Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > İnsan Sağlığı ve Hastalıklar

İnsan Sağlığı ve Hastalıklar İnsan sağlığını etkileyen faktörler ve tedavileri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 11.07.2019, 23:47   #71
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Sağlık İle İlgili Sorunlarımız ve Çözüm Önerileri

Aslında son gittiğim doktor, bir önceki doktorun değil 2 yıl önce gittiğim özel hastanenin sonuçlarını görmüş sonradan eve gelince anladım, evet 2 yıl önce gittiğimde ferritin değeri tam sınırdaydı 21 ya da 22 ama son gittiğim ve bana demir şurubu veren doktorun yaptırdığı testte kan değeri 18 yani sınırın altında üstelik de 2 yıl önceye göre bir düşme eğilimi var, ne olursa olsun o depo bana gör dolmak zorunda, herhalde yine özel doktora gideceğim.

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.07.2019, 00:03   #72
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Aslında son gittiğim doktor, bir önceki doktorun değil 2 yıl önce gittiğim özel hastanenin sonuçlarını görmüş sonradan eve gelince anladım, evet 2 yıl önce gittiğimde ferritin değeri tam sınırdaydı 21 ya da 22 ama son gittiğim ve bana demir şurubu veren doktorun yaptırdığı testte kan değeri 18 yani sınırın altında üstelik de 2 yıl önceye göre bir düşme eğilimi var, ne olursa olsun o depo bana gör dolmak zorunda, herhalde yine özel doktora gideceğim.
Geçmiş olsun @Rosebud sen mutlaka okumuşsundur neler yapabileceğini bende kısa bir yazı ekliyeyim.

Alıntı:
Kansızlık tedavi edilmezse vücut, "hipoksi" denilen oksijen yetersizliği sorununu yaşar ve dokulara gitmesi gereken oksijen gidemediği için bütün organlar zorlanmaya başlar. Demir eksikliğine bağlı kansızlık uzun sürdüğünde, zorlanmaya bağlı olarak kalp büyür ve kalp yetmezliği oluşabilir. Akciğerler de zorlanır ve nefes darlığı oluşur. Dokulara az oksijen gittiği için doku oksijensiz kalır. Bunun sonucunda tüm iç organlar ve kaslar yorulur, eller uyuşmaya başlar. Yaygın ağrılar, kramplar, unutkanlık ve duygu durum bozuklukları görülebilir.
Tabii bunlar aşırı düşmelerde 6'ya kadar düşeni bile duydum.

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.07.2019, 00:20   #73
Rosebud
Müdavim

Teşekkür ederim nanane, benim çok şükür 6 değil ama çarpıntı meselesi zor, sabahları boğuluyormuşum gibi uyanıyorum, hem çarpıntı hem de aldığım nefes yetmiyor adeta, bunu ferritinin yaptığını düşünüyorum, 6-7 yıl öncesine kadar böyle bir şey yoktu, aslında esas çarpıntı hikayesi 10 yıl öncesine kadar uzanıyor ama tabii bu derece değildi sürece yayılarak bu duruma geldi açıkçası beni yanıltan buynumdaki servikal düzleşmesi oldu çünkü o yüzden de zamanında çok büyük çarpıntılar çekmiştim, boynumdan rahatsızlığım olduğunu öğrendiğim ilk zamanlar yaklaşık 1 yıl gece gündüz nabzım 100'ün üzerinde atıyordu zamanla kas gevşeticiler ve romatizmal ilâçlarla bu çarpıntıdan kurtuldum, tabii tekrar başlayınca da boynumdan olduğunu düşünüp önemsemedim 4-5 yıl sonra da mide problemi başladı, aslında halâ servikal kaynaklı olduğundan şüphelenmiyor değilim, belki de onu da ferritin tetikliyordur dediğin gibi.

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.07.2019, 00:38   #74
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Boyun duzleşmesi bendede var ama o çarpıntı yapmaz bildiğim kadarıyla bunu ilk senden duydum.
Farklı hastalıklarda çarpıntı olur ama düzleşmeyle hiç alakası olduğunu düşünmüyorum.

Sinirsel rahatsızlıklar,astım,kalp,kansızlık,bazı vitamin eksikliklerinde olabilir ama boyun düzleşmesinden kaynaklı olduğunu hiç duymadım.

Alıntı:

Boyun Düzleşmesi Belirtileri
Sırt ağrısı
Kürek kemiklerinin olduğu bölgede ağrı
Ellerde uyuşma, güç kaybı, tutma becerisinde azalma
Kollarda halsizlik
Baş dönmesi
Baş bölgesinde, ense kökünden alın bölgesine kadar olan kısmı kapsayan ağrı
Baş çevresinde sıcaklık hissi
Kulaklarda uğultu
Mide bulantısı
Denge kaybı
Gözde uçuşan noktalar
Boyunda sinir sıkışmasına bağlı olarak bayılma hissi hatta bayılma
Uyku bozuklukları
Bu belirtilerin tamamı, her hastada mutlaka görülecek diye bir kural yoktur. Çoğu hasta sadece boyun ağrısından şikayet ederken bazılarında aynı anda daha fazla belirti vardır. Bazı belirtiler akla hemen boyun düzleşmesini getirmeyebilir. Örneğin baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetleri başka pek çok hastalıkla ilişkilendirilebilir.
alıntı

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.07.2019, 01:43   #75
Canan
Çiçekci kız

@Rosebud, avatarındaki resim küçük Rosebud mu?
Eski 12.07.2019, 12:06   #76
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
@Rosebud, avatarındaki resim küçük Rosebud mu?
Evet, ben de böyle bir fotoğrafım olduğunu unutmuşum, dün annemin eski bir çantasından çıktı, 11 yaşındayım o resimde, ortaokula yeni başlamıştım, surat her zamanki gibi nemrut Fotoğraf çekilirken suratım hep kızgındır kötü kötü bakardım hep, hiç sevmiyordum fotoğraf çekilmeyi, hala da sevmiyorum.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.07.2019, 12:18   #77
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Boyun duzleşmesi bendede var ama o çarpıntı yapmaz bildiğim kadarıyla bunu ilk senden duydum.
Farklı hastalıklarda çarpıntı olur ama düzleşmeyle hiç alakası olduğunu düşünmüyorum.

Sinirsel rahatsızlıklar,astım,kalp,kansızlık,bazı vitamin eksikliklerinde olabilir ama boyun düzleşmesinden kaynaklı olduğunu hiç duymadım.

alıntı

Bana fizik doktorum söylemişti çarpıntı yapar hatta dolayısıyla sık idrara çıkarsın, ayrıca bacaklarda bölgesel olarak sanki güneş vurmuş gibi ani ısınmalar olur demişti hakikaten de birebir yaşıyordum bunları.
Hatta hala zaman zaman alnımda karıncalanmalar oluyor, dediğin gibi bazen kendi kendine bazen de hapşırdığım zaman gözlerimde alüminyum varak gibi pırıl pırıl uçuşan noktalar oluyor, ama çarpıntı yapıyor yani, belki herkeste olmuyordur ama belirtileri arasında var, doktorum bu konuda çok bilgili o dönem meşhur biriydi. belki 30 yıl öncesinden bahsediyorum.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.07.2019, 15:49   #78
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Bana fizik doktorum söylemişti çarpıntı yapar hatta dolayısıyla sık idrara çıkarsın, ayrıca bacaklarda bölgesel olarak sanki güneş vurmuş gibi ani ısınmalar olur demişti hakikaten de birebir yaşıyordum bunları.

Hatta hala zaman zaman alnımda karıncalanmalar oluyor, dediğin gibi bazen kendi kendine bazen de hapşırdığım zaman gözlerimde alüminyum varak gibi pırıl pırıl uçuşan noktalar oluyor, ama çarpıntı yapıyor yani, belki herkeste olmuyordur ama belirtileri arasında var, doktorum bu konuda çok bilgili o dönem meşhur biriydi. belki 30 yıl öncesinden bahsediyorum.
Çoğu rahatsızlıklar kişiye ve bulunduğu yere göre değişiyor.
Bende çarpıntı yok kafamı çok eğik duramıyorum inanılmaz ağrı oluyor düz leşmeden dolayı. mutlaka destekleyerek yaslanarak duruyorum şimdilerde. Tabii.
Bende yıllarca boynum eğik elimdeki işe önüme bakarak uzun süre durduğum için olmuş.
Yanliş duruş pozisyonundan dolayı düzleme, ayni zamanda fitikta var 3 tane idi 2 ye düşmüş.
Ya devamlı yaptığım spordan (5.sene oldu) yada (kimseye tavsiye etmem)
omuzunun ağrısından duramayınca bel ve boyun çektirdim boynumdan çok kötü ses geldi küt diye.
Birkaç gün sonrasıda mr çektiricektim zaten
fitik 2 ye düşmüştü.
Agrimda meğer fibrominelji denmiş.Artı yeni bir hastalık daha.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.08.2019, 22:55   #79
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Nasıl oldun canım vertigon geçtimi.@Gülümsün

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.08.2019, 23:00   #80
Gülümsün
Yönetici

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Nasıl oldun canım vertigon geçtimi.@Gülümsün
Halen daha devam ediyor. İlaçlarımı alıyorum canım. İlgine teşekkür ederim iyi ki varsın.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cevap, çözüm, önerileri, sağlık, sorunlarımız, srunlarımız, İlgili

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler