Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > İlginç Haberler

İlginç Haberler Sık rastlanılmayan haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 06.05.2016, 00:20   #21
Chevy
XooX

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Canan Karatay: Çaya Şeker Yerine Tereyağı Koyun

Çaya değilde bal ile tereyağını karıştırıp ekmek arası yapınca hem süper bir tat ortaya çıkıyor hemde
Çok süper bi enerji işte
6 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2016, 08:32   #22
İklim
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Hayır bu konuda doktora falan mı yapmışlar anlayamıyorum, her konu hemen tartışma haline geliyor Karatay benim babamın oğlu değil bayılmıyorum birilerini korumaya ama ortada bir haksızlık varsa beğenilsin beğenilmesin söylerim.
Prof.Dr.Canan Karatay hanımın diyetlerini uygulayıp kolestrol,diyabet ilaçlarını kesen insanların tahlillerini mi yollayayım size.Ben de beğendim ya da beğenmedim herkes gibi yorum yaptım.
6 Üyemiz İklim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2016, 12:24   #23
ugLy
Yasaklı Üye

Tereyağına takmış.
4 Üyemiz ugLy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2016, 13:10   #24
Orhan-38
Yasaklı Üye

yaf bu kadın kafayı iyice sıyırdı ama du bakalım hayırlısı
2 Üyemiz Orhan-38'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2016, 13:31   #25
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Damarlarımızın tıkanmaması içinde tereyağı önemlidir. Tereyağını köy yumurtasına kırıp yiyebilirsiniz, yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Hatta Orta Asya’da yaşayan kişiler çaylarına tereyağı koyarlar” diye konuştu.

Kaynak
Anladığım kadarıyla çaya tereyeğı koyma işini herkes bir şekilde çözmüş ve olumlu veya olumsuz bir seyler söylemekte.

Ben alıntıda koyulaştırdığım yere takıldım ve hala çözemedim. Becerebilirsem bunu denemek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2016, 14:03   #26
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
meğine tereyağı sürer yerdi ve kalpten de ölmedi.
Diyeceğim o ki; evet bence de çaya koymak iğrenç ama Canan Karatay'ın düşünce yapısını çok iyi bildiğim için sanıyorum halâ devam etmekte olan bu algıyı kırmak adına çarpıcı bir sunum yapıyor Canan hoca.
@Rosebud tebrikler Canan Hoca'nın vermek istediği mesaj sana gerektiği gibi ulaşmış. Bazen bir konu üzerine dikkat çekmek için insanların kafasını karıştıracak cümleler kurmak çok yerinde oluyor. Tıpkı bu haberde gazetecilerin konu içinde yazan bir cümleyi başlık yapıp, hepimizin bu konuda buluşması gibi...

Canan hoca da kendine has uslubuyla insanlarımızın gözlerini açmak için espirili yorumlarının arasına gerçekleri çok güzel sıkıştırabiliyor.

Ufakken yemek konusunda fazlaca mızmız bir çocuk idim. Annem sabahları bana kahvaltı yaptırırken bir kase içine ılınmış çay, tereyağ, peynir, ekmek ve şeker koyardı, bunun adına da Papara derdi ve sonra da bana bir güzel yedirirdi. Tereyağını sevmeyen bir çocuk olarak (o zamanlar sevmezdim), ben o tereyağlı çay karışımını bir güzel yerdim ve çok da hoşuma giderdi. İnanın bugün hala ara ara yaparım onu.

Kaldı ki İngilizler çaylarına süt koyarlar. Tereyağ neden yapılıyor? Yada kahveye krema konulur. Tereyağının bir önceki aşaması krema değil mi?

Tekrar Canan Hoca'ya dönecek olursak, yorumların bazılarına bakıp üzülmemek mümkün değil.

Arkadaşlar, Canan Hoca İstanbul Bilim Üniversitesi'nde bir zamanlar rektörlük yapmış. Kardiyoloji Ana Bilim Dalları öğretim üyesi olmuş. Kendisi kalp ve iç hastalıkları profesörü, yani boru değil. Ne dediğini anlamıyorum diyen bazı arkadaşların bu dallarda bilgileri yoksa, sahiden de onu anlamaları mümkün olmaz.

Doktorluktan doçentliğe geçip sonrasında profesörlüğe geçmek için hangi aşamalardan geçilmesi gerektiğini, ilgili bilim alanlarında kaç sene çalışılması gerektiğini, ve çalışmaları ile ilgili uluslararası kaç, ülke içinde kaç yayın yapması gerektiğini burada sıralamama gerek yok, google bu konuda size yeteri kadar bilgi verir.

Karşınızda ben gibi yolun başında olan biri yok arkadaşlar, bir profesör var. Eleştirirken dalga geçer gibi değil, kendimize yakışır şekilde eleştirelim lütfen.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
.
Anladığım kadarıyla çaya tereyeğı koyma işini herkes bir şekilde çözmüş ve olumlu veya olumsuz bir seyler söylemekte.

Ben alıntıda koyulaştırdığım yere takıldım ve hala çözemedim. Becerebilirsem bunu denemek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Sevgili @Banemin, sana önerim şu; haberin çıktığı gazeteyi arayıp ayrıntılı bilgi alman
6 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2016, 15:36   #27
Rosebud
Müdavim

Sevgili @LaLe teşekkür ederim, ben babamı kaybettiğimde 8 yaşındaydım aradan 43 yıl geçmesine rağmen o kadar iyi hatırlıyorum ki sütlü çay içtiğini, ayrıca peynir, bal ve tereyağını karıştırıp yerdi,
Tadı mükemmel olup son derece sağlıksız şeyler yemekten bin kat iyidir, tabii tercih meselesi, salyangoz yiyen insanlar varken tereyağlı çay masum kalıyor.
Çok da yerinde örnekler vermişsiniz, kremalı kahve ve sütlü çay varken tereyağlı çaya çok da şaşmamak gerek, aslında insanın yaradılışında vardır yabancı şeylere karşı ön yargılı olmak bunu ben de zaman zaman yapıyorum sonra da kızıyorum kendime.

TEARS AND SOUVENIRS

6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2016, 16:14   #28
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Bendeki de işguzarlık işte @LaLe.

Tavuğun biri bütün gün eşeler, bulur yer ve sabahın köründe ciyaklayarak folluğuna bir yumurta bırakır en tazesinden. Sabah kalkmayan bakıcısı öğlen belki alır o yumurtayı folluktan. Eh toptancıda elindeki mal tükenmeden gelmez ki üreticiye.

Stokları erimeye başlarken 3-5 gün sonra çıkar gelir o yumurtayı alır dükkanına getirir. Sırası gelip satılmak için daha önce elde kalanların çıkması lazım tabi.

Sonra bakkalın biri çıkagelir, 1 hafta önce taze olan o yumurtayı alır dükkanına getirir. O da önce eskiler elinden çıksın diye yenileri en alta koyar.

Sonuçta 2 hafta önce tavuğun taze olarak yumurtladığını biz alır eve getirirz. Bir de bakarız yumurta bozulmuş. E tabi herkes ben değil.

Bozuk yumurtayı kapan direk gider tavuğu bulur ve yolar tüyleerini "neden bu yumurta bozuk" diye. Ben gibi miskinler ise bakkala sarar ancak.

Canan Karatay da bir nevi tavuk işte. Yıllarca didinmiş, okumuş, öğrenmiş, biriktirmiş, tecrübesiyle harman edip darağacındakileri kendi bilimsel doğruları olarak sunmakta bizlere. Bir yerlerde söyledikleri, yazdıkları birileri tarafından servis ediliyor ve bizde koltuğumuzda otururken çayımızda tereyağını hayal edip "ıyggg iğrenç" diye çok bilimsel bir saptamayla tavuğun tüylerini yolmaya başlıyoruz.

Oysa bize sunulan 3-5 paragraflık yazıdaki bariz hataları bile ayıklamayı becerememişizdir ve söz konusu ahkam kesmek
olunca yılların profesörüne tavuk muamelesi yapmakta bir beis görmeyiz.

Bu konunun içinde Sana yağından, vitadan, zeytin yağlı yiyemem basmada fistan giyemem adlı şarkıdan bahseden yorumlarda ne anlatılmak istendiğide umurumuzda olmaz zaten. Bedava süt tozları ile öldürülen hayvancılıktan, bire 20-30 almak adına hirbit tohumlara mahkum ettirilerek yok edilen çiftçilerimizden, maliyetinin altında uçak veriliyor diye kapattırılan Atatürk tarafından Nuri Demirağ ve Selahattin Alana kurdurulan uçak fabrikamızdan da bir haberizdir. Sümerbankın ürettiği basmaların yerine konulan amerikan bezleriyle yapılmış fistanlarla mutlu mesut şarkılar söyleyip danslar ederiz.

İçimizden çıkan ve toplumun, ülkenin menfaatlerini gözeterek gözümüze sokmak adına sivri çıkışlar yapan ne kadar aydın, bilim insanı, siyasetçi varsa (-ki maalesef sayıları hiçte fazla değil) bu şanlı basın sayesinde tavuk muamelesi görmekte tarafımızdan.

Dedim ya bende işgüzarlık var diye. Didinen, çabalayan ve bir şeyler ortaya koymaya çalışan tavuk yerine bakkala saracağım ben yine.

Tereyağını yumurtaya nasıl kıracağım konusunda hala aydınlatılmadım ayrıca...

5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2016, 16:29   #29
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Bir şeker ve tereyağından ne konular, ne mevzular çıktı. Konu konuyu açar, laf lafı açar derken mizansen olarak da anlatılana yaklaşmak ayrı bir güzel.

@Banemin, anlayamadığın konuya ben açıklık getireyim hadi yine iyisin

Tereyağını at buzluğa iyice dondur, sonra yumurtayı kır sahana. Donmuş olan tereyağını al buzluktan ve ufaltmak için vur çekici üzerine, kır. Kırık parçaları da at yumurtanın üzerine. Al sana tereyağı nasıl yumurta üzerine kırılır vakasına

Hadi şimdi konuyu daha fazla başka taraflara kaydırma fena olacak bak
6 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2016, 16:34   #30
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Aslında konuların genelinin çıktığı yer "Aymazlığımız" oluyor ama neyse!..

Verdiğin tavsiye Vizonteledeki bir repliği aklıma getirdi. Yılmaz Erdoğan Televizyonu görünce diyordu ya!..
"..... ki benim aklıma gelmişti bu"...

Ben büyük sözü dinlerim, dağıtmayayım...

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
canan, çaya, karatay, koyun, tereyağı, yerine, Şeker

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler