Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Müzik > Grup ve Müzik Adamlarının Biyografileri > Ülkemiz Grup ve Müzik Adamları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 28.04.2010, 19:26   #1
saya35
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Wink Erol Evgin (1947-....)

1947 yılında İstanbul'da doğdu. Yüksek mimar Emel Evgin ile evli ve 2 çocuk babasıdır. Oğlu Türk pop müziği sanatçısı Murat Evgin’dir. Liseyi İstanbul Erkek Lisesi'nde üniversiteyi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yüksek Mimarlık Bölümünü'nde okumuştur. Bir dönem aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak da çalışmıştır. Daha sonra eşi ile birlikte bir mimarlık bürosu açmışlardır. Ayrıca Popüler Müzik Sanatı Vakfı'nın (POPSAV) kurucusu olup, üç yıl vakfın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Halen POPSAV Yüksek Danışma Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

1968 yılında ilk plağı ‘’Sen – Eski Günler’’i çıkardı. Daha sonra Çiğdem Talu ve Melih Kibar ile birlikte çalışmaya başladı. Bu çalışma sonucu “İşte Öyle Birşey”, “Sevdan Olmasa”, “Bir de Bana Sor”, “İçimdeki Fırtına”, “Etme Eyleme”, “Söyle Canım” , “Deli Divane”, “Hep Böyle Kal” adlı plakları çıkardı. “İşte Öyle Birşey” ve “Söyle Canım” plakları ile Altın Plak ödülünü kazandı. Uzun süre plak (albüm) çıkarmaya ara verdi. 1997 yılında kendi bestelerinin çoğunlukta olduğu “Sen Unutulacak Kadın Mısın?” adlı albümü çıkardı. 2002’de oğlu Murat Evgin ile birlikte, 20 konserlik “Baba – Oğul” konser – show turnesi gerçekleştirdiler. Evgin, 2004’de, “İbadetim” adlı albümünü çıkardı.

1980 - 1984 yılları arasında Haldun Dormen'in yazıp yönettiği, "Hisseli Harikalar Kumpanyası" (400 kez) ve "Şen Sazın Bülbülleri" (200 kez) adlı müzikallerde başrol oyuncusu olarak sahneye çıktı. Sinemada ise “Meryem ve Oğulları”, “Renkli Dünya”, “Bir İlkbahar Sabahı” adlı üç müzikal filmde başrol oynadı.

1992 – 1994 yıllarında ANS-FremantleMedia ortaklığında Show TV’de yayınlanan “Süper Aile” adlı yarışma programını 400 bölüm sunmuştur. 1995 – 1996 yıllarında, TRT 1’de kendi yapımı “Erol Evgin Show” adlı programın genel yönetmenliğini ve sunuculuğunu yaptı. 2000 - 2003 yıllarında, Kanal D ve Star TV’de "Bir Sevda Masalı" adlı programı, 100 bölüm hazırlayıp sundu.

Evgin Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Konu SuLTaN tarafından (28.04.2010 Saat 21:42 ) değiştirilmiştir..
5 Üyemiz saya35'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2010, 21:45   #2
SuLTaN
Fosforlu

Standart Cevap: Erol Evgin | (1947-...)

Çok severim Erol Evgin'i. Az sayıda şarkısı var ve bunlar herkes tarafından biliniyor, halen dillerde...

Sürekli gülümsemesi dikkatimi çeken yanıdır. "Gel sen ne çektiğimi biiirr de bana soorr!" derken bile bir tebessüm var yüzünde

Teşekkürler bu güzel konu için Saya
Eski 22.06.2016, 22:45   #3
Dilaver
Müdavim

Bir de bana sor.

İşte öyle bir şey...

Her zaman dinlerim bu parçaları, Erol Evgin fanatiğiyimdir.

Yine dinlerken az önce, forumda yoktur inşallah, dedim birden, varmış konusu

Varsın olsun..

Bana, ''can''dır Erol Evgin...

Konu için teşekkürler..

Ben açaydım keşke diye hayıflanıyorum halâ..

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
2 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.06.2016, 23:09   #4
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Yılların eskitemediği, kibar ve beyefendi bir adam Erol Evgin...

Şu aralar yaptığı bir yorumla saray tarafından ağır eleştirilsede (söyledikeleri birilerinin işine gelmedi çünkü) umarım geri çark etmez, söylediklerinin arkasında durur ve saray soytarılığına soyunmaz...

Teşekkürler...
Eski 02.01.2019, 15:59   #5
selviahmet50
Yeni Üye
Standart Cevap: Erol Evgin (1947-....)

cok sevdigim bir sanatcı
Eski 02.01.2019, 16:29   #6
televole3434
Yeni Üye

çok iyi bir insan gerçek sanatçı işte bu
Eski 02.01.2019, 21:29   #7
Gringo
Tam Üye

www.youtube.com/watch?v=F9580icvklI

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
evgin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler