Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.02.2016, 00:27   #21
StorMAnqeL
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Müzik Cinsel Arzuları Tahrik Ediyorsa Günahtır

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Bu geçen ayın bombasıydı...

Sapık olmayan sağlıklı bir insan bu duyguda olamaz, mümkünü yok.
Ya . Muallim tabikide olmaz nasıl bişey .Çocuklar kim güvenecek düşünsenize ev benim sığınağım dışardan koruyan tek mabedim .nerye gitcem .çocuk yurdunmı .ordada var .aynı kırışe olaylar ..neyse yah kötü bişey derim şimdi..

Ve kadın gitti!
Seve seve gitti, acıya acıya gitti.
Söküp attı kangren olan ilişkiyi kalbinden ama,
bir daha kimseyi 'O adam' kadar sevemedi.....

İnan Durak Taş
8 Üyemiz StorMAnqeL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.02.2016, 00:37   #22
Asena
» Memleket Delisi «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Laiklik yasasından ve laikliği koruyan ve uygulayan (Atatürk'e ve devrimlerine bağlı) YARGI ve TSK ele geçirilip , laiklik iyice etkisiz hale getirildikten sonra, dini çevreler , kişiler ve Diyanet ağızlarındaki baklayı çıkarmaya başladılar.

Böylece, laikliğin gölgesinde ve korumasında, özgürce yaşayan, kafasına göre dini yorumlayan halkımız, yavaş yavaş gerçek İslam ile tanışmaya başladılar ama hala içlerinden bazıları, verilen fetvaları, kişilere bağlayıp, İslam ile ilgili olmadığını sanıyorlar.

(Mezheplere ve tarikatlara göre şiddeti değişmekle birlikte)Evet İslam da, müzik haram-günahtır.

(Hatta hatta) İlahi ve ilahi müziği de sakıncalıdır.

(Üstelik burada sözü edilen sadece dinlemektir. Klip ile izleyip- dinlemek hepten günahtır.)

Örnek olarak dini çevrelerce hoca kabul edilen, İslami bilgisine ve fetvalarına itibar gösterilen) Nurettin Yıldız'dan bir kaç fetva:

SORU: Müzik Dinlemek Caiz Midir ?

Nurettin Yıldız: Müzik kökten sakıncalıdır. Kime ait olursa olsun müzikle kalbimizi kirletmemeliyiz. KAYNAK

SORU: Çalgılı İlahileri Dinlemek Caiz mi?

Nurettin Yıldız: .İlahi de olsa dinlenen müzik için caizlik sınırı gayet dar bir sınırdır. Dinlememeyi tercih edip kendimizi fitneden korumalıyız. KAYNAK

SORU: Müzik veya müzikli ilahi dinlemek haram mıdır?

Nurettin Yıldız: Biz, biz olarak kalmalıyız. Müziğin haram olduğunu gösteren pek çok hadisi şerif vardır. Bazı alimler bu hadisleri yukarıda anlatmaya çalıştığım ölçülerle sınırlamaya gitmişlerdir. Bazıları da olduğu gibi yasak olduğunu söylemişlerdir.

En berrak yol müzik ve benzerlerinden uzak durmaktır. Çağımızda müziğin insan sesinden daha gür ve yaygın hale gelmesinden de kendimize ders çıkarabiliriz.’İlahi’ kavramını da ben bize ait kavramlardan biri olarak anlamıyorum. Bir de müzikli olmasını siz düşünün. KAYNAK

(NOT: Lütfen sınırlı dini bilgilerimizle ''Nurettin Yıldız da kim oluyor?'' demeyelim.

(Beğensek de beğenmesek de) Milyonların fetvalarına ve sözlerine, kulak verdiği, dini bilgisine saygı duyduğu, dini bir kişiliktir. Söyledileri dini kaynaklara uygundur.

Yorum şaka mı, ciddimi anlayamadım
Eski 17.02.2016, 00:47   #23
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
Mediter'in yorumu değil Nurettin Yıldız'ın fetvaları...

Şaşırma Asena. Bunların birçoğu Suudi kafasında...

Yanarım, yanarım da bunların tariflerine göre bir tane müslüman görmemişim... Ne cahilmişim ben ya.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.02.2016, 00:51   #24
Mediter
Uzman Üye

Alıntı:
Sevgili @Asena,
Benim yazdıklarım, benim kendi yorumlarım değil ki, İslami gerçekler ve ciddi... Linkleri verdim git bak ve Nurettin Yıldız'ın bu fetvaları için teşekkür edenleri gör.
Benim İslami doğruları yazmış olmam, onları onayladığım anlamına gelmiyor.
Bu gerçekleri ilk defa duyduğun için, sen bizim veya sözü söyleyenlerin uydurduğu şeyler sanıyorsun galiba
Eski 17.02.2016, 03:11   #25
Neria
Benden Öte Benden Ziyade

Şu cümle insana hakarettir sanırım. Bir insan bu kadar iradesiz olmaz ,olmamalı.
Ha oluyorsa da nefes almasın ölsün zaten.
7 Üyemiz Neria'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.02.2016, 03:15   #26
Neria
Benden Öte Benden Ziyade

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben bunların cinsel kudretlerini yitirmiş olduklarını ve cinsel kudret sahibi diğer insanları kıskandıklarını ve onları cezalandırmak için böyle aptalca şeyler konuştuklarını düşünmeye başladım.
Kişi neyin eksikliğini yaşarsa onu diline çok dolarmış zaten : )
Bak namustan en çok bahsedenler namussuzun önde gideni çıkıyor mesela ya da (tümü demiyorum ) genelde tacizci ve sapıklar dini duygularını bastıranlardan çıkıyor gibi...
6 Üyemiz Neria'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.02.2016, 11:32   #27
Asena
» Memleket Delisi «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sevgili @Asena,
Benim yazdıklarım, benim kendi yorumlarım değil ki, İslami gerçekler ve ciddi... Linkleri verdim git bak ve Nurettin Yıldız'ın bu fetvaları için teşekkür edenleri gör.
Benim İslami doğruları yazmış olmam, onları onayladığım anlamına gelmiyor.
Bu gerçekleri ilk defa duyduğun için, sen bizim veya sözü söyleyenlerin uydurduğu şeyler sanıyorsun galiba
Hayır hiç öyle sanmıyorum. Benim etrafımda sandığından fazla yobaz var. Nurettin Yıldız'ın etrafında müritleri var diye doğru söylüyor anlamına gelmez. Televizyonda kedicikli maşallah hocayı savunan birine denk geldim Ağzım açık dinledim. Ve adam üstelik doktor. Sen cahil sürüsünün beğenmesinden bahsediyorsun. Her dörtte biri depresyon ilacı kullanan bir ülkeden bahsediyoruz.
Eski 17.02.2016, 14:25   #28
Mediter
Uzman Üye

Alıntı:
Hayır hiç öyle sanmıyorum. Benim etrafımda sandığından fazla yobaz var. Nurettin Yıldız'ın etrafında müritleri var diye doğru söylüyor anlamına gelmez. Televizyonda kedicikli maşallah hocayı savunan birine denk geldim Ağzım açık dinledim. Ve adam üstelik doktor. Sen cahil sürüsünün beğenmesinden bahsediyorsun. Her dörtte biri depresyon ilacı kullanan bir ülkeden bahsediyoruz.
Sevgili @Asena,
Arap ülkelerinin dini ulemaları fetva veriyor, ''İSLAM BU DEĞİL!'' diyorsun,
(Milyonlarca müridi olan) Tarikat şeyhlerinin fetvalarına inanmıyorsun ve '' İSLAM BU DEĞİL!'' diyorsun.
(Türkiye'de İslam konusunda en üst makam olan) Diyanet Başkanlığı açıklıyor, ''İSLAM BU DEĞİL!'' diyorsun.
Kuran'ın ayeti: NEBE SURESİ 33. Ayet'i Cennet'te tomurcuk sineli (göğüslü) Huriler ve kadehler var yazıyor, 'sen İSLAM BU DEĞİL! SAPIKLIK'' diyorsun.

Gerçekten şaşmış vaziyetteyim.
Arap ülkelerinin ulemaları, bilmiyor,
İslam'i Tarikat Şeyhleri, bilmiyor,
Diyanet İşleri Başkanlığı, bilmiyor,
Kuran ayetlerine, inanmıyorsun.

Peki kim biliyor?
Hayatın da eline Kuran almamış, Arapça bilmeyen kişiler mi?

Sevgili @Asena, ''böyle olmalı'' diye düşünerek
(kendi kafana göre) İslamiyeti değiştiremezsiniz, Kuran, değişmemiştir ve değiştirilemez,bu yasaktır, günahtır.

''Kuran'a ve Ayetlerine, inanmıyorum!'' diyemezsiniz, bu Allah'a şirk koşmaktır.
Eski 17.02.2016, 16:47   #29
Asena
» Memleket Delisi «

Sen inancı Allahla kendi arana koyarsan hiç kimseye ihtiyaç olmaz. Alemin sırrını çözmeye çalışırken milyonlarca yıl önce çözmüş olan bir Allah var ben ona inanıyorum

Benim bile bu aklımla yanlış olduğuna kanaat getirdiğime Allah doğru diyemez diye düşünüyorum. Nurettin, Feto..Ali, Veli beni hiç ilgilendirmedi. Sünnet? Bir söylediğini üçüncü şahısdan dinlediğinde eminim sende inanamazsın. Sen Allahla bunların yaptıkları ayırt edecek kapasitedesin. Din her yerde bu insanlar tarafından kullanılmıştır ve hep böyle olacaktır. Benim ne Allah'la ne de dinimle problemim yok; olanlar düşünsün ve ne diyanete nede bir mollaya ihtiyaç duymam
Eski 17.02.2016, 18:33   #30
Mediter
Uzman Üye

@Asena İslamiyet tektir, herkes kendi kafasına göre yorumlayamaz.
En önemli kaynak Kuran'dır. Kuran'a dayanmayan hiç bir düşünce veya eylemi ''Bana ters geliyor, o zaman böyle olmalı!'' diyerek kendi düşüncelerini, İslam'a mal edemezsin. Buna İslamiyet de izin vermez, İslam'a inananlar da...

Ben İslamiyetin, sadece Allah ile Kul arasında (ulvi bir duygu) ibadet konusu olmadığını, Kuran'ı açıp inceler dikkatlice okursan, kanunları ve uyulmaması halinde verilmesi geren cezaların bulunduğu bir yönetim şekli olduğunu biliyorum ve söylüyorum.

Ve Kuran'dan örnek ayetlerle söylüyorum,
Kısasa kısas : Nur/24
Maide/38
Bakara/178

Erkek kadından üstündür, kocası kadını dövebilir: Nisa Suresi 34. Ayet
Kadına erkek kardeşin yarısı miras:
Nisa Suresi 11. ayet
2 Kadının şahitliği 1 erkeğe eş:
Bakara Suresi 282. ayet
Erkek 3-4 kadınla evlenebilir:
Nisa suresi 3. ayet
Kadın örtünsün, ziynetlerini göstermesin:
Nur Suresi 31. ayet

Böylesine ayetler varken, ''Hem müslümanım ama benim kafama yatmadı bunlara da uymam!'' diyemezsin, dedirmezler.

Kuran'daki ayetleri, ün lü İslam alimlerinin tefsirleriyle söylediğim için, sen ben İslam'ı kötülüyorum mu sanıyorsun?

Yoksa hem Müslümanlık taslayıp hem de bu ayetlere karşı mısın?
Ben Müslümanım diyen herkesin bu ayetlere (Allah'ın emirlerine) uymak zorunda olduğunu biliyorum ve savunuyorum.

Yoksa bazı ayetlerdeki gerçekleri ilk defa duydun da , yaşantına, düşüncelerine uymadı mı?
Ben,
inançları gereği yukarıda saydığım ayetlerde sözü edilen davranışlara (İslam'a) uygun yaşayanlara sonsuz saygı duyuyorum.

Onlar da , ben de biliyorum ki,
Allah bunu emrediyor, beğenmeyenler ise hem Müslümanlığı kimselere bırakmak istemeyenler, hem de modern yaşamın kadına verdiği özgürlüklerden, haklardan vaz geçmek istemeyenler.

Bu sözünü ettiğiniz (dini ibadette ve inançta özgürlükleri) de (ister uyarım -ister uymamı) Laiklik sağlıyordu.
Gittikçe laiklikten uzaklaşıyoruz, siz isteseniz de istemeseniz de her çıkarılan yeni yasayla yukarıda saydığım ayetlere uydurulacaksınız.
Eğer kaygınız varsa böyle bir rejimden Laikliğe sahip çıkmamız gerekiyor.

Arkadaşım öncelikle benim DİN ve LAİKLİK konularında yazmış olduğum,
Siz Laik misiniz?
Din ve Baskı
Dindar Kişi Çağdaş Olabilir mi?
Gericilik Demokratik Bir Hak mıdır, Hoş görü Gösterilmeli midir?
Kurbağayı Pişirmek
Sevda Yelleri, Din, Teseddür ve Kadına Baskı
Gibi başlıklar altında topladığım konularımı okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
arzuları, cinsel, ediyorsa, günahtır, müzik, tahrik

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)