Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Saç, Cilt ve Vücut Bakımı

Saç, Cilt ve Vücut Bakımı Güzeliz, bakımlıyız, modayı da biz yaratırız.

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 22.06.2021, 00:26   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kirpikleri Uzatan Ev Yapımı Serum Tarifi

Kirpikleri Uzatan Ev Yapımı Serum Tarifi

Uzun ve sağlıklı kirpikler mi istiyorsunuz? Peki kirpik serumunuzu evde hazırlamaya ne dersiniz? Bu tarif için sadece iki doğal malzemeye ihtiyacınız var: Aloe vera ve hint yağı. Hadi kirpik serumu tarifi ve uygulanışına geçelim!

Kaş ve kirpik serumları son yıllarda oldukça popüler. Kullandığımız makyaj malzemelerinin içindeki ağır bileşenler, uzun saatler makyajlı dolaşmak, makyaj temizlerken yeterince nazik davranmamak veya beslenme şeklimizden dolayı kirpiklerimiz zayıflamaya ve dökülmeye başlayabilir. Bu da kaş ve kirpik serumlarını bir zorunluluk haline getirebilir. Ancak pahalı ürünlere paranızı harcamak istemiyorsanız sizin için sadece iki malzemeyle evde yapılan kirpik serumu tarifimiz var. İşte kirpikleri uzatan ev yapımı kirpik serumu tarifi...

Malzemeler:

2 kaşık hint yağı
2 kaşık aloe vera jeli
Kapaklı minik bir kavanoz
Temizlenmiş bir maskara fırçası

Yapılışı:

Hint yağı ve aloe verayı kapaklı küçük bir kavanoza alın. Her kullanımdan önce çalkalayın ve kirpiklerinize maskara fırçasıyla uygulayın. Uygulamadan sonra yıkamayın.

Hint yağı kulağa biraz ürkütücü geliyor ama endişelenmeyin, hint yağının saç ve ciltte kullanımı çok eski zamanlara dayanıyor. Hint yağındaki yağ asitleri ve E vitamini, kirpik kökünü güçlendirir ve büyümeyi uyarır.

Siz daha az dökülen, daha uzun kirpiklerin tadını çıkarırken aloe vera kırılmayı azaltmak için kirpiklere bakım yapar.

Günlük olarak kullandığınızda 2-4 hafta içinde iyileşme göreceksiniz. Sağlıklı kullanım için ayda bir karışımı yenileyin. Uygulama sırasında gözle temasından kaçının.

Güzellik dergisinden alıntıdır.

OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.06.2021, 15:11   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Standart Cevap: Kirpikleri Uzatan Ev Yapımı Serum Tarifi

Oki damar yolunu sen açarsan ben bu serumu kullanırım.

Hıı! fırça ile sürülecek dersen illa ki "ben seruma serum demem damardan olmadıkça".

Hem benim kirpiklerim "ok" gibi cağğnım, ne gerek var ekstraya...

2 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.06.2021, 16:17   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Oki damar yolunu sen açarsan ben bu serumu kullanırım.

Hıı! fırça ile sürülecek dersen illa ki "ben seruma serum demem damardan olmadıkça".

Hem benim kirpiklerim "ok" gibi cağğnım, ne gerek var ekstraya...
İhtiyacın olsaydı damardan serumu yapardım abi.
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.06.2021, 22:06   #4
Gülümsün
Yönetici

Hint yağı saçları da uzatıyor. Bir ara denemiştim. Ama çok koyu yağ kıvamı okduğundan iyice şampuanlayıp yıkamanız gerekiyor. Yani kaşlarıda uzatabilir doğru bir bilgi. Benim kaşlarım uzun olduğundan denememe gerek yok. Yeteri kadar uzun zaten. Deneyecek olanlar rahatlıkla deneyebilir.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
Gülümsün'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.06.2021, 22:40   #5
OkyanusunKalbi
WoodStock

Hint yağını saçıma uyguladığımda arıtamamıştım. Ne zaman yapsam hep biraz yağlı kalıyordu. Sonra öğrendim ki, saçı ıslatmadan önce şampuanı tüm saça yedirip yıkayacakmışsın. Saç rengi açık renk olanlar hint yağını kullanırken dikkat etmeli.. Beyazları koyulaştırma özelliği olduğu için de saçın doğal rengini de koyulaştırıyor. Kirpik ve kaşta kullanılması daha iyi.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kirpikleri, serum, tarifi, uzatan, yapımı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler