Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.12.2021, 15:40   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Ekrem İmamoğlu'ndan ilginç çıkış: Ekonomi iyi olsun ellerim çatlayana kadar

Ekrem İmamoğlu'ndan ilginç çıkış: Ekonomi iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim.

Güngören'de bir etkinliğe katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ekonomimiz iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim. Türk liramızın bu şekilde alabora olması, kıymetsizleşmesi 84 milyon insanımızın hiçbirini mutlu etmez" dedi.

İstanbul Güngören'de "Dönüşüm Zamanı" kapsamında Doğakent sitesi için düzenlenen temel atma töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklamalarda bulundu."

''BÖYLE BİR EKONOMİ ANLAYIŞI OLMAZ"

İmamoğlu, "Bana göre buradaki ilçe belediyesi güven kırılması yaşamıştır. Bu konuda bütün siyasilere bütün belediyelere sesleniyorum; aynı şekilde yaparsanız güveni kaybedersiniz. KİPTAŞ Genel Müdürümüz daha demin ifade etti 'Demirdeki artış yüzde 162 oldu' diye. İnşaat sektöründeki ürünlerin yüzde 80'i ithal ürünler. Bazen diyorlar ya inşaat sektörü yerli bir sektör, artsın büyüsün yok kardeşim yüzde 80'i ithal ürünlerden oluşan bir sektördür." dedi.

ELLERİM ÇATLAYANA KADAR ALKIŞLAMAZSAM NAMERDİM"

Dövize bağlı bir ekonomik sisteminin içerisindeyiz." diyen İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Dövizin bizi nasıl alabora ettiğini birkaç aydır yaşıyoruz. 17'ye çıktığına mı üzülelim 13'e indiğine mi sevinelim? Böyle bir ekonomi anlayışı olmaz. Tabii ki ekonomimiz iyi olsun, ekonomimiz iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim. Çünkü bizim insanımız ekmeğini kazandıkça mutlu olur. Türk liramızın bu şekilde alabora olması kıymetsizleşmesi 84 milyon insanımızın hiçbirini mutlu etmez. 2023 yılının Mayıs, Haziran aylarında belki de Haziranın 4'ünde benim doğum günümde gelir sizin anahtarlarınızı ben teslim ederim"

Dehttps://www.haberler.com/imamoglu-ekonomimiz-iyi-olsun-ellerim-catlayana-14616069-haberi/

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çatlayana, çıkış, ekonomi, ekrem, ellerim, ilginç, kadar, olsun, İmamoğlundan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)