitimi

Almanya egitim sisteminin Avrupa'nın en yüksek standartlarında sahip oldugu egitim kalitesi ve günümüzde İngilizce'den sonra iş dünyasında en çok kullanılan dilin Almanca olması nedeniyle her yıl, bir çok kişi Almanca ögrenmek için Almanya'ya gitmektedir.Almanca egitimi için Berlin, Münih, Frankfurt, Dusseldorf en çok tercih edilen şehirlerdir.

Almanya'da dil egitimi hem özel hem de üniversite bünyesindeki dil okullarında verilmektedir.Genel ve Yogun programların yanı sıra,satış,pazarlama,finans gibi konuları içeren İş Almancası,sınava hazırlık kursları( ZMP, TESTDAF,DSH) ve Mesleki Almanca kursları da verilmektedir.

Almanya'da dil egitimi almak isteyen kişiler,Almanca alt yapısına sahipse her pazartesi günü başlanabilecek programlara katılabilirler.Herhangi bir Almanca bilgisi olmayanlar için belli başlangıç dönemleri vardır.Bu dil egitiminin temel amacı, kişinin, Almanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisini artırmaktır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar, haftada 20-25 veya 30 saat ders programından oluşan bu kursların süresi, kişinin istek ve ihtiyaçlarına göre 2 ile 48 hafta arasında degişir. 6-9 ay süreli programların egitim maliyeti Genel Almanca kurslarına oranla %30 daha ucuzdur.

Dil egitimi almak isteyen kişilerin minimum 16 yaşında olması gerekir. Sınıflardaki ortalama ögrenci sayısı 12'dir. Dil egitimi almak isteyen kişinin seviyesine uygun bir sınıfa yerleştirilmesi için okul tarafından ilk gün seviye tespit sınavı yapılır.

Haftada minimum 20 derslik bir programa kayıt olunması gereken Almanya'da; 3 aya kadar süren kurslar için turist vizesi ile egitim alınabilir.Daha uzun süreli programlarda ögrenci vizesine başvurmak gerekir. Dil egitimi için Almanya'da bulunan yabancı ögrencilerin çalışma izni yoktur.

Almanya'daki okullar, ögrencinin kişisel tercih ve ihtiyaçlarına uygun çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadırlar:
Aile Yanı Konaklama:
Yurtdışında egitim görmek isteyen ögrencilerin en çok tercih ettigi konaklama şekli olan aile yanı konaklamalar ögrencilere egitim gördügü ülkenin kültürünü yakından tanıma fırsatı vermekle birlikte pratik yaparak İngilizcelerini daha hızlı bir şekilde geliştirme imkanı sunmaktadır.Aile yanlarında,ögrenci tek kişilik veya paylaşımlı odalarda kalabilir.

Ögrenci Yurdu:
Ögrencilerin aile yanı konaklamadan sonra en çok tercih ettigi konaklama şekli olan yurtlarda tek ve paylaşımlı odalar mevcuttur.Genellikle yurtlarda tüm ögrenciler tarafından kullanılabilen çamaşırhane, internet erişiminin oldugu bilgisayar laboratuvarları ve televizyon salonlarının bulundugu ortak kullanım alanları bulunmaktadır.

HİT Egitim uzun yıllara dayanan tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışıyla Almanya'da dil egitimi,konaklama,vize işlemleri ve gerekli tüm bilgilerin size eksiksiz verilmesini saglayarak, yurtdışı egitimiz sürece de danışmanlık servisini devam ettirmektedir.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
almanyada, egitimi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler