Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Duygularımız

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 13.05.2009, 17:27   #1
Smyrna
Okunuşu: Simirna

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Pardon, Acaba Sizi Sevebilir Miyim?

Pardon! Acaba sizi sevebilir miyim?

Neden?

Neden olacak, korkuyorum!

Korkuyor musun? Evet ya, korkuyorum.

Çünkü seni seversem hemen huyun suyun
değişecek. Sende sevdiğim şeyler farklılaşacak. Şımaracaksın. Beğenmez olacaksın artık beni. Çünkü ben artık muhtaç olmuş olacağım sana, senin gözünde. Çünkü bilinç altı atacaksın beni önceden programladığın bir yere. Sesine, görüntüne, ellerine, gülümseyişine hatta nefesine bile mahkum edilmiş olacağım... ve adına ''Aşk'' diyeceksin hemen, daha ben ne olduğumu bile bilemeden. Öyle değil mi? Bilmez misin?

Muhtaç olmak acizliktir. Şimdi seni sevdiğim için cezalandıracaksın beni biliyorum! Hor göreceksin. Bekleteceksin. Aramayacaksın. Menfaatlerin ön plana çıkacak. Şayet menfaatlerini de sevmezsem beni sileceksin. Yalan mı? Sileceksin işte! Sonra her gün benden azar azar uzaklaşacağını seyredip kahrolacağım. Yahu ben bir sevenim. Yani seni sevgimle onurlandırmış bir insan. Dünyayı ayakta tutacak insan kudretinin adıdır Sevgi...

Şimdi ben sevdim diye, bu kudrete ve cesarete sahip oldum diye sen beni nasıl ve ne hakla cezalandırabilirsin? Aklım almıyor. İnsanlığım da! Yüreğim de! Yok! Seni seviyorum cümlesini çok sarf etme eskir! Yok! Herkese seni seviyorum deme, sadece aşık olunca kullan! Yok! Seni seviyorum demeden önce bin bir hokkabazlık yap ve şirin görün ki sevdiğin sevildiği için kendini dev aynasında görmesin, onu inlet, süründür, aklını başına getirt, mahvet! Neden? Çünkü, bu makbul.. Kaç....sevsen de sevmesen de kaç! Neden? Çünkü kaçan kovalanır aptal! Kaçan kovalanır... İyi de, neden sevdiğim için kaçıyorum ki? Ben kaçacak ne yaptım? Kaçarak daha mı makbul olacağım? Kaçarsam daha mı kıymetim anlaşılacak? Sevmek utanç verici bir şey mi ki kaçmam gerek?! Anlayamıyorum...

Oysa ben zaten sevdiğimi severek devleştirmişimdir. Onun dev aynasında kendisini yeniden devleşmesine ne gerek var ki? Bir görebilse benim gözlerimle kendini eminim kıskanacaktır bendeki kendisini... Yok ama yok! Bilmez sevgililer sevilmenin eşsizliğini, bilmez... Ondandır bol keseden sevgiyi böyle tüketişleri... Ben hiç şımarmayan, değişmeyen, yozlaşmayan, uçup gitmeyen, tükenmeyen sevgi görmedim. Artık cenaze törenleri iki türlü yapılmalı. Biri bedenler için, Diğeri zorla öldürülen sevgiler için!.. Ne demiş Yılmaz Erdoğan, '' Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim '' Anlayın artık varlıkları değil, ihtimalleri sever olduk... Neden?

Çünkü ihtimaller hayallerimizdir. Sevmekse hayatın bir gerçeği. Hayallerimizde sevgilimiz hiç değişmez. Hatta seni seviyorum dedikçe ya gözleriyle, ya elleriyle ya da tatlı diliyle beni sevdiğin için teşekkür ederim aşkım der... Teşekkür etmek?! Beni sevdiğin için... Evet ya. Bir onurdur, bir ödüldür, bir şereftir sevmek ve sevilmek. Özgürlüğümüzdür. Cesaretimizdir. İnsanlığımızdır. Ayrıcalığımızdır. Ama ne yazık ki birde bütün bunları farkında olamayışımızdır sevmek... Korkuyorum. Hep sevdiğim için cezalandırıldım. Artık seni seviyorum derken bana tuhaf tuhaf bakmayacak varlıkları daha çok sevmeye niyetliyim... Bir çiçek gibi... Bir hayvan gibi... Bir dağ manzarası gibi... Bir su damlacığı gibi... Bir küçük tomurcuk gibi henüz doğmakta olan...

Çünkü hepsinin insanlarda var olan bir büyük silahtan arındırılmışlığı var. Yani dilleri yok, dilleri! Konuşamazlar... Sadece dinlerler... Sevginizi anlayarak hissederek dinlerler. Onlara ''Pardon! Acaba sizi sevebilir miyim? '' demeniz gerekmez. Direkt söylersiniz sevginizi hesapsızca, umarsızca... Saymadan... Ne güzeldir huzurla sevebilmek. Ne güzeldir bir çiçeğin kokusu, bir kuşun sesi, bir manzaranın görüntüsü, bir sıcacık bakışla ödüllendirilmek. Bizim için ödül demek, elle tutulabilen bir şeydir. Bir nesne. Öznesiz. Özne biziz...ama nesneye muhtaç. Özne özneyi sevemez mi? Nesnesiz öznelik olamaz mı? Nesne özneyi sevemez mi? Ben severken bedenimi unutmak istiyorum. Sadece elimde kalbim olsun. Bir kısa bir uzun vuruşlarla atıp dursun. Tek armağanım bu olsun verebildiğim bir sevgiliye. Bundan kutsalı? Daha ne olsun! Anlasın artık beni anlasın.

