Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.05.2022, 20:49   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Yargıtay'dan Flaş Karar. Sitede Yaşayıp Evcil Hayvanları Olanlar Dikkat

Yargıtay'dan Flaş Karar. Sitede Yaşayıp Evcil Hayvanları Olanlar Dikkat

Yargıtay'ın kararına göre, mevzuatta yasak olmamasına rağmen apartman veya sitenin yönetim planında ‘Hayvan beslenemez’ ibaresi varsa, binadaki bağımsız bölümlerde kedi-köpek beslenemeyecek.

TRT Haber'den Deniz Aslan'ın haberine göre; salgın döneminde evde bakılan hayvan sayısı arttı. Kalkan kısıtlamalarla iş yerlerine ve okullara dönüş sonrası, köpek saldırısı ve havlaması şikayetleri arttı.

Hayvan sahipleri ile apartman sakinlerini karşı karşıya getiren süreçte Yargıtay, milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir emsal karara imza attı. Kararda, apartman ya da sitenin yönetim planında ‘hayvan beslenemez’ ibaresine yer verilmesi durumunda bağımsız bölümlerde kedi ya da köpek beslenemeyeceğine hükmedildi.

Yargıtay'ın emsal kararına neden olan dava 10 yıl önce açıldı.

Köpek havlaması şikayetiyle açılan ve köpeğin tahliyesinin istendiği dava İstanbul Anadolu 12'nci Sulh Hukuk Mahkemesi'nce 2014'te reddedildi.

Yargıtay 18'inci Hukuk Dairesi üzerinden kararı temyiz eden komşunun talebi üzerine bir üst mahkeme kararı bozdu.

İstanbul Anadolu 12'nci Sulh Hukuk Mahkemesi ise ilk aldığı kararda direndi.

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu 18'inci Hukuk Dairesi’ni haklı bularak mahkemenin direnme kararını iptal etti. Böylece yönetim planında 'hayvan beslenemez' yazan sitelerin bağımsız bölümlerinde karara aykırı durumlar tahliye nedeni olarak da kullanılabilecek.

Aykırı hareket edenler ya hayvanlarını binanın bağımsız bölümlerinden uzaklaştıracak ya da kendileri binadan taşınacak.

KAYNAK
Eski 19.05.2022, 22:22   #2
yasemen
» Vous et l'Amour «

Standart Cevap: Yargıtay'dan Flaş Karar. Sitede Yaşayıp Evcil Hayvanları Olanlar Dik

bağımsız bölümden kasıt site bahçeleri sanırım. eğer öyle ise sevmek hakikaten de sevile sevile öğrenilen bir duygu ve benim ülke insanım sevmeyi yanlış yerlerinden anlamış diye düşünüyorum artık. bu dünyadaki tüm temennim ve tüm mücadelem yaşayan ve varolan her canlıya sevgi ve saygı duyan bireylerin yaşadığı bir toplumda yaşayabilmekti. ben bir karış canlıya bile koca dünyayı dar eden insanlardan artık tiksiniyorum. bu dünya bitek bize ait değil, şunu bi türlü kavrayamadınız.

hayvan sevmeyen, onlara zarar veren, onları can olarak kabul edemeyen, sokaktaki besleme noktalarındaki kablarımı yok eden ve bir de hiç utanıp sıkılmadan hayvanları beslediğim için bana hasta diyen, sonra da dönüp elhamdülillah müslümanim diyen insanın dindar değil dinci olduğunu düşünüyorum.

aragon'un dedigi gibi, görünüşte herkes insan.

5 Üyemiz yasemen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.05.2022, 22:41   #3
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Standart Cevap: Yargıtay'dan Flaş Karar. Sitede Yaşayıp Evcil Hayvanları Olanlar Dik

@yasemen bahçeler, merdiven boşlukları vb. yerler ortak alan oluyor.

Bağımsız bölümden kasıt daire içleridir.

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.05.2022, 22:44   #4
yasemen
» Vous et l'Amour «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
@yasemen bahçeler, merdiven boşlukları vb. yerler ortak alan oluyor.

Bağımsız bölümden kasıt daire içleridir.

o zaman daha ağır şeyler yazmam lazım şimdi. forumun kapanması durumuna hazırsanız başlıyorum.

aragon'un dedigi gibi, görünüşte herkes insan.

3 Üyemiz yasemen'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dikkat, evcil, flaş, hayvanları, karar, olanlar, sitede, yargıtaydan, yaşayıp

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)