Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 22.01.2019, 13:48   #1
Aquila
Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Türkiyede 16 Milyon İnsan Açlık Sınırı Altında Yaşıyor.

Türkiyede 16 milyon insan açlık sınırı altında yaşıyor.

Sosyal ağlardaki sayfalar ve gruplar çok güzel bilgiler paylaşıyorlar bu gruplar ve sayfalar sayesinde çok güzel ve faydalı bilgiler öğrenebiliyorsunuz, siyasi tartışmalarla halkı bilgilendirip ülkenin geleceğine yön verebiliyorsunuz. Bunlar sosyal ağların faydalı yönlerinden sadece bir kaç tanesi diyebiliriz.

Bir de sosyal ağların kötü tarafları var ki ben bunlardan nefret ediyorum.

Bu gün, Domates 10.00 TL, Pırasa 12.00 TL, Patlıcan 14.00 TL, Bider 16.00 TL, Köy yumurtasının tanesi 2.00 TL, (Aslında köy yumurtası ile markette satılan yumurtanın hiçbir farkı yok, şimdi köylüler de fenni yem denilen hormonlu yemleri veriyorlar) Hindistan cevizi yağını ben ilk defa duyuyorum, kimbilir fiatı ne kadardır.

Asgari ücret 2020.00 TL oldu.

İstanbulda ev kirası 2000.TL

Vatandaş kalan 20.00 TL ile de hindistan cevizi yağı ie köy yumurtası alır herhalde.....!

İnsanların yedikleri ve içtikleri her şeyi Sosyal ağ hesaplarında paylaşmaları, Ya kardeşim biz ekonomik olarak çok zengin bir ülke değiliz. Tamam sen zengin olabilirsin, yurtdışında yaşıyor olabilirsin, sonradan görme olabilirsin, Allah daha çok versin gidip en pahalı yiyecekleri yiyebilirsin afiyet olsun, ama bunu insanlara göstermek zorunda değilsin eğer öyle yaparsanız yani her yediğiniz şeyi paylaşırsan sana da Görgüsüz denilmesinden rahatsız olmayacaksın. Önce bir düşünün yediğinizi içtiğinizi paylaşmadan önce acaba ben bunu paylaşıyorum ama belki bunu alacak ekonomik gücü olmayan insanlar görürse canı ister mi acaba diye düşünün bence ve bu tür paylaşımlar yapmadan önce iki defa düşünün.

Bir de bu görgüsüzlere teşekkür edenler var....!

"Abdal ata binince bey oldum sanır, şalgam aşa girince yağ oldum sanır"

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açlık, altında, cevap, insan, milyon, sınırı, türkiyede, yaşıyor

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler