Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Kültür | Sanat | Edebiyat > Dünya Edebiyatı

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 09.09.2020, 22:51   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Öğrenme Üzerine Düşünürlerden Sözler

Öğrenme Üzerine Düşünürlerden Sözler

“Hayat hakkında öğrendiğim her şeyi üç kelimeyle özetleyebilirim: hayat devam ediyor.” Robert Frost

“İnsanların söylediklerinizi unutacağını, yaptığınızı unutacağını, ancak onlara nasıl hissettirdiğinizi asla unutmayacağını öğrendim.” Maya Angelou

“Yarın ölecekmişsin gibi yaşa. Sonsuza kadar yaşayacakmışsınız gibi öğrenin. ” Mahatma Gandhi

“Ne kadar çok okursanız, o kadar çok şey öğreneceksiniz. Ne kadar çok öğrenirsen, o kadar çok yere gideceksin. ” Dr. Seuss, Gözlerim Kapalı Okuyabilirim!

Korkusuz olmak önemli değil. Bu imkansız. Korkunuzu nasıl kontrol edeceğinizi ve ondan nasıl kurtulacağınızı öğrenmektir. ” Veronica Roth, Iraksak

“Kışın derinliklerinde, sonunda içimde yenilmez bir yaz olduğunu öğrendim.” Albert Camus

Mükemmel bir son istedim. Şimdi zor yoldan, bazı şiirlerin kafiye olmadığını ve bazı hikayelerin net bir başlangıcı, ortası ve sonu olmadığını öğrendim. Hayat bilmemek, değişmek zorunda kalmak, anı almak ve bundan sonra ne olacağını bilmeden en iyisini yapmakla ilgilidir. Lezzetli Bir Belirsizlik. ” Gilda Radner

“İki temel motive edici güç vardır: korku ve sevgi. Korktuğumuzda hayattan geri çekiliriz. Aşık olduğumuzda, hayatın sunduğu her şeye tutku, heyecan ve kabulle açığız. Tüm ihtişamımız ve kusurlarımızla önce kendimizi sevmeyi öğrenmeliyiz. Kendimizi sevemezsek, başkalarını sevme yeteneğimize veya yaratma potansiyelimize tam olarak açılamayız. Evrim ve daha iyi bir dünya için tüm umutlar, hayatı kucaklayan insanların korkusuz ve açık yürekli vizyonunda yatıyor. ” John Lennon

“Hayal gücünün bilgiden daha güçlü olduğuna inanıyorum. Bu efsane tarihten daha etkilidir. Bu rüyalar gerçeklerden daha güçlüdür. Bu umut her zaman deneyime galip gelir. Bu kahkaha, kederin tek çaresi. Ve ben sevginin ölümden daha güçlü olduğuna inanıyorum. ” Robert Fulghum

“Her aptal bilebilir. Önemli olan anlamaktır. “Albert Einstein

“Oğlan bir daha asla ağlamadı ve öğrendiklerini asla unutmadı: sevmek yok etmektir ve sevilmek yok edilen olmaktır.” Cassandra Clare, Kemikler Şehri

“Okumayı öğrendikten sonra sonsuza kadar özgür olacaksın.” Frederick Douglass

“Üç yöntemle bilgeliği öğrenebiliriz: Birincisi, en asil olan yansıma yoluyla; İkincisi, en kolayı taklit ederek; ve üçüncüsü, en acı olanı deneyimle. ” Konfüçyüs

“Diğer şeylerin yanı sıra, insan davranışlarından kafası karışan ve korkan ve hatta hasta olan ilk kişi olmadığınızı göreceksiniz. Bu skorda hiçbir şekilde yalnız değilsiniz, heyecanlı ve heyecanlı olacaksınız. Pek çok erkek, şu anda sizin kadar ahlaki ve ruhsal açıdan rahatsız oldu. Ne mutlu ki, bazıları dertlerinin kaydını tuttu. İsterseniz onlardan öğreneceksiniz. Tıpkı bir gün sunacak bir şeyin varsa, biri senden bir şeyler öğrenecek. Karşılıklı güzel bir anlaşma. Ve bu eğitim değil. Bu tarih. Bu şiir. ” JD Salinger, Çavdardaki Yakalayıcı

