Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 06.11.2020, 12:11   #1
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Eşine ve Çocuklarına Şiddet Uygulayan Baba: Evde Muska Bulunca Kemer ve Sop

Eşine ve çocuklarına şiddet uygulayan baba: Evde muska bulunca kemer ve sopayla dövdüm

Şanlıurfa'da boşanma davası açan eşi ile yaşları 5 ve 9 arasında değişen 3 çocuğuna işkence yaptığı ortaya çıkınca tutuklanan Ramazan Çakmak'ın yargılanmasına başlandı.

Yavuzselim Mahallesi'nde yaşayan ve madde bağımlısı olduğu öne sürülen Ramazan Çakmak, 10 yıllık eşi Narin Çakmak'a şiddet uyguladı. 4 çocuk annesi Narin Çakmak da 6 ay önce ailesinin yanına yerleşip, boşanma davası açtı. Ramazan Çakmak, 2 ay önce "vakit geçirme bahanesi" ile çocuklarını alıp, evine götürdü. Ancak geri getirmedi. Bunun üzerine Narin Çakmak, çocuklarını almaya gitti. Ancak Ramazan Çakmak, eşine şiddet uyguladı. Narin Çakmak, 2 yaşındaki oğlunu alarak ailesinin yanına geri döndü.

Bu olaydan birkaç gün sonra babalarının evinden dışarı çıkan 2'si kız, 3 çocuğun yüzünde morluk ve şişlikler olduğunu gören komşular, anne Narin Çakmak'ı aradı. Hemen eşinin yaşadığı eve gelen Narin Çakmak, polisi arayarak şikayette bulundu. Tedaviye alınan ve pedagog eşliğinde bilgilerine başvurulan çocuklar annelerine teslim edilirken, gözaltına alınan Ramazan Çakmak 16 Eylül günü tutuklandı.

Hakkında "eziyet etme" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Ramazan Çakmak'ın, 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. Duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile katılan Ramazan Çakmak, eşinin evden ayrılmasının ardından tekrar barışmak istediğini, ancak mümkün olmayınca intihara kalkışarak, kendisini silahla yaraladığını söyledi. Hastanede tedavi gördüğünü ve vakit geçirmek için çocuklarını alarak eve geldiğini, bu sırada kayınvalidesi tarafından yapıldığını ileri sürdüğü bir muska bulduğunu belirten Ramazan Çakmak, "Muskayı görünce kendimi kaybettim. Çocukları dövdüm. Ancak o an nasıl vurduğumu hatırlamıyorum. Birkaç tokat attım. Ben çocuklarımı döverken sopa ve kemer de kullandım ancak çok pişmanım" dedi.

Mağdur çocukların avukatı Abdurrahman Ilık ise sanık hakkında "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçundan suç duyurusunda bulundu. Dosyada adı geçen çocukların işkence görmesine şahit olan komşunun tanık olarak dinlenmesini talep eden Avukat Ilık, sanığın tutukluluğunun devamını istedi.

Sanık babanın avukatı ise müvekkilinin tahliye edilerek psikolojik tedavi görmesini talep etti.

Talebi reddeden mahkeme, sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Kaynak
6 Üyemiz Arthur'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.11.2020, 17:05   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Eşine ve Çocuklarına Şiddet Uygulayan Baba: Evde Muska Bulunca Kemer

Şam babası pezvnk
Çok pardon sinkaf kullandım. Dayanamıyorum çocuğuna ve eşine şiddet uygulayan baba - eş haberlerine..
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.11.2020, 17:20   #3
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Cevap: Eşine ve Çocuklarına Şiddet Uygulayan Baba: Evde Muska Bulunca Kemer

Alıntı:
Dosyada adı geçen çocukların işkence görmesine şahit olan komşunun tanık olarak dinlenmesini talep eden Avukat Ilık,
Çocukların bu görüntüsünden sonra şahite ihtiyaç mı var.
Baya işkence uygulamış.

İçim eridi,

Yazık aile arası geçimsizliklerde olan çocuklara oluyor.
Senki onlara sordular dünyaya gelmek istermisiniz diye.

Madem ki dünyaya getirdin emanetin olarak ömür boyu bakacaksın üzmeyeceksin.

Evlenen kişilere,
Kesinlikle Anne ve Baba olabilmek için devlet olarak eğitim vereceksin sertifika almak zorunda bırakacaksın.

4 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.11.2020, 17:23   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Artık boşanmak isteyen eş için delil istiyorlar. Mesela eşi aldatıyorsa yatakta görüntüsünü, çocuğunu dövüyorsa olay anı görüntüsünü istiyorlar. Hukuksal olarak artık hiç bir hakkımız yok.
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.11.2020, 17:28   #5
Lawrance
Uzman Üye

Ebeveynlerin saçmalıklarından en çok mağdur olan çocuklar oluyor maalesef.

Böyleleri çocuk sahibi olmamalı..
5 Üyemiz Lawrance'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
baba, bulunca, çocuklarına, evde, eşine, kemer, muska, uygulayan, şiddet

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler