Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Tarihteki Soykırımlar | Tarihsel Katliamlar

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.12.2009, 01:31   #11
Erdal BABÜR
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

tebrik ederim seni..harika bir konu paylaşmışsın... ama onların da herkes gibi haksız yönleri var... haklı yönler kişisel ve ya bölgesel olarak mutlaka olacaktır. kimse masum değildir.

***Sana olduğum gibiyim; başkalarına istedikleri gibi***
3 Üyemiz Erdal BABÜR'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.12.2009, 01:45   #12
nur@n
Süper Üye

Asil ırk yaratılması düşüncesiyle katledilen Yahudilere sizinde haksı olduğunuz yönler var..Masum değilsiniz...!!! mi denseydi???

Babür tarihi bir kez daha gözden geçir arkadaşım..

schindlerin günlüğü özellikle bu filmi seyret..

LaLeciğim harika bir konuydu..Emeğine sağlık..
5 Üyemiz nur@n'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.12.2009, 01:14   #13
ReaL
Deniz Sevengillerden

Halkları birbirlerine düşman yapan, siyasetçilerdir...!!

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.12.2009, 01:18   #14
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Zehirli Mantar Hikayesi

Bu Hikaye, Alman çocuklara Yahudi nefreti aşılamak için yazılmış bir Nazi kitabından alınmıştır. Yazarı, anti-semitik propagandada uzmanlaşmış olan, Der Strümer’in yayıncısı Julious Streicher ‘dır. Kendisi, 1946’da Nürmberg mahkemesinde yargılanmış ve savaş sırasında yaptıklarından dolayı idam edilmiştir.

Bir anneyle oğlu, Almanya ormanında mantar toplarlar. Çocuk, zehirli mantarlar bulur. Annesi, oğluna hem yararlı hem de zehirli mantarların olduğunu açıklar ve eve dönerken şöyle der:

“Bu dünyadaki insanlar da ormandaki mantarlar gibidir. Yararlı mantarlar olduğu gibi, iyi insanlar vardır çevremizde. Zehirli mantarlar gibi de kötü olan ve bize zarar veren insanlar da bulunur. Bizler de kendimizi zehirli mantarlardan koruduğumuz gibi kötü insanlardan da korumalıyız. Anlıyor musun?”

“Evet anlıyorum anneciğim, böyle insanlarla muhattap olursak başımıza bir sürü kötü şey gelebilir. Tıpkı zehirli bir mantarı yediğimiz zaman olacaklar gibi..Hatta ölebiliriz bile. “
“Evet, peki sen insanlığın içindeki zehirli mantarların kim olduğunu biliyor musun? “

“ Tabii ki anneciğim, o zararlı insanlar Yahudiler’dir. Öğretmenlerimiz bize söylediler bile.”

Anne, çocuğunu çok akıllı olduğundan dolayı övdükten sonra çeşitli zararlı Yahudiler’in farklarını anlatmaya başlar: ''Sokak satıcısı Yahudi, Hayvan satıcı Yahudi, Yahudi doktor, Kaşer kasap,vs…Her nekadar asıl yüzlerini gizleyip, bizlere iyi niyetli gözükmeye çalışsalar da onlara kanmamalıyız. Onlar Yahudidirler ve öyle kalacaklardır. Onlar zehirlidirler!”

“Tıpkı zehirli mantarlar gibi!” der Franz

“ Evet çocuğum . Mantar nasıl bir anda bir aileye yok edebilirse, bir Yahudi de , bir köyü, bir şehri hatta bir milleti yokedebilir.”

Franz anlamıştı: “ Bana söyler misin anne? Yahudi olmayan her insan onların bu kadar zararlı olduklarını biliyorlar mı?”

Anne başını iki yana sallar: “ Ne yazık ki çocuğum hayır. Yahudiler’i tanımayan milyonlarca insan var. Bizim de onları aydınlatmamız ve uyarmamız lazım. Özellikle gençleri uyarmalıyız. Kızlarımız ve oğlanlarımız Yahudiler’in gerçek yüzlerini bilmelidir. Zehirli mantarlar nasıl heryerde yetişebiliyorsa , Yahudiler’in de her an ortaya çıkabileceklerini onlara anlatmalıyız. Yahudiler’in hastalık, felaket ve kötü şans ve ölüm demek olduğunu öğretmeliyiz.”

Yazar, hikayeyi, alınacak dersi özetleyerek bitirir:

''Alman gençleri zehirli Yahudiler’i tanımalıdır. Yahudiler’in Alman halkı ve tüm dünya için ne kadar büyük bir tehlike olduklarını öğrenmelidir. Yahudi probleminin, tüm Almanlar’ın kaderini belirlediğinin farkında olmalıdır. Sonraki hikayeler de bizlere, Yahudiler’in aşağılık karakterlerini , zehir saçan kişiliklerini gösterir. Onlar insan şeklindeki şeytanlardır.”

9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.12.2009, 01:34   #15
Erdal BABÜR
Tam Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi nur@n Mesajı göster
Asil ırk yaratılması düşüncesiyle katledilen Yahudilere sizinde haksı olduğunuz yönler var..Masum değilsiniz...!!! mi denseydi???

Babür tarihi bir kez daha gözden geçir arkadaşım..

schindlerin günlüğü özellikle bu filmi seyret..

LaLeciğim harika bir konuydu..Emeğine sağlık..
NURAN tarihi çok iyi biliyorum ...ofilmi de izledim. ama yahudiler kendilerine yapılanLarın dahasını yaptı... yani kimse masum değil derken buradan yazmak istemem çok derin bir konu başımız belaya girer...

***Sana olduğum gibiyim; başkalarına istedikleri gibi***
3 Üyemiz Erdal BABÜR'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.12.2009, 03:56   #16
Seyyah
Uzman Üye

yaşananlar tamamiyle insanlık ayıbıdır....
ve hiçbir bahane bu ölen insanların canlarını geri getirmeyecektir...
ama sizden bi ricam bu tarihi konuyu filistin tarihiyle, israilin kurulma süreciyle birleştirmeniz... bu insanlık ayıbının mimarı sadece adolf hitler değildir. o olsa olsa taşeron veya kuklasıdır. bu kanlı ayıbın, katliamların sahipleri, destekcileri isanın doğumunu göremeden bu görevi torunlarına miras bıraktı.
neredemi??? tabiki Tayyipimizin bir daha adım atmayacağı ülkede.....
Siyonizim yahudilerin kutsal filistin topraklarına dönmesiyle hayat buldu.
aksi taktirde 20 milyon yahudi, bereketli avrupa topraklarını bırakıp -100 rakımlı çöldeki bi ülkede, geride bıraktıkları inançlarını neden geri kazanmak istesinler....

Çok çarpıcı çok özel bir konu olmuş lale. harcadığın emeğe sağlık...

Eski 20.12.2009, 04:18   #17
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Biten bir cümlenin sonuna takilan "ama" lar, bir önce ki cümlenin inkari gibi gelir bana...

"Ama" siz... Sadece kimlik, inanc, renk, dil, irk nedeniyle insanlara yasatilan bütün acilar icin, yasatanlarin tümüne lanet olsun...

Tesekkürler Lale konun ve ilavelerin icin... Alinacak cok ders var...

7 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.12.2009, 04:26   #18
Seyyah
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Biten bir cümlenin sonuna takilan "ama" lar, bir önce ki cümlenin inkari gibi gelir bana...
Saygı duyarım..
Ama dediğin gibi yaşatanlara lanet olsun.
Eski 20.12.2009, 04:37   #19
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Pharos Mesajı göster
Saygı duyarım..
Ama dediğin gibi yaşatanlara lanet olsun.
Benim o cümlem kisisel degildi Pharos (ne zor nickin varmis ya. Kopya cekmeden yazamadim ).

Ben öyle düsünüyorum sadece...

Bende saygi duyuyorum senin görüslerine...

Ortak payda amasiz lanetleyebilmek böyle olaylari...

Bulusmusuz o paydada tesekkürler...

6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.11.2010, 22:56   #20
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

İsrail, Almanya'yı affetmiyor

İsraillilerin çoğunluğu, Nazi Almanya'sı döneminde 6 milyon dolayında Yahudi'nin ölümüne yol açan Soykırım nedeniyle, Almanya'yı ve Almanları hâlâ affetmedi.

Akademik Etütler Merkezi tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, görüşlerine başvurulan İsrailliler'in yüzde 70'i, Soykırım nedeniyle Almanları ve Almanya'yı ''affetmediklerini'' dile getirdi. 18 yaşın üzerindeki 500 İsrailli ile yapılan kamuoyu yoklamasında,

"Avrupa'da soykırımın yaşanmasından 65 yıl sonra, artık Almanları ve Almanya'yı affetmenin zamanının gelip gelmediği" sorusu yöneltildi.

Bu soruya ancak yüzde 23 oranında İsrailli olumlu yanıt verirken, yüzde 7'lik bir grup, "emin" olmadığı yönünde karşılık verdi.

Söz konusu merkez, soru yöneltilenler arasında affettiklerini söyleyenlerin çoğunluğunun yaşlılar olmasının şaşırtıcı olduğunu da belirtti. Araştırmada bir başka dikkat çekici unsurun da, laik İsrailliler ile dindar ve ortodoks Yahudiler arasındaki derin görüş ayrılığı olduğu belirtilirken, laik İsraillilerin diğer gruba göre daha affedici oldukları kaydedildi.

Kaynak

7 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
holokost, soy kırım, soykırım, soykırımı, yahudi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)