“İnsanların mükemmel olmasını beklemeyi bıraktığınızda, onları oldukları gibi sevebilirsiniz.” Donald Miller

“Neden her şeye son seferki gibi davranmayı öğrenmedim. En büyük pişmanlığım geleceğe ne kadar inandığımdı. ” Jonathan Safran Foer

“Neyin ciddiye alınacağını öğrenin ve geri kalanına gülün.” Herman Hesse

“Bizi gerçekten seven insanlar, gerçekten önemli olan insanlar tarafından sevilmemize izin vermeliyiz. Çoğu zaman, bizi sevmek için kendi uğraşlarımızla kör oluruz, önemi bile olmayan insanlar, tüm bu zamanımızı boşa harcarken ve bizi seven insanlar kaldırımda durup yalvarmamızı izlemek zorundadır. sokaklarda! Buna bir son verme zamanı. Sevilmemize izin vermemizin zamanı geldi. ” C. JoyBell C., Roy T. Bennett

“Ben 14 yaşında bir çocukken, babam o kadar cahildi ki, yaşlı adamın etrafta olmasına dayanamıyordum. Ancak 21 yaşıma geldiğimde, yaşlı adamın yedi yılda ne kadar öğrendiğine şaşırdım. ” Mark Twain

“Her gün kıyafetlerinizi seçerken yaptığınız gibi düşüncelerinizi nasıl seçeceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Bu, geliştirebileceğiniz bir güçtür. Hayatınızdaki şeyleri bu kadar kötü kontrol etmek istiyorsanız, zihin üzerinde çalışın. Kontrol etmeye çalışmanız gereken tek şey bu. ” Elizabeth Gilbert

“O kadar akıllı olduğumdan değil. Ama sorularla daha uzun süre kalıyorum. ” Albert Einstein

“Bilmiyorsanız, yapılacak şey korkmak değil, öğrenmektir.” Ayn Rand, Atlas Shrugged

Birinin hayatının en karanlık anlarında mum yakmayı öğrenin. Başkalarının görmesine yardımcı olan ışık olun; hayata en derin önemini veren şey budur. ” Roy T. Bennett, Kalpteki Işık

“Onsuz yaşayamayacağın birini kaybedeceksin ve kalbiniz fena halde kırılacak ve kötü haber şu ki, sevgilinizin kaybını asla tamamen yenemezsiniz. Ama bu aynı zamanda iyi haber. Onlar sonsuza kadar, tekrar kapanmayan kırık kalbinizde yaşarlar. Ve sen geldin. Bu, asla mükemmel şekilde iyileşmeyen kırık bir bacağa sahip olmak gibi – hava soğuduğunda hala acıyor, ama siz topallayarak dans etmeyi öğreniyorsunuz. ” Anne Lamott

“Öğrenme deneyimi, ‘Az önce yaptığın şeyi biliyor musun?’ Diyen şeylerden biridir. Bunu yapma. ” Douglas Adams, Şüphenin Somonu

“Hayat hakkında öğrendiğim her şeyi üç kelimeyle özetleyebilirim: hayat devam ediyor.” Robert Frost

“İnsanların söylediklerinizi unutacağını, yaptığınızı unutacağını, ancak onlara nasıl hissettirdiğinizi asla unutmayacağını öğrendim.” Maya Angelou

“Yarın ölecekmişsin gibi yaşa. Sonsuza kadar yaşayacakmışsınız gibi öğrenin. ” Mahatma Gandhi

“Ne kadar çok okursanız, o kadar çok şey öğreneceksiniz. Ne kadar çok öğrenirsen, o kadar çok yere gideceksin. ” Dr. Seuss, Gözlerim Kapalı Okuyabilirim!

Eski 09.09.2020, 23:26   #2
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Öğrenme Üzerine Düşünürlerden Sözler

Alıntı:
“Her aptal bilebilir. Önemli olan anlamaktır. “Albert Einstein

En çok beğendiğim söz bu oldu. Herkes bilebilir hatta herkes okuyabilir ama her okuyanı, her bileni, her öğreneni anlamış sayamayız. Anlamadıktan sonra hiçbirinin değeri yok.

Teşekkürler canım.

2 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
düşünürlerden, öğrenme, sözler, Üzerine

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler