Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 26.01.2009, 01:33   #1
Mausi
Ziyaretçi
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Fransa'daki Yaz Okullari

İngilizce dil egitimi ile her daldan aktivite ve gezi programlarını birleştirip yaz aylarınızı degerlendirmek istiyorsanız “YAZ OKULLARI” tam aradıgınız seçenek."

Amerika, Kanada, İngiltere ve Australia gibi İngilizce egitiminin merkezi olan ülkelerde yaz tatilinizi en verimli şekilde geçirebilmeniz için en iyi opsiyonlarınızdan birisi degişik yaş gruplarına yönelik aktiviteli yaz programları. Tek başınıza olabilirsiniz, yada varolan bir gruba dahil olabilirsiniz, bu tamamen sizin terchiniz. Minumum 1 haftadan başlayan bu özel programlar sadece okulların kapalı oldugu yaz dönemlerinde sunuluyor. Havalarında sıcak olmasının verdigi avantajla bir çok ülkede farklı spor alternatiflerini degerlendirebiliyorsunuz.

Programlar kısa süre için olsa bile yaş limitinin düşük oluşu biraz da olsa velileri tedirgin adiyor. İşte bu tedirginligi ortadan kaldırmak için sizlere biraz okullardan ve verilen hizmetlerden bahsediyoruz.

Aktiviteli yaz programlarını sunan degişik ülkelerdeki okullarımızın hepsi onaylı ve bu programı 20-25 yıl gibi uzun sürelerdir sunuyorlar. Buda egitimdeki kaliteyi ve deneyimi en iyi şekilde ispatlıyor. Yurt konaklaması yapan ögrencilerin hepsinin gerektiginde 24 saat boyunca ulaşabilecekleri danışmanları oluyor. Gece de dahil olmak üzere tam gün serviste olan acil durum doktorlar mutlaka bulunduruluyor. Ögrenciler kesinlikle yalnız bırakılmıyor ve ister gezi zamanlarında olsun, ister spor aktivite zamanlarında mutlaka denetim altında bulunduruluyorlar. Evinden ilk defa uzaklaşan küçük yaş ögrencilerin aile ve ülke özleminden kaynaklanan problemler yaşaması halinde onlarla sürekli ilgilenecek gözetmen ve danışmanları hazır bulunuyor. Temislcisi oldugumuz tüm okullar, bireysel ihtiyaçlara duyarlı olan, dünya çapında tanınan profesyonel okullar bu nedenle aileler çocuklarını kolaylıkla emanet edebiliyor. Geçmiş yıllarda bu programlara katılan ögrencilerimiz, memnuniyetlerini devam eden senelerde ki yaz dönemlerinde aynı veya faklı okullara devam ederek ispatlıyorlar.

Okulların merkezleri ülkelerin genellerine dagılmış bir çok farklı şehirde, ögrenci isteklerine cevap verecek şekilde şehir merkezinde yada yeşil alanlardaki üniversite kampüslerinde olabiliyor. Seçilen merkezin özelligine göre,ögrenciler konaklama opsiyonlarını seçebiliyorlar. Şehir merkezini tercih eden ögrenciler genelde modern donanımlı standard bir bina da egitim alarak çevredeki spor faliyetlerinden yararlanabilirken, kampüs ortamı seçenler genelde yurt konaklaması yapıyor ve kampüs tesislerinden yararlanıyor.

Bu programların en çekici yönlerinden biriside, ögrencilerin tüm yılın ders stresini üzerlerinden atmak için ve yaz tatilinide en verimli şekilde degerlendirmek için aktivite, oyun ve gezi programları arasında ingilizce dil kursunu da aradan çıkarmış olmaları. Oyun ve gezilerin arasına saklanan dil egitimi programı ögrencilerin hem ingilizce seviyelerini geliştirmek hemde konuşma akışkanlıgını saglamak için birebir. Ögrenciler farkında olmadan dinlenmek niyetiyle kullanmak istedikleri yaz tatillerinin bir bölümünü de ders çalışarak geçiriyor olacaklar. Buda tüm ders yılının üzerlerinde yarattıgı stresi azaltacak.

Standart bir Yaz Okulu programı neleri içerir;

Haftada ortalama 20 ders ingilizce egitimi ( 1 ders = 45 dakika)
Birçok farklı ülkeden gelen ögrencilerden oluşan karma sınıflar
Maksimum 15 kişilik sınıf mevcutları
Tercihe göre, aile yanı konaklaması yada yurt konaklaması
Full board haftanın her günü yemek
Full aktivite ve gezi programları
Gidilen ülkenin kültürünü en yakından keşfetme imkanı
Yüksek standart denetim ve gözetim hizmeti
Tüm kurs egitim materyalleri
Kurs bitiminde hak kazanılan sertifika ve rapor bilgisi
24 saat acil durum danışmanlıgı

Programların seçilen ülke, şehir ve okula göre degişiklik göstermesine ragmen genede size bu programa katılırsanız geçireceginiz olası 1 hafta örnegini veriyoruz ;

Bu programların en büyük özelliklerinden biriside ögrencilerin İngilizce egitiminin yanında yapacakları normal toplu aktivitelere ek olarak dilerlerse bedelini ödeyerek ekstra ders alabilmeleri. Bu özel dersler, Bilgi ve İletişim Teknolojileri , eksra yogun İngilice dersleri konularında olabilecegi gibi, özel tenis, futbol, ragbi, kayak alanlarında da olabiliyor. Buda ögrencilerin katıldıkları bu kısa süreli programı daha da yogun hale getirerek, ilgi duydukları alanlarda daha da iyi olmalarını saglıyor.

Yaz programlarının sunuldugu şehirlerden birkaç örnek verelim.

İngiltere
London, Cambridge, Oxford, Hastings, Brighton, Dublin, Glasgow, Canterbury, Bournemouth, Seaford......

Amerika
Fort Lauderdale, Boston, New York, San Diego, San Francisco .......

Kanada
Vancouver, Toronto, Halifax, Montreal.......

Australia
Sydney, Melbourne......

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
fransadaki, okullari

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)