Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Bekir Coşkun

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 08.08.2015, 17:30   #21
AмσηRa
Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Yalılarda Viski İçen Şerefsizler... | Bekir Coşkun

Ben 17 yaşlarındayken bile cemaatin ne olduğunu görüp dediğimde, bana düşman gibi bakanlar şimdi benden daha fazla düşman olmuş.
Yine dedik teröristle pazarlık olmaz, askerimizi şehit edenlerle masaya oturulmaz. Ama oturup görüşüldü.
Şimdi bunları yapanlar masum oldu, suçlu bunları diyenler. Sorun değil, bildiğimi söyledim.
İlk meseleye geleyim, şimdi Hdp'ye oy verdik Akp' den kurtulmak için diyorlar. Teröristlerle kol kola resimleri olan, koyun koyuna yatan, askere kurşun sıkan elleri sıkan sözde milletvekillerine oy verenlerin vicdanları rahatsa benden yana sıkıntı yok. Herkes tarafını belli etmiştir, derim. Bunun hesap kitap işi olduğu mantıksız.
Eski 08.08.2015, 23:09   #22
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Lafı kıvırmaya gerek yok; AKP'nin tek başına iktidar olamamasına sevinenler HDP'nin barajı aşmasına üzülmemeliler. PKK'ya HDP'den daha fazla hizmet etmiş bir parti birinci oldu bu ülkede.

HDP'nin ne olduğunu zaten biliyoruz; adamlar çizgilerini bozmuyorlar sonuçta. Ama süreç süreç diye bu ülkenin başını yiyen, doğuyu güneydoğuyu ve dahi halkını PKK'ya teslim edenler seçim yatırımı olarak süreci bozuyorlarsa hainliği sadece HDP'de aramamak lazım...

Nilgün MARMARA
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.08.2015, 04:02   #23
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi AмσηRa Mesajı göster
Abi Chp Akp kadar doğudan oy neden alamıyor ?
Demekki siyasetinde sorun var?
Evet bela etti, farklı siyaset yapsaydı Hdp 'nin aldığı oy kadar alsaydı şuan dengeler değişirdi ?
Sırf kurtulmak adına, demek kendilerine güvenemediler Chp seçmeni ,sırf Akp gitsin diye HDP 'ye oy verdi ! " Chp seçemi derken de, partisine güvenmeyip Hdp 'ye oy verenler diyeyim, yanlış anlaşılmasın "

Abi CHP 'yi eleştirmekten korkmayın, zaten bunca yıl eleştirilmedi diye hala aynı oy oranında duruyor.
CHP neden doğrudan akp kadar oy alamadığının yanıtı belli. Cumhuriyet tarihini iyi irdelemek gerek. Cumhuriyet pat diye kurulmadı. Cumhuriyet kuruluş aşamalarında dincilerin ne kadar karşı geldikleri biliniyor. Sürekli Cumhuriyet aleyhine çalıştılar. Kur'an kurslarında, camilerde, imam hatiplerde örgütlendiler. Zaten bunu akp nin kurucuları da dile getiriyor, İmam Hatipleri arka bahçeleri olarak gördüler, bunda da başarılı oldular.

Atatürk'ü sevmeyen, fikirlerini benimsemeyen hiçbir kişi CHP ye oy vermez...

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.08.2015, 12:31   #24
AмσηRa
Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
CHP neden doğrudan akp kadar oy alamadığının yanıtı belli. Cumhuriyet tarihini iyi irdelemek gerek. Cumhuriyet pat diye kurulmadı. Cumhuriyet kuruluş aşamalarında dincilerin ne kadar karşı geldikleri biliniyor. Sürekli Cumhuriyet aleyhine çalıştılar. Kur'an kurslarında, camilerde, imam hatiplerde örgütlendiler. Zaten bunu akp nin kurucuları da dile getiriyor, İmam Hatipleri arka bahçeleri olarak gördüler, bunda da başarılı oldular.

Atatürk'ü sevmeyen, fikirlerini benimsemeyen hiçbir kişi CHP ye oy vermez...

Evet onlar bunca faaliyet içerisindeyken, Chp de izlemekle yetinmiş gördüğümüz kadarıyla. Cumhuriyet kurulduktan sonra, ki Atatürk vefat ettikten sonraki Chp dönemini araştırmak gerek. O günden bu güne kaç arpa boy ilerledi. Evet Atatürk ilkelerine sahip, sahip ama sadece onlarlada olmuyo günümüz şartlarına halkın bakışına göre siyasette yol izlenmeli.

"Atatürk'ü sevmeyen, fikirlerini benimsemeyen hiçbir kişi CHP ye oy vermez... "

peki Atatürk' ü seven, fikirlerini benimseyen kaç kişi Chp' ye oy veriyor. Birde olayın bu boyutundan bakmak gerek abi.

----
Yeri gelmişken birşey sorayım, şimdi Hdp ile Akp ikiside bir şekilde terörü büyüttü. İkiside aynı çizgilerde gidiyo, o zaman Hdp' ye oy verenlerde yine Akp 'ye hizmet etmiş oluyo ? Yani iş yine Akp' ye yaramış oldu ?
Eski 09.08.2015, 13:26   #25
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Evet onlar bunca faaliyet içerisindeyken, Chp de izlemekle yetinmiş gördüğümüz kadarıyla. Cumhuriyet kurulduktan sonra, ki Atatürk vefat ettikten sonraki Chp dönemini araştırmak gerek. O günden bu güne kaç arpa boy ilerledi. Evet Atatürk ilkelerine sahip, sahip ama sadece onlarlada olmuyo günümüz şartlarına halkın bakışına göre siyasette yol izlenmeli.

peki Atatürk' ü seven, fikirlerini benimseyen kaç kişi Chp' ye oy veriyor. Birde olayın bu boyutundan bakmak gerek abi.

----
Yeri gelmişken birşey sorayım, şimdi Hdp ile Akp ikiside bir şekilde terörü büyüttü. İkiside aynı çizgilerde gidiyo, o zaman Hdp' ye oy verenlerde yine Akp 'ye hizmet etmiş oluyo ? Yani iş yine Akp' ye yaramış oldu ?
Evet aynen öyle, terörün tırmanması Akp nin işine yaramış gibi görünüyor, son zamanlarda yapılan anketler böyle.

* * *

CHP nin oylarını artıramamasının nedenleri belli. Bir zamanlar kominizm ile insanlar korkutulurdu. Halk arasında kahvelerde kominstler vatan haini olarak konuşulurdu, öyle algı yaratılmıştı. CHP de kominist parti gibi algı da yaratıldı. Bunlar çok geniş konular. Konuyu sadece CHP ye indirgemek yanlış olur.

Din faktörü önemli bir faktör. Türkiye toplumunu eğitim düzeyi de, siyasi görüşü de belli.

Reis ne diyor? Davamız da davamız. Davaları neymiş? İslam imiş.

Akp li bir milletvekili de geçenlerde önce davamız, sonra ülkemiz, sonra akp gelir dedi. Aklı sıra ülkeyi ön planda tuttuğunu söylemek istedi, ama bilinçaltındakini böylelikle kaçırdı.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.08.2015, 13:27   #26
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:

----
Bu fislemeye artik son versek ne olur?.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi AмσηRa
" Sen pkk ya kol kanat bir partiyi desteklemişsin. "
Oradaki "Sen" zamiri seni kastederek söylemedim ki. Hdp ' yi destekleyene demiştim.
Yine;
"Abi CHP 'yi eleştirmekten korkmayın, zaten bunca yıl eleştirilmedi diye hala aynı oy oranında duruyor."
Eyvallah eleştiri yapıyorsun, sonuçta olması gereken bu.
-
İletişim sorunu yazdıklarımı üzerinize almanız olmuş. Sizi kastederek yazmamıştım. Yanlış anlaşılmış, kusura bakma.

Benim şuraya yazdıklarım Hdp' yi desteklediğini, bunuda Akp 'den kurtulmak adına yaptım diyenlereydi.
Zaten burada bile, sanki CHP ********lerle ayni masaya oturmus tablosu cizmeye calistin.

Daha evvelki paylasimlarindada, hep Kancayi takmaya calistin, farkina varmadigimida sanarsan.

Halbuki sana acik olarak anlatmaya calistim, Istanbul CHP´sine telefon ettigimde, Istanbul CHP´nin Telefonlari ve Bilgisayarlari AKP tarafindan dinlendigini.

Bu konuya daha derinden baktigimda, AKP CHP Serverlerini kontrol ettigi icin, "bunu Icten" Hirsizlarda paylasmaktaydilar.

Böylelikle Torba yasa zamanlarinda, CHP önergesi diye, toplu olarak hayir demislerdi.

Gercektende, CHP serverlerinden konu Kopyalanip, AKP önergesi diye TBMMeclisine sunulmus bir konuydu.

Alıntı:
Tas bu kadar düsmüste, sonuna koydugun soru isaretini anlamadim.

Basindan beri, AKP-PKK-HDP ilerlemesi, Öcalan Bombasini paylasma girisimleri oldugunu anlatmaya calistim.

Böylelikle ********lerle hic ayni masaya oturmus olmayanlarin kucagina Öcalan Bombasini yerlestirmeleri, Kendilerini bu Rezaletten kurtarma amaci oldugunu acik olarak söyledim.

Tabiki bunu hic göze almayip, halen HDP veya PKK´nin ekmegine yag sürüyormus tablosu yaratmaya calisiyorsun.

Alıntı:
Evet onlar bunca faaliyet içerisindeyken,
Bunuda öyle bir Hayranlikla takip ediyorsun´ki, AKP´ye Hayran oldugunu bile saklamaya gerek duymuyorsun!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.08.2015, 14:13   #27
AмσηRa
Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Bunuda öyle bir Hayranlikla takip ediyorsun´ki, AKP´ye Hayran oldugunu bile saklamaya gerek duymuyorsun!.
Evet abi ben eleştiri yaptım diye şimdide Akp hayrınlığı olmakla suçlandım ya Helal olsun sana diyorum.

Maalesef ki Akp' yi eleştirdim diye Chp veya Mhp' li damgası yapıştıranlar.
Şimdide Chp' yi eleştirdim diye Akp damgasını vurdun.

Bu millet bu düşünceyle devam etsin. Başkada birşey demiyorum.

Ben şuanki veya Türkiyede herhangi bir parti sempatizanlığı yapıyor veya birine en ufak bir yakınlığım dahi varsa şrefsiz.in önde gideniyim.

Ben bu ülkenin menfaati neyse onu düşünür ve onu savunurum.

Bizleri bu gibilere " siyasi partilere" muhtaç edenlerde en büyük suç, siz sadece hırsıza suç bulun. Ev sahibinin hiç suçu yok.
Eski 09.08.2015, 15:29   #28
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Evet abi ben eleştiri yaptım diye şimdide Akp hayrınlığı olmakla suçlandım ya Helal olsun sana diyorum.

Maalesef ki Akp' yi eleştirdim diye Chp veya Mhp' li damgası yapıştıranlar.
Şimdide Chp' yi eleştirdim diye Akp damgasını vurdun.

Bu millet bu düşünceyle devam etsin. Başkada birşey demiyorum.

Ben şuanki veya Türkiyede herhangi bir parti sempatizanlığı yapıyor veya birine en ufak bir yakınlığım dahi varsa şrefsiz.in önde gideniyim.

Ben bu ülkenin menfaati neyse onu düşünür ve onu savunurum.

Bizleri bu gibilere " siyasi partilere" muhtaç edenlerde en büyük suç, siz sadece hırsıza suç bulun. Ev sahibinin hiç suçu yok.

Firsatcilara Firsati ver, Bebeklerin bile Nafakalarini calarlar!.

Daha evvelde, ayni yetimlerin haklari AKP ugruna harcanan yerleri vardi, istersen onlarida ararim!.

Bak simdiki satirinda bile, ********likten bahsederken, ITLERE kapilarini acanlara küfretmis oluyorsun.

Bu yetimler nasil haklarini koruyabilecekti?.

Köylülerin Haklari gasp edilirken, sessiz kaldik.
Madenlerde Geberirken, Kisin onlarin haklarinla soguktan korunduk.
Peslerinde biraktiklari Yetimlerin bile hak´ini koruyamadik.

Simdi sor bakalim, Evsabinin sucu yokmu derken, Küfür etmis olmuyormusun?.

Din dedinen AKar sular duruyormus degilmi?.

Burada yeni Peygamberler bile üretildi, Sultanatlar ve Koltuklar kaybolunca, daha ne anlatmak istiyorsun´ki?.

Yahu madem Müslümanliktan basladik, Yetim Hakkinla Umreye gidilirmi?.

Halen Ev sahibinden bahsedip, zarar görenleri sucluyorsun´ya, pes yani!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 09.08.2015, 15:41   #29
AмσηRa
Üye

Ya güzel abim, Allah adına bana kasıtlı mı yapıyorsun anlamıyorum. Yeminle anlamıyorum.
Senin şu yukarıda yazdıklarının aksine ben birşey şu zamana kadar yazdım mı ?
Şu yazdıkların yanlış dedim mi ?

Bu kişilerin bunları yapmasına veya böyle konuşmasında hiç mi suçumuz yok benim, senin chp nin veya diğerlerinin ?
demek istiyorum uslup yanlış veya halka anlatılamıyor.
Bunları sen ben biz görüyoruzda halk neden GÖRMÜYOR?
demek anlatılamıyor.

bunları bana bize anlatma ben daha fazlasınıda çok iyi biliyorum. Sen veya bizler bunu halka nasıl anlatılır önemli olan mesele bu !

Chp elinden geleni yapıyordur, yapmıştır ama yetmiyor ki yine aynı yerinde sayıp duruyor! kaç gündür bunu anlatmaya çalışıyorum. neden anlamak veya anlaşılmak istenmiyor !

Eleştirdim diye Akp fantazinı yaptın resmen, gözüme sokarcasına bana gelip bunları anlatıp duruyorsun

Bir Chp 'li " bu chp li sen değilsin" ya bi oyunu Hdp' ye veriyorsa. Bu doğru birşey mi ? Demekki partisinin iktidar olmayacağını veya fazla oy alamayacağını bildiği için Hdp yi desteklemiş.
Akp gitsin diye Hdp' ye oy vermek doğru mu yanlış mı, bana bunu söyle yeter.
Bana yok Akp böyle yok Akp şöyle diye satır satır anlatmana gerek yok. Ben biliyorum.
Eski 09.08.2015, 16:17   #30
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Ya güzel abim, Allah adına bana kasıtlı mı yapıyorsun anlamıyorum. Yeminle anlamıyorum.
Senin şu yukarıda yazdıklarının aksine ben birşey şu zamana kadar yazdım mı ?
Şu yazdıkların yanlış dedim mi ?

Bu kişilerin bunları yapmasına veya böyle konuşmasında hiç mi suçumuz yok benim, senin chp nin veya diğerlerinin ?
demek istiyorum uslup yanlış veya halka anlatılamıyor.
Bunları sen ben biz görüyoruzda halk neden GÖRMÜYOR?
demek anlatılamıyor.

bunları bana bize anlatma ben daha fazlasınıda çok iyi biliyorum. Sen veya bizler bunu halka nasıl anlatılır önemli olan mesele bu !

Chp elinden geleni yapıyordur, yapmıştır ama yetmiyor ki yine aynı yerinde sayıp duruyor! kaç gündür bunu anlatmaya çalışıyorum. neden anlamak veya anlaşılmak istenmiyor !

Eleştirdim diye Akp fantazinı yaptın resmen, gözüme sokarcasına bana gelip bunları anlatıp duruyorsun

Bir Chp 'li " bu chp li sen değilsin" ya bi oyunu Hdp' ye veriyorsa. Bu doğru birşey mi ? Demekki partisinin iktidar olmayacağını veya fazla oy alamayacağını bildiği için Hdp yi desteklemiş.
Bana yok Akp böyle yok Akp şöyle diye satır satır anlatmana gerek yok. Ben biliyorum.

Satir satir anlize basliyalim, madem öyle.

Alıntı:
Ilk etapta bunu bile dogru buldugumu anlatabilirim.
Nedenine gelince.: sayet yeniden Baraj altinda kalsaydi, O Oylar otomatikmen AKP´ye yazilmayacaktimi?.

Bir taraftan HDP´ye benzer partilerinde Parlamentoda olmasini destekleyenlerdenim, sadece HDP su anda gözümden düstü!.

Nedenide, Baraji gectigi gibi, hemen Öcalana taptigini söylemesi!.

PKK bir Terör organisationudur, ********dir, Hirsizdir, Bebek Katilidir, Insan Tüccaridir, Dis Mihraklar tarafindan Türkiyeye karsi kullanilan Haydutlardir!.

Elestirmekten bahsediyorsunda, elestirmen tek tarafli!.

Halbuki ipuclarida yeterince verdim, Mesela Destan yazmis olan Polislerin HDP´yi secmis olmasi.

Bunu neden analize etmekten kaciniyorsun?.
Yoksa Tayyibin Destan yazmis Polisleri olabilecegindenmi?.

Halen gelmissin, "Hirsizi degilde" Evsahiplerini asicaksin nerdeyse!.
Madencilerin Fitratina, Madende Gebermeyi yazdigin gibi, Yetimlerin Fitratina, Haklarinin calinmasinida Hosgörüp, Hirsizlari savunuyorsun.

Alıntı:
Yahu yazdiklarin ortada.

Lanetliyorum diyorsun, Hirsizlari degil, Ev ahiplerini yargiliyorsun!.

Alıntı:

Böyle bir taraftan derken,
Alıntı:
Bir taraftan yanlis anlasildim galiba diyorsun ama, satirlarina bir baksana!.

Yanlis anlama Potensiyelini isteyerekmi icine isliyorsun?.

Burada demek istedigim, "Forumgercek" tüm Dünyaya acik.

Bizleri tanimayanlar bu satirlari okudugunda ne diyebilecek, düsünebiliyormusun?.

Burada yanlis anlasilabilecek satirlara dikkat etmeni dilerim, en azinda yanlis anlasilabilecek satirlarin hemen ardina, aciklama getir´ki, en azindan ben yanlis anlamiyayim.

Türkiyede
yasamasa bile!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bekir, çoşkun, içen, viski, yalılarda, İçen, şerfsizler

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)