Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Yılmaz Özdil

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 14.09.2022, 16:54   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Tarkan | Yılmaz Özdil

Tarkan

İzmir'in denizi kız,

kızı deniz,

sokakları

hem kız hem deniz kokar

Başka hiçbir şehrin sokakları böylesine muhteşem anlatılmamıştır.

Cahit Külebi'nin efsane dizeleri sayesinde, Türkiye'nin en ünlü sokakları İzmir'dedir.

E haliyle, hem kız hem deniz olunca, mutluluktan şarkılar mırıldanır o sokaklar.

Dario Moreno sokağı var mesela İzmir'de, deniz ve mehtap, sordular seni neredesin, nasıl derim terketti, bırakıp gitti beni, Sefarad Musevisi dünya çapında şarkıcımızdı.

Sen gülünce güller açar gülpembe, bülbüller seni söyler, biz dinlerdik gülpembe, Barış Manço sokağı var İzmir'de.

Gecenin nemi mi düşmüş gözlerine, ne olur ıslak ıslak bakma öyle, Cem Karaca sokağı var İzmir'de.

Gölgesinde mevsimler boyu oturduğumuz, hep elele vererek hayaller kurduğumuz, kimi üzgün kimi gün neşeyle dolduğumuz, o ağacın altını şimdi anıyor musun, Yusuf Nalkesen sokağı var.

Sabret gönül, bir gün olur bu hasret biter, Sadi Hoşses sokağı var.

Aşk bu değil yapma güzel, sen insanı güldürürsün, sevişirken güzel güzel, sen insanı öldürürsün, Avni Anıl sokağı var.

Sezen Aksu sokağı var İzmir'de, kıskanır rengini baharda yeşiller, sevda büyüsü gibisin sen Firuze.

Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar, yeryüzünde sizin kadar yalnızım, Gönül Yazar sokağı var.

Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece, Aşık Veysel sokağı var.

Adnan Saygun sokağı var.

Cemal Reşit Rey sokağı var.

Hikmet Şimşek sokağı var.

Fazıl Say sokağı var İzmir'de.

Eşyalar toplanmış seninle birlikte, anılar saçılmış odaya her yere, sevdiğim o koku yok artık bu evde, sen, kadınım, Tanju Okan sokağı var.

Ah yalan dünya, yalan dünya, yalandan yüzüme gülen dünya, Selda Bağcan sokağı var.

Gözlerinin içine başka hayal girmesin, bana ait çizgiler, dikkat et silinmesin, Zeki Müren sokağı var.

Fikrimin ince gülü, kalbimin şen bülbülü, o gün ki gördüm seni, yaktın ah yaktın beni, Müzeyyen Senar sokağı var.

Ey büt-i nev eda, olmuşum müptela, aşıkım ben sana, iltifat et bana, Dede Efendi sokağı var.

Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş'ın evi zaten İzmir'de, datlı dillim, güler yüzlüm, ey ceylan gözlüm, gönlüm hep seni arıyor, neredesin sen, sokağıyla, parkıyla, heykeliyle, muhit komple Neşet Ertaş.

(Yunus Emre'den Tevfik Fikret'e, Yahya Kemal'den Orhan Veli'ye, Ayhan Işık'tan Kemal Sunal'a, Aziz Nesin'den Yaşar Kemal'e, Özdemir Asaf'tan Sait Faik'e, Sadri Alışık'tan Tarık Akan'a, Orhan Kemal'den Fakir Baykurt'a, Attila İlhan'dan Can Yücel'e, Muzaffer İzgü'den Rıfat Ilgaz'a, Necati Cumalı'dan Bekir Yıldız'a, Bedia Muvahhit'ten Ayfer Feray'a, Cahit Külebi'den Halikarnas Balıkçısı'na, edebiyatımıza, sinemamıza, tiyatromuza damga vuranların İzmir'de adı var.)

Hayata karşı duruş'un ikametgah adresidir İzmir.

(Türkiye tarihinin en kalabalık konseriydi.

Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en kalabalık konserlerinden biriydi.

Bahsetmeyelim istiyorlar.

Unutulsun istiyorlar.

Yok öyle!)

Bu unutulmaz anı'yı yaşamamızı sağlayan İzmir büyükşehir belediye başkanımız Tunç Soyer'den bir İzmirli olarak rica ediyorum…

Gündoğdu'ya çıkan sokaklardan birine, İzmir'in sosyokültürel tarihine geçen Tarkan'ın adını verin, ilelebet hemşehrimiz olsun.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
özdil, tarkan, yılmaz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler