Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Motorlu Araçlar Dünyası > Teknik Bilgi ve Sorun Merkezi > Bilgi ve Sorun Merkezi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.09.2012, 18:49   #11
kocaman68
Yeni Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Motokaravan Yapımı - Seçimi - İç Tasarım - Aksesuarları

merhaba,
ben bir karavan ı hoby olarak toplamak istiyorum.
bu konuda karvan projesini nasıl ve nerede çizdirebilirim?
yada kısacası bu konuda bilgisi olan arkadaşların engin tecrübelerine acil ihtiyacım var.
Koray
Eski 31.05.2013, 22:23   #12
aziz sabri
Yeni Üye
Standart Cevap: Motokaravan Yapımı -Seçimi-İç Tasarım-Aksesuarları

Sayın ............
ben bu siteye yeni kayıt oldum . Benim tek merakım seyahat etmek . Size nasıl ulaşırım ve siz bana yardımcı olur musunuz ? Şayet olursanız çok sevinirim . Ben yeni bir Ducato 17 m3 panelvan aldım . Bunu camper'a çevirmek istiyorum . Çok yer dolaıyorum bu benim yaptıracağım ve ölene kadar kullanacağım gezen evimiz olacak . Bu bakımdan çok özen göstermek istiyorum ama dolaştığım çok karavancı yeterli değil . Biri solu iyi yapıyorsa diğeri sağı iyi yapıyor , yani tümünü iyi yapan her halde yok Türkiye'de . Yardomlarınızı bekliyorum .Başarılar ve bol seyahatler dilerim .
Eski 31.05.2013, 22:49   #13
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi aziz sabri Mesajı göster
Sayın ............
ben bu siteye yeni kayıt oldum . Benim tek merakım seyahat etmek . Size nasıl ulaşırım ve siz bana yardımcı olur musunuz ? Şayet olursanız çok sevinirim . Ben yeni bir Ducato 17 m3 panelvan aldım . Bunu camper'a çevirmek istiyorum . Çok yer dolaıyorum bu benim yaptıracağım ve ölene kadar kullanacağım gezen evimiz olacak . Bu bakımdan çok özen göstermek istiyorum ama dolaştığım çok karavancı yeterli değil . Biri solu iyi yapıyorsa diğeri sağı iyi yapıyor , yani tümünü iyi yapan her halde yok Türkiye'de . Yardomlarınızı bekliyorum .Başarılar ve bol seyahatler dilerim .
Öncelikle hayırlısı olsun, karavan için çok ideal bir araç. Yazdığın gibi bu güzel araca kaliteli birşeyler yapmak lazım.
Oturduğun yeri bilmiyorum ama konuyu açarken yaptığım araştırmalarda bu konuda en fazla yapım atölyeleri Bursa ve İzmit cıvarlarında bulunduğunu hatırlıyorum.
Acele etmeden araştırmalarına devam edersen gönlüne uygun bir yer bulabilirsin, tabi kalite arttıkça fiyatda artacağı malum.
Ben şimdi googleda araştırıp yer önersem onu sende bulabilirsin zaten, oturduğum yer ve cıvarında bu işleri yapanlar yok maalesef.
Ayrıca bu iş bir hobi ve zevk, çokda yaygın olmadığından bilgilerimiz kulaktan dolma bilgiler.
Konuyu okuyan diğer arkadaşlarımızdan, daha fizli bilgileri olanlar varsa yardımcı olmaya çalışırlar.
Yalnız prosyonel yerlere yaptırman ve ruhsat anahtar teslimi anlaşman gerek, sonradan ruhsata işletmek bayağı bir zahmetli ve masraflı olabilir.

Kolay gelsin inşallah gönlüne göre yaptıracak bir yer bulabilirsin.
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.04.2015, 15:13   #14
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Fotoğrafları bende göremedim ama yazılanlardan olabildiğince faydalandım paylaşım için teşekkürler.Benim hayalimde de bir karavan sahibi olmak, gezilere çıkmak var idi ancak bunu kısmen otomobil ile gerçekleştirdik.

Bilenlerden bir ricam var. 1962 yılından beri her tür aracı kullanırım. E sınıfı bir ehliyetim var ve halen ara ara araç kullanmaya devam ediyorum. Yaşım 72 ama 32 gibi gösteriyorum. Bu ehliyet ne zaman değişecek? Bu ehliyet ile daha ne kadar araç kullanabilirim? Bilenler lütfen işar buyursunlar.. Sevgiler saygılar efendim.
Eski 26.04.2015, 16:45   #15
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Fotoğrafları bende göremedim ama yazılanlardan olabildiğince faydalandım paylaşım için teşekkürler.Benim hayalimde de bir karavan sahibi olmak, gezilere çıkmak var idi ancak bunu kısmen otomobil ile gerçekleştirdik.

Bilenlerden bir ricam var. 1962 yılından beri her tür aracı kullanırım. E sınıfı bir ehliyetim var ve halen ara ara araç kullanmaya devam ediyorum. Yaşım 72 ama 32 gibi gösteriyorum. Bu ehliyet ne zaman değişecek? Bu ehliyet ile daha ne kadar araç kullanabilirim? Bilenler lütfen işar buyursunlar.. Sevgiler saygılar efendim.
Merhaba Mustafa bey
Bende de E sınıfı ehliyet var ve her türlü ağır vasıtayı kullandım, yurtdışına dahi çıktım, şimdi E sınıfına hiç ihtiyaç duymuyorum.
Bu sene değişeceği gibi bilgiler dolaşıyor ama hükümetin ne zaman ne yapacağı belli değil, ilk başlarda 70-80 tl gibi bir paraya değişeceği söyleniyordu gelen tepkiler ile geri adım atılıp 15 tlye düşüldü, herşeyde olduğu gibi bunada bir rant kapısı olarak bakılıyor.
Ehliyetlere gelince;
15 sınıfa ayrılacağı söyleniyor, ağır vasıta ve ticari araç kullananların daha sonrası için söylüyorum tabi, 5 yılda bir sağlık muayyenesinden geçmesi gerekecek, diğer sınıflar 10 yılda bir olacağı söyleniyor. İlk değişim sırasında birşey istenmiyor, parasını verip değiştireceğiz.
Ben zaten değişim sırasında E sınıfı yerine 10 yılda bir muayene istenen bir sınıfı tercih etmeyi düşünüyorum, oda nasıl olacak bilmiyorum.
Bilgilerim bu şekilde.
3 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.04.2015, 20:13   #16
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Sn. KARTAL,

İlginiz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkürler zahmet olmuş. Sağlıklı mutlu huzurlu nice günler dilerim sağ olunuz.
Eski 27.04.2015, 21:10   #17
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Sn. KARTAL,

İlginiz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkürler zahmet olmuş. Sağlıklı mutlu huzurlu nice günler dilerim sağ olunuz.
Ne demek Mustafa bey zahmet olurmu hiç.
Bende sağlık e huzuur dolu günleri sizin için diliyorum.
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.05.2015, 17:30   #18
Ekin
Başına Buyruk

Teşekkürler.

Çok bilgilendirici ve detaylı bir konu Emeğine sağlık
Eski 25.01.2016, 00:05   #19
Dilem
» Angel Fall «

Hayatını karavanda, sürekli seyahatlerde geçirmek isteyenler için süper bilgiler
Karavan dizaynı eğlenceli görünüyor
Bilgiler için teşekkürler
3 Üyemiz Dilem'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.09.2016, 21:21   #20
murat arslan
Yeni Üye

siz tavsiyede mi bulunuyorsunuz . yoksa imalatmı yapıyorsunuz anlamadım. sizdem ricambiraz daha acıklayıcı olursanız sevinirim .zira karavan olayına kafayı taktım. istanbul ankara bursa adapazarındakı butun ureticileri dolastım. ortalama 40 binden baslayan paket fıyat verdiler 5 6 yasında piyasa degeri 30 bin olan bir araca 40 bin yatırım yapmak ve baskasının insafina kalmakta istemiyorum.sizden yardın ve tavsıye beklıyorum mumkunse
şimdiden tesekkur ederim

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aksesuarlar, aksesuarları, dizayn, karavan, moto, motokaravan, seçimi, seçimiiç, tasarım

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)