Sevmek istiyorum Utanmadan Korkmadan Reddedilmeden Küçük görülmeden Sevmek... Ve sevgimi ifade edecek her türlü çılgınlığı hesapsızca yapmak istiyorum. Gurur denilen sözcüğü sözlüklerden çıkartmak, sevdiğim için sevilerek ödüllendirilmek istiyorum... Bir insanı sevebilme yeteneğimin bulaşıcı olmasını istiyorum. Ve bu mükemmel hastalık tüm dünyaya bulaşsın istiyorum. İnim inim inlesin mutluluktan insanlar. Sevilmekten ölebilsinler belki de! Sevgisizlikten değil!...
Sevgi üretilsin. Sevgi ile her şey topraktan fışkırır gibi fışkırsın istiyorum. Pardon! Acaba sizi sevebilir miyim? diye sormayı değil, bugün sana seni seviyorum demeyi atladım galiba beni affet diye hesap soran bir yüreğe ifade vermek istiyorum mutlu mutlu gülümseyerek... Şimdi izninizle bir sorum daha olacak sizlere. Şayet iki küçük kum tanesi isterse sevgi ile bir fırtına yaratabilir mi?
14 Üyemiz Smyrna'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.2009, 19:37   #2
Duayen
Huysuz ve Tatlı Kadın

Standart Cevap: Pardon! Acaba sizi sevebilir miyim?

sevginin gücünü..sevenler ve sevmeyi bilenler bilir..
iki küçük kum tanesi sevginin gücüyle bir mutluluk fırtınası yaratabilir..

''seni seviyorum deme'' kaybedersin..çok fazla kullanma bu kelimeyi ''tüketirsin''derler doğru...
oysa sevgi paylaştıkça büyür,çoğalır..öyle değilmi.! ''kaçan kovalanır'' şimdiki zamanda hep bunlar geçerli malesef..

bence bütün bu varsayımlar sevginin 'karşılıksız' olduğu yerde geçerlidir..yoksa seven neden sevdiğinden kaçsın..!
tamam hayat bir köşe kapmaca oyunu haline geldi ama..bu kadarda değil..
kovalamak yerine, vazgeçmeyi bilmek gerek..bence

emeğine sağlık elçin..özellikle zamanımızda ilişkiler üzerinde en çok konuşulan sorunlara parmak basmışsın
Eski 31.10.2009, 20:06   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Çok güzel bir konu Smyciğim...
Sanki yaşadıklarımı anlatmış...
Bu yazının dediği gibi bende korkuyorum...
7 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.2009, 21:21   #4
nur@n
Süper Üye

Evet yaa..Nasıl doğru anlatılmış sevilme sonucunda yaşananlar..

Teşekkürler..
7 Üyemiz nur@n'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.11.2009, 02:31   #5
**EMEL**
Müdavim

Standart Cevap: Pardon, Acaba Sizi Sevebilir Miyim?

Alıntı:
Sonra her gün benden azar azar uzaklaşacağını seyredip kahrolacağım.
Yahu ben bir seven'im. Yani seni sevgimle onurlandırmış bir insan.
Dünyayı ayakta tutacak insan kudretinin adıdır Sevgi...
sevdiğini söyleyince burunları kalkıyo söyleyipde kaldırmamak lazım burunlarını ve... bişe sanıyorlar sonra bi kaçmalar bi afra tafralar...niye ? -çünkü beni sevdin, sevdiğini söyledin - alla allaa e artık sevmiyorum ne olcak peki

Bu böyle arkadaşlar insanoğlu bu bunu değiştiremezsin okadar güzel anlatmışki yazı,, olursa bukadar olur yanii... eklenebilecek hiç bir şey yok

Teşekkürler Smy
Oysaki;
Hayatın seni erittiğini çay bitince anlarsın..

8 Üyemiz **EMEL**'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.03.2010, 16:59   #6
Öykü
Müdavim

Standart Cevap: 'Pardon! Acaba sizi sevebilir miyim? '

Artık cenaze törenleri iki türlü yapılmalı. Biri bedenler için, diğeri zorla öldürülen sevgiler için. Ben burasını begendim. Teşekkürler. Sevmek ağır kelimedir, herkese söylenmez.
Eski 16.03.2010, 19:03   #7
tara
Üye

Sevginin degerini bilmeyip suistimal edenler utansin.Biz yinede sevince sevdigimizi söyleyelim.
8 Üyemiz tara'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.06.2010, 16:21   #8
SanaL
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Çok güzel bir konu Smyciğim...
Sanki yaşadıklarımı anlatmış...
Bu yazının dediği gibi bende korkuyorum...
Neden korkuyorsun ?

Neden korkuyorsunuz ?

Sevin, sevilin arkadaşlar, korkmayın

Not: Konuda kullandığın fotoyu ödünÇaldım smy
Eski 08.06.2010, 16:34   #9
Nazlı
Süper Üye

Gerçekten çok anlamlı , ve doğru bir yazı . Teşekkürler Smyrna.
Eski 06.01.2011, 12:24   #10
Pitsy
. . . En Çatlak Kiremit . . .

Tabiki yavrum sorman hata.
4 Üyemiz Pitsy'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
miyim, pardon

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)