Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İşletim Sistemleri > Windows İşletim Sistemi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 06.02.2012, 17:06   #1
Juliet
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Post Windows 8'in En Bomba 6 Özelliği!

Windows 8'in En Bomba 6 Özelliği!

Bilinmesi gereken Windows 8'in 6 özelliğini burada açıklıyoruz!

Windows serisinin en baş ağrısı sorunları sayalım: Sistem çökmesi, Yükseltme ve güncellemeler, Destek baş ağrıları, sistem uyuşmazlığı vs.. Peki bu kültlerin Windows 8 serisinde %90'a varan bir oranla çözüleceğini söylesek?

Windows 8 şubat ayının sonunda beta arayüzünden çıkacak ve büyük olasılıkla 2012 sonbahar ayında tanıtılacak. BT kullanıcıları için en ilgi çekici özellikleri belli olmaya başladı.

Bugüne kadar en çok konuşulan özellikler şüphesiz Windows 8'in metro arayüzü. Dokunmatik bilgisayarlar ve tabletler için tasarlanan ve SkyDrive, Flickr gibi internet uygulamalarını HTML5 ve CSS3 ile metro bağlantılar ile içine aktarıp inşaa eden Windows 8, aynı Windows Phone 7 gibi canlı haberleri anlık olarak metro kanallarda gösterilecek. Uygulamalar arasında gezinmek oldukça hızlı olacak.

Ama şüphesiz bu özellikler dışında en çok tartışılan özellik şunlar

1. HIZLI AÇILIŞ

Windows 7 açılış süresi 90 saniye gibi bir süreydi. Windows 8'de bu süre tam tamına 2 katı düşüyor. Sebebi ise süzülmüş metro arayüz ve optimize edilmiş yazılım teknolojisi.

2. CEBİNİZDEKİ WİNDOWS

Bulut veri depolama teknolojisi ile bilgisayarınız ve cep telefonunuz paralel olarak senkronize olacak, cep telefonunuzu yanınıza aldığınız anda bilgisayarınızdaki son çalışmayı cep telefonunuzdan devam edebileceksiniz.

Ayrıca usb belleğe yükleyeceğiniz işletim sistemi ile son çalışmanızı herhangi bir bilgisayara taktığınızda cloud teknolojisine bağlı kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde anında masaüstünüze ulaşabileceksiniz.

3. WİNDOWS APP STORE

Windows 8 ile entegre kolay işletim sistemi olma yolundaki en büyük özelliklerinden birisi uygulama mağazası açması. Artık zahmetsizce program indirme arayışı son bulacak, uygulama mağazasından Android ve Windows 7 uygulamalarını bilgisayarınıza indirip çalıştırabileceksiniz. Kısaca aynı Apple Store mağazası gibi uygulamaları kullanabileceksiniz.

4. NFC DESTEKLİ

Alan iletişimi olarak adlandırılan NFC teknolojisi ile bir başka kablosuz teknoloji entegresi gelecek. NFC sistemi kimlik doğrulama teknolojisinde en çok kullanılan bir teknoloji olma yolunda ilerliyor. Özellikle banka işlemlerinde son dönemlerde entegrasyonunun hızlandığı teknolojiyi en son Samsung Galaxy Nexus'da görmüştük.

5. HYPER-V

Windows Server Hyper-V kurumsal sanallaştırma aracının bt yöneticileri için Windows 8'de lanse edilmesi. Hyper-V Windows 7'de bulunuyor ama daha gelişmemiş sanal bileşenlere mevcut. Windows 8 ile çok karmaşık olan Hyper-V daha anlaşılabilir olması için katkı sağlanacak.

6. WİNDOWS LİVE SKYDRİVE ENTEGRASYONU

Windows 8 içerisinde tam bütünleşik bulut teknolojisi ile çalışacak SkyDrive teknolojisi. Hali hazırda kullanıcıların büyük ilgisini çekmiş olan SkyDrive metro arayüz ile kullanıma gelecek. Hızl bir tarayıcı ile SkyDrive sayesinde dosyalarınızı görebileceksiniz.

veteknoloji
Eski 01.07.2012, 19:13   #2
BirTürk
Üye

Standart Cevap: Windows 8'in En Bomba 6 Özelliği!

İnşallah bu 6 bomba Windows 8'i kurtarır. Vista gibi fiyasko yaşatmaz! Xp'den sonra çıkan en iyisi Windows 7.

Bu arada bir yeni özelliğinden bende bahsedeyim. Windows 8'de Sıfırlama özelliği geliyormuş.) Bir nevi format gibi bir şey. En çok merak ettiğim özelliği bakalım ne derece kararlı..
Eski 09.07.2012, 12:14   #3
Subutay
Eflamor

Cuma akşamı evdeki laptopa W7 kurdum gene ama bu akşam tekrar format atıp W8 kurmayı düşünüyorum. Değerlendirme yapıp buraya yazacağım fikirlerimi.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
8 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.07.2012, 12:36   #4
Hara-Kiri
Kayı Boyu'nun Torunu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Cuma akşamı evdeki laptopa W7 kurdum gene ama bu akşam tekrar format atıp W8 kurmayı düşünüyorum. Değerlendirme yapıp buraya yazacağım fikirlerimi.
Daha kullanmak nasip olmadı . Seni kobay olarak seçtik
w7 'den w8 'e geçirecek sebebleri yazarsan sevinirim
Gerçek şu ki; saat 12:12 olduğunda kimse seni düşünmüyor, şifreleri 1234 yapan insan hala yaşıyor, noel baba yok, tam karşıya geçerken kırmızı yanacak, istediğini alsan da aklın alamadığında kalacak, az kalan yemek daha lezzetlidir, pastayı kesen pasta yiyemez, gece tırnak kesersen ömrün kısalmaz ve sakın kendini başka dünyadan zannedip triplere girmeye kalkma. ne yazık ki pizzanın ambulanstan önce geldiği bir ülkenin en nadide vatandaşlarından birisin sen de.. Hayat işte. O bakımdan diyeceğim o dur ki ; Başımız toprak, sonumuz toprak; mühim olan, çamurlaşmadan yaşamak..

8 Üyemiz Hara-Kiri'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.07.2012, 01:22   #5
Subutay
Eflamor

Laptopu toplamam uzun sürdü o yüzden bu saate kaldı.

Format sürem 15 dakika ilk açılış için hazırlanması 5 dakika sürdü. eksiksiz bütün sürücüleri tanıdı. USB Klavye Mouse taktığım gibi çalıştı.

Garip olan ilk izlenimim ise sistemin ilk çalışması için mail adresi kurdurması, telefon numarasına kadar istediği detaylı bir form la başlaması.

Benim gibi uygulamaları çalıştır ile kullanıyorsanız metro başlangıcı çok afallatıyor. heleki internet explorer'ın adres çubuğunun altta olması farklı bir sürpriz yaşatıyor. Masa üstüne ulaşmak ve uygulamalar arası geçiş yapmak için Windows klavye kısa yollarını bilmenizde fayda var.

Metro ara yüzünün bir getirisi de her uygulamayı tam ekran çalıştırması yani aynı anda birden çok uygulama veya programı aynı anda kullanımına pek uygun görünmüyor. Ama bekleme süreleri çok düşürülmüş.

Klasik pencere anlayışını tamamen ortadan kaldırmış hala internet explorerı nasıl tam ekranda çıkarırım diye bakıyorum.

Detaylı performans inceleme fırsatım olmadı daha ama alışıla gelmiş Windows deneyimleri pencereleri ve temalarının dışında olduğunu söyleyebilirim.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
6 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
özelliği, windows

